Jak się ubrać podczas ciąży bez ubrań ciążowych

W tym artykule dowiesz się, jak ubierać się w ciąży bez ubrań ciążowych.

To czas ekscytacji i oczekiwania dla kobiety w ciąży. Nie tylko patrzy w przyszłość z nową rodziną, ale także jak się ubierać w ciąży bez ubrań ciążowych. Wybór ubrania może być trudny, zwłaszcza jeśli wydaje się, że każdego dnia pojawiają się nowe rzeczy do kupienia. Na szczęście zebraliśmy kilka wskazówek, jak możesz ubierać się w ciąży bez ubrań ciążowych, abyś nie musiała się martwić, ile wydasz pieniędzy lub ile przedmiotów w Twojej szafie może nie zostać wykorzystanych!

Jak się ubrać podczas ciąży bez ubrań ciążowych

#1. Zadbaj o wygodę i praktyczność, nosząc luźną odzież, która jest łatwa do opanowania. Dżinsy ciążowe to doskonały wybór, ponieważ zapewniają wystarczająco dużo miejsca, ale także utrzymują swój kształt przez cały dzień, pozostając na miejscu tam, gdzie jest to potrzebne.

#2. Zawsze powinieneś czuć się komfortowo, więc unikaj wychodzenia w obcisłych lub krępujących ubraniach, takich jak obcisłe dżinsy, które mogą naprawdę ograniczać ruchy i powodować dyskomfort z biegiem czasu! Luźne spodnie będą oznaczać mniej wycieczek w górę iw dół po schodach!

Wypróbuj kilka różnych stylów każdego elementu, aż znajdziesz ten, który będzie dla Ciebie najlepszy — niektóre kobiety wolą bardziej dopasowane koszule, a inne wolą luźniejszy krój. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że jest wygodne i praktyczne dla Twoich potrzeb!

#3. Unikaj noszenia ubrań z guzikami lub zamkami błyskawicznymi, ponieważ mogą stać się niewygodne podczas próby wciśnięcia się w nie i wymagać zbyt dużego wysiłku, który nie powinien być potrzebny! Unikaj ciemnych kolorów, takich jak czerń i szarość, podczas ciąży – jasne kolory są bardziej pochlebne, szczególnie w przypadku bladej karnacji, ze względu na sposób, w jaki odbijają światło od skóry.

Z tego powodu dobrze sprawdzają się stonowane palety kolorów ziemi, podobnie jak dodanie akcesoriów, takich jak naszyjniki/bransoletki lub szaliki. Jeśli jednak komfort jest kluczowy, możesz nosić to, co lubisz, ale pamiętaj o tych wskazówkach podczas codziennych wyborów!

Różnica między płatnym a bezpłatnym urlopem macierzyńskim

Urlopy macierzyńskie są zwykle dwojakiego rodzaju: w całości lub częściowo płatne, podczas gdy urlopy ojcowskie są zawsze w całości opłacane z pracy. Chociaż zależy to również od przepisów krajowych/stanowych, ponieważ niektóre kraje wymagają płatnego urlopu ojcowskiego, a inne nie.

Innym rodzajem urlopu, który zyskuje na popularności, jest urlop adopcyjny; zaczyna się to od momentu przybycia dziecka na świat do około 12 miesiąca życia, w zależności od prawa stanowego. Może to być zarówno pełne, jak i częściowo płatne, jednak jeśli jest tylko częściowo opłacane, konieczne będą również urlopy macierzyńskie/ojcowskie (jeśli adoptowałeś dzieci).

Czy firmy w Stanach Zjednoczonych muszą oferować płatne urlopy macierzyńskie lub ojcowskie?

To zależy od firmy, z którą współpracujesz, ponieważ niektórzy mogą oferować takie korzyści, podczas gdy inni nie. Niektóre stany wymagają również od pracodawców, aby zapewnili oba rodzaje urlopów, jeśli chcą, aby ich pracownicy w ogóle z nich wrócili.

Oznacza to, że nawet bez posiadania polisy pracodawca nadal byłby zobowiązany przez prawo stanowe (nie federalne) do umożliwienia pracownikom urlopu, gdyby zaszła w ciążę i potrzebowała czasu na rekonwalescencję lub nawet opiekę nad noworodkiem.

Federalna ustawa o urlopie rodzinnym i medycznym (FMLA) zapewnia kwalifikującym się pracownikom do 12 tygodni bezpłatnego urlopu po porodzie poprzez wzięcie wolnego od pracy, ale nie gwarantuje płatnego urlopu macierzyńskiego/ojcowskiego, chyba że firma ma swoją politykę na miejscu.

Ochrona macierzyństwa różni się również w zależności od stanu, ponieważ niektóre zapewniają mniej niż inne, podczas gdy inne są hojne, zapewniając kobietom więcej praw w okresie ciąży przed porodem i po powrocie z jednego.

Stany Zjednoczone pozostają w tyle za innymi krajami, takimi jak Kanada, które oferują 16-tygodniowe urlopy macierzyńskie, podczas gdy Unia Europejska zapewnia pracownicom w ciąży co najmniej 20-tygodniowe przerwy łącznie, co obejmuje oba rodzaje urlopów. Jednak Stany Zjednoczone niedawno zatwierdziły ustawę, która zobowiązuje pracodawców do zapewnienia kobietom sześciotygodniowego płatnego urlopu macierzyńskiego, który wejdzie w życie w 2018 r. na mocy ustawy FAMILY.

Co się stanie, jeśli pracodawca nie zapewni mi urlopów macierzyńskich?

Jeśli Twój pracodawca nie zapewni Ci urlopu na obydwa rodzaje okresów ciąży, mogą zostać naliczone zgodnie z prawem.

Czy mogę pracować jako freelancer podczas urlopu macierzyńskiego?

Nie możesz pracować jako wolny strzelec, jeśli jesteś na urlopie macierzyńskim. Będziesz musiała przestać pracować do końca okresu ciąży, a następnie zacząć korzystać z urlopów macierzyńskich, które mogą trwać nawet sześć miesięcy, w zależności od pracodawcy.

Co to jest EI?

EI oznacza ubezpieczenie pracy i jest to program zabezpieczenia społecznego uzależniony od zarobków w Kanadzie, który oferuje tymczasową pomoc finansową osobom bezrobotnym, które wpłaciły do ​​systemu. Został utworzony w 1971 roku, kiedy stopy bezrobocia gwałtownie rosły w Kanadzie z powodu recesji. Doprowadziło to do tego, że Kanadyjczycy domagali się większej ochrony miejsc pracy w czasach spowolnienia gospodarczego.

Ile par butów mam kupić na macierzyństwo?

Nie zapomnij dodać co najmniej jednej pary odpowiednich na lato sandałów i kilku wygodnych czarnych balerinów, które będą świetnie wyglądać zarówno do pracy, jak i na co dzień. Rozważ też dodanie uroczych butów, gdy znów poczujesz się bardziej sobą. Możesz również kupić dodatkową parę lub dwie trampki lub buty do tenisa, jeśli planujesz ponownie stać się aktywnym po urodzeniu dziecka!

Kiedy powinienem zacząć kupować rzeczy dla mojego nienarodzonego dziecka?

Możesz zacząć kupować większe rozmiary już teraz.

Ile ubrań ciążowych mam kupić?

Kupuj tylko to, czego potrzebujesz, ale upewnij się, że jest to wygodne! Nie zapomnij o podstawowych rzeczach, takich jak czarne buty na płaskim obcasie i wygodne spodnie do jogi na poród. Przez jakiś czas można nosić zwykłe ubrania, ale najwygodniejsze są ubrania ciążowe.