Jak złożyć wózek Doona: szybkie i łatwe składanie wskazówek

Jeśli masz wózek Doona, wiesz, jak trudno jest go złożyć z powrotem. Sposób składania wózka nie jest intuicyjny i nawet jeśli przeczytasz instrukcję, to nie zawsze ma ona sens. W tym poście znajdziesz kilka szybkich i łatwych wskazówek dotyczących składania wózka Doona, które pomogą poprawić szybkość składania.

Jak umieścić dziecko w foteliku samochodowym Doona?

Wsadzasz dziecko do fotelika samochodowego Doona, otwierając tył fotelika i wkładając je do środka. Następnie zapinasz go paskami, które znajdują się po obu stronach, aby upewnić się, że są mocno zabezpieczone, aby nie poruszały się podczas podróży.

Jaka jest główna korzyść z używania nosidełka?

Główną zaletą korzystania z nosidełka jest to, że zapewnia on bezpieczny i wygodny sposób noszenia dziecka. Łatwo się je zapina, nie ważą dużo, są trwałe i można ich używać na wiele różnych sposobów – na przykład nosić je z przodu lub z tyłu.

Jak działa fotelik samochodowy Doona

Wsadzasz dziecko do fotelika samochodowego Doona, otwierając tył fotelika i wkładając je do środka. Następnie zapinasz go paskami, które znajdują się po obu stronach, aby upewnić się, że są mocno zabezpieczone, aby nie poruszały się podczas podróży.

Kroki składania wózka Doona

  • Najpierw zdejmij uchwyty z obu stron wózka.
  • Następnie odepnij rzep i wyjmij materiałową torbę do przechowywania z siedziskiem w środku
  • Rozłóż ramę w każdym punkcie zawiasu, aby stała na własnych zawiasach, a następnie zgnij jeden koniec w dół, aby uzyskać kąt 90 stopni
  • Zgnij drugą stronę w przeciwnym kierunku (180 stopni), aż zablokuje się na swoim miejscu
  • Powtórz dla innej strony wózka Doona. Rama powinna być teraz złożona po przekątnej, przodem na zewnątrz.

Jaka jest różnica między Doona a Doona Plus?

-Doona

Doona to oryginalny, wielokrotnie nagradzany projekt. Posiada składaną na jedną sekundę na płasko i innowacyjny uchwyt do przenoszenia, który zamienia się w regulowany pasek na ramię, co ułatwia przenoszenie z punktu A do B. Nowa wersja Doony jest również wyposażona w doczepianą torbę do przechowywania materiału

-Doona Plus (nowsza wersja)

Ten model ma wbudowaną osłonę przeciwdeszczową i zapewnia więcej miejsca na nogi w pozycji leżącej lub całkowicie rozłożonej niż jego poprzednik. Inne ulepszenia obejmują dodatkowe podparcie lędźwi, mocniejsze koła i większe hamulce, a wszystko to przy zachowaniu tych samych kompaktowych rozmiarów co oryginalny model. Ważąc tylko 13 funtów, jest też lżejszy! W przeciwieństwie do wielu innych systemów podróżnych dostępnych na rynku, ten wózek może być używany od urodzenia.

Jak otworzyć wózek Doona

Zdejmij pasek na ramię. Przytrzymaj tylne koła i odciągnij je, aby ponownie znalazły się w jednej linii. Stworzy to szczelinę, w którą możesz teraz wsunąć palce, podnosząc wszystkie cztery rogi ramy wózka.

Jak prać wózek Doona

Wózki Doona wykonane są z lekkiego i wytrzymałego materiału zwanego polipropylenem. Nie jest wodoodporny, więc jeśli się zabrudzi, po prostu wytrzyj brud wilgotną szmatką lub gąbką, a następnie pozostaw do wyschnięcia przed ponownym odłożeniem.

Co zrobić, gdy wózek Doona jest za ciężki

Jeśli waga Twojego dziecka przekracza 23 kg (50 funtów), usuń niektóre foteliki/nosidełka lub wymień je na lżejsze, ponieważ mogą być zbyt ciężkie, aby można je było załadować z jednej strony.

Możesz również kupić dodatkowy zestaw kół, który pomoże zrównoważyć nierówne obciążenia między dwiema stronami ramy buggy. Zwiększa to ilość miejsca zajmowanego przez ten produkt, ale ułatwia życie! Alternatywnie, jeśli Twoje dziecko jest tylko trochę ciężkie, możesz dokupić dodatkowy zestaw lżejszych kółek na drugą stronę.

Co zrobić, gdy wózek Doona nie chce się otworzyć

Jeśli jedna lub obie strony są zablokowane i nie chcą się otworzyć, na zawiasach może znajdować się brud, który należy wyczyścić przed ponownym otwarciem. Uważam, że pocieranie tego obszaru ciepłą wodą z mydłem pomoże usunąć uporczywe grudki lepkiej mazi z moich palców!

Jeśli przetarcie ich nie działa, użyj wacika nasączonego alkoholem/olejem eukaliptusowym – tylko upewnij się, że nie jest przekłute! Możliwe również, że gumka przytrzymująca przycisk pękła, więc sprawdź wszędzie, gdzie łączy się z metalowymi słupkami.

Co się dzieje, gdy wózek Doona jest złożony

Jeśli Twój złożony wózek nie otwiera się, sprawdź, czy nie ma brudu lub włosów, które w pewnym momencie mogły zebrać się na zawiasach, a jeśli się nie otwiera, będziesz potrzebować małego śrubokręta, aby uwolnić je z miejsca, w którym się utknęły – tylko upewnij się nie robisz dziur w niczym!

Jeśli to się nie powiedzie, ponownie użyj ciepłej wody z mydłem, jak poprzednio, ale spróbuj też wcierać alkohol / olejek eukaliptusowy w zawias, co może naprawdę pomóc w rozluźnieniu. Możesz chcieć zrobić zdjęcie, jak wszystko powinno być ustawione po wykonaniu, więc jeśli coś się zmieni, będziesz wiedział, jak to naprawić następnym razem.

Jak używać Doony bez podstawy?

Doona to bardzo wszechstronny wózek. Możesz go używać bez podstawy, ale musisz upewnić się, że masz coś stosunkowo płaskiego, na którym możesz stanąć, aby nie przewróciło się podczas wstawania (na przykład krawężnik lub podniesiony chodnik). Sprowadza się to do tego, jak wysokie jest Twoje dziecko i ile waży. Na przykład, jeśli twoje dziecko waży 20 funtów, może to działać lepiej niż powiedzenie, jeśli waży 30 funtów.

+ Siedzisko rozkłada się również głębiej dzięki temu stylowi składania, co ułatwia drzemkę niemowlętom, które są zmęczone całym tym chodzeniem! Jeśli dzieci zasypiają podczas podróży, rodzice po prostu ustawiają plecy w pozycji pionowej, gdy nadejdzie czas, aby wyjść i znowu chodzić!