4 proste kroki, jak naprawić uszkodzoną przez wodę ramę domu

Jedną z rzeczy, które należy wiedzieć, jak naprawić uszkodzoną przez wodę ramę domu, jest rodzaj poliestrowego wypełniacza do odbudowy uszkodzonego przez wodę drewna. Oprócz tego musisz nauczyć się także oceniać szkody spowodowane przez wodę.

Jednak omówimy to w dalszej części artykułu. Najpierw przedstawimy elementy ramy domu, a następnie kroki w naprawie uszkodzonej przez wodę ramy domu. Następnie porozmawiamy o kosztach naprawy ram domów i czy szkody spowodowane przez wodę są objęte ochroną ubezpieczeniową.

4 proste kroki

Co to jest rama domu?

Rama domu zwykle składa się z trzech podstawowych elementów. Pierwsza siedzi na betonie. Jest to również znane jako płyta progowa.

Musi być przymocowany do fundamentu betonowego, więc jest przewiercony i zabezpieczony śrubami kotwiącymi. Płytka progowa jest trwała i ogólnie chroniona przed insektami, uszkodzeniami wody i gniciem.

Drugim elementem ramy domu są kołki. Są to pionowe ściany służące do osłaniania drzwi i okien domu.

Po ćwiekach masz legary, które znajdują się na wierzchu płyt ćwieków. Legary wspierają podłogi i dach.

Ponieważ płyta progowa jest ogólnie chroniona przed uszkodzeniem przez wodę, są one stosunkowo bezpieczne przed wodą. Jednak słupki ścienne to inna historia.

Woda może wpływać na słupki ścienne, powodując ich pękanie i osłabienie. Legary są również trwałe. Wystarczy je wysuszyć i naprawić problem z wilgocią.

Kroki naprawy uszkodzonej przez wodę ramy domu

Krok 1. Oceń szkody

Najpierw musisz przyjrzeć się uszkodzeniom ramy domu. Sprawdź elementy ramy swojego domu i sprawdź, który z nich jest uszkodzony przez wodę. Następnie idź stamtąd.

Krok 2. Napraw przyczynę zalania

Przed naprawieniem szkód spowodowanych przez wodę na ramie domu, najpierw przyjrzyj się przyczynie zalania. Jeśli to przeciek, koniecznie go napraw.

Krok 3. Usuń uszkodzoną część

Po ustaleniu pierwotnej przyczyny uszkodzenia wody, usuń dotknięty obszar. W przypadku zgniłych kołków oznacza to, że musisz wyciąć część płyty gipsowo-kartonowej.

Można wyciąć dużą część płyty gipsowo-kartonowej; wszystko jest takie samo, gdy go naprawiasz. Po odsłonięciu zalania pozostawić do wyschnięcia.

Krok 4. Napraw ramę domu

Po oddzieleniu uszkodzonego obszaru użyj szpachelki, aby usunąć pozostałe zgniłe drewno na pozostałej płycie gipsowo-kartonowej. Sprawdź nieuszkodzone drewno, aby zobaczyć, czy nie ma ukrytej zgnilizny.

Możesz to zrobić, szturchając zgniły obszar wraz z nieuszkodzonym drewnem. Po usunięciu zgniłych części nałożyć warstwę szpachli do drewna lub żywicy epoksydowej. Tutaj możesz wybrać spośród opcji szpachlówek epoksydowych do drewna.

Następnie wygładzamy warstwę szpachelką. Pozostaw warstwę epoksydową do wyschnięcia, a następnie zagruntuj uszkodzony obszar, aby chronić go przed wilgocią.

Koszty naprawy uszkodzonej przez wodę ramy domu

Uszkodzone przez wodę legary prowadzą do naprawy sufitu lub podłogi. Koszt naprawy sufitu waha się od 350 do 1250 USD. Może to być niższe lub wyższe w zależności od uszkodzeń i rodzaju posiadanego sufitu.

Naprawy podłóg kosztują około 200 USD i mogą sięgać nawet 550 USD. Ponownie, koszt będzie zależał od rodzaju posiadanej podłogi i zakresu szkód spowodowanych przez wodę.

Uszkodzenia przez wodę na kołkach powodują naprawy płyt kartonowo-gipsowych i kosztują około 550 USD. Może wzrosnąć do 850 USD.

Większość płyt kartonowo-gipsowych uszkodzonych przez wodę jest wymieniana, zwłaszcza gdy są całkowicie zniszczone. Dzieje się tak, ponieważ wpływa to również na papierowy podkład do płyt kartonowo-gipsowych, a wzrost pleśni rozwija się w takim środowisku.

Zainstalowanie pompy ściekowej to świetny sposób na zapobieganie dalszym uszkodzeniom spowodowanym przez wodę z przyczyn naturalnych. Pompy ściekowe odprowadzają wodę z domu, dzięki czemu dobrze sprawdzają się przy wysokich zwierciadłach wody.

Koszt instalacji pompy ściekowej sięga nawet 1200 USD. Jeśli dodasz samą pompę miski olejowej, może ona osiągnąć nawet 1600 USD.

Innym składnikiem kosztów szkód spowodowanych przez wodę jest rodzaj wody, która uszkadza strukturę twojego domu. Pierwsza kategoria to czysta woda. To woda z kranów lub pękniętych rur.

W przypadku tego rodzaju obrażeń zapłacisz tylko 3,75 USD za stopę kwadratową, jako punkt wyjścia. W przypadku szarej wody średni koszt to 4,50 USD za stopę kwadratową.

Woda szara zawiera zanieczyszczenia, dlatego jest nieco wyższa niż woda czysta. Wreszcie czarna woda z cofania się ścieków lub powodzi kosztuje 7 USD za metr kwadratowy jako punkt wyjścia.

Czy uszkodzenie konstrukcji domu przez wodę jest objęte ubezpieczeniem?

Uszkodzenie ramy domu może być spowodowane niesprzyjającą pogodą. Uszkodzenia spowodowane gradobiciem i zalaniem mogą być objęte ochroną ubezpieczeniową.

Jednak ze względów bezpieczeństwa zaleca się wykupienie dodatkowego programu ubezpieczenia powodziowego. Dzieje się tak, ponieważ niektóre standardowe ubezpieczenia właściciela domu nie obejmują szkód powodziowych. Możesz zapytać swojego prawnika i firmę ubezpieczeniową, jakie ubezpieczenie byłoby dla Ciebie najlepsze.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak naprawić uszkodzoną przez wodę ramę domu, mamy nadzieję, że pomoże to w utrzymaniu i ochronie domu przed zalaniem.