Dlaczego w koszach na śmieci jest pleśń? Łatwy 5-etapowy przewodnik usuwania

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się „dlaczego w śmietnikach jest pleśń”, odpowiedzią jest wilgotność i źródło pożywienia. Przeczytaj wszystko o tych dwóch i jak usunąć pleśń poniżej.

Co to jest pleśń?

Pleśń jest tym, co otrzymujesz, gdy masz bogate w wilgoć środowisko z nagromadzonymi zanieczyszczeniami organicznymi. Wyróżnia się dwie formy mączniaka: puszysty i puszysty.

Dlaczego w koszach na śmieci jest pleśń? Łatwy 5-etapowy przewodnik usuwania

W przeciwieństwie do rozmytej i oślizgłej konsystencji pleśni, pleśń jest mniej zauważalna i nieprzyjemna. Powoduje to jednak, że pleśń jest mniej niepokojąca, co prowadzi do pozostawienia ich bez opieki.

Nieleczone problemy z pleśnią prowadzą do wielu problemów. Jeden z nich dotyczący zdrowia, mimo że jest łagodniejszy niż pleśń, nadal może wywoływać alergie skórne lub objawy ze strony układu oddechowego.

Innym problemem związanym z bezobsługową pleśnią jest idealne środowisko do rozwoju pleśni. Sama pleśń może być bardzo szkodliwa dla twoich mebli i roślin domowych; połącz go z pleśnią, a będzie niszczycielski.

Co więcej, inwazja pleśni może prowadzić do wyższych kosztów naprawy. Są one na ogół droższe niż wydatki na usuwanie pleśni DIY.

Sprawdź, ile kosztuje kontrola formy w powiązanym artykule. Może to pomóc w zrozumieniu, ile kosztuje usuwanie pleśni.

Jak pleśń rozwija się w koszach na śmieci?

Kosze na śmieci są idealnym środowiskiem dla pleśni. Dzieje się tak, ponieważ są tam szczątki organiczne.

Co więcej, kosze na śmieci to zamknięte obszary, które nie mają przepływu powietrza i światła słonecznego. Te cechy zachęcają do wzrostu zarodników pleśni w śmietnikach.

Z zarodników pleśni rozwijał się i rósł. Będzie dobrze prosperować w koszu na śmieci ze względu na swoje środowisko, prowadząc ostatecznie do rozwoju pleśni.

Jakie jest niebezpieczeństwo dopuszczenia do powstania pleśni w koszach na śmieci?

Zapach z koszy na śmieci nie dziwi, ponieważ zawierają odpady. Jednak stęchły zapach pleśni zostaje zamaskowany przez cuchnący zapach.

Jest to niepokojące, ponieważ zapach jest najlepszym sposobem na zidentyfikowanie wzrostu pleśni.

Poza tym nie należy powąchać kosza, aby sprawdzić, czy nie ma pleśni, ani nikt nie zgłosiłby się na ochotnika, aby zajrzeć do niego, aby się zmieścił. Ten brak możliwości wykrycia wzrostu pleśni nieuchronnie prowadzi do kolonii pleśni w pojemniku.

Pozostawiony bez opieki pleśń z pojemników na śmieci może rozprzestrzenić się na inne obszary domu. Może dotrzeć do twoich szafek i zarazić je oraz znajdujące się w nich rzeczy.

W celach informacyjnych zamieściliśmy artykuł o tym, jak zapobiegać pleśni w szafkach. Należy jednak pamiętać, że jeśli źródłem rozwoju pleśni nie jest sama szafka, pleśń może wrócić i ponownie ją zarazić.

Oprócz szafek zarodniki pleśni z kosza na śmieci mogą również dostać się do jedzenia. Niewielka ilość nie zrobiłaby zauważalnej różnicy, ale dłuższa ekspozycja ma pewne negatywne skutki.

Wreszcie pleśń może również zachęcać do rozwoju pleśni w pojemnikach na śmieci. Jeśli tak, zagrożenie dla twojego zdrowia wzrasta, ponieważ istnieje możliwość, że w twoim koszu na śmieci może rozwinąć się toksyczna pleśń.

Jak usunąć pleśń z koszy na śmieci

Nieoczyszczone i zagrzybione kosze na śmieci mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, więc wystarczy wiedzieć, jak je wyczyścić. Oto kroki:

Krok 1. Przygotuj materiały

Do tego procesu usuwania pleśni potrzebne będą ręczniki papierowe, stare szmaty, gumowe rękawiczki, wybielacz lub amoniak (nie używaj obu), woda, szczotka z długim uchwytem, ​​uniwersalny środek czyszczący i maska ​​na twarz.

Aby uchronić się przed roztworami czyszczącymi i pleśnią w koszu, załóż gumowe rękawice.

Krok 2. Opróżnij kosz na śmieci

Przed czyszczeniem usuń całą zawartość puszki i umieść zawartość w czarnej plastikowej torbie. Upewnij się, że worek został prawidłowo zamknięty, aby nie wypuścić zarodników pleśni.

Krok 3. Wypłucz puszkę

Przenieś kosz na śmieci na zewnątrz i opłucz go wężem. Upewnij się, że wyeliminowałeś jak najwięcej pozostałości.

Następnie napełnij puszkę jedną czwartą gorącej wody. Następnie wlej wybielacz lub amoniak.

Proszę nie mieszać tych dwóch roztworów, ponieważ będzie to toksyczne opary. Następnie pozwól miksturze zanurzyć się w śmietniku na kilka godzin.

Krok 4. Odgarnij

Po namoczeniu puszki i usunięciu pozostałości dokładnie wyszoruj wnętrze kosza. Zwróć szczególną uwagę na krawędzie i rogi kosza na śmieci, ponieważ może pojawić się pleśń.

Krok 5. Wyrzuć i wysusz

Wyrzuć roztwór czyszczący i osusz kosz czystą szmatką. Pozostaw do wyschnięcia na powietrzu lub na słońcu, aby usunąć pozostałe bakterie.

Jak zapobiegać przyszłemu wzrostowi pleśni na koszach na śmieci

Najlepszym sposobem zapobiegania przyszłemu rozwojowi pleśni jest używanie wysokiej jakości worków na śmieci. Worki na śmieci mogą pomóc w zapobieganiu wyciekom i zminimalizowaniu zanieczyszczenia, które styka się z powierzchnią kosza na śmieci.

Innym sposobem zapobiegania przyszłemu rozwojowi pleśni jest regularne czyszczenie. Do częstego i szybkiego czyszczenia można używać chusteczek z wybielaczem.

Przynajmniej raz w miesiącu powinno też być dogłębne czyszczenie koszy na śmieci. Ilekroć zauważysz nieprzyjemny zapach, zwykle nadchodzi czas na gruntowne czyszczenie.

Wniosek

Podsumowując, odpowiedzią na pytanie, dlaczego w pojemnikach na śmieci jest pleśń, jest wilgotne środowisko. Zajęliśmy się tym w tym artykule i sposobami ich usunięcia.

Mamy nadzieję, że wszystko w tym artykule dotyczącym pleśni było pomocne!