Jak zapobiegać plamom pleśni na ścianach łazienki: 8 łatwych sposobów?

Szukasz sposobów na zapobieganie powstawaniu plam pleśni na ścianach łazienki? Dobrą wiadomością jest to, że trafiłeś na odpowiedni artykuł, który Ci pomoże.

Plamy pleśni są nie tylko nieprzyjemne dla oczu, ale mogą być również szkodliwe dla zdrowia. Rzecz w pleśni jest taka, że ​​nie zauważysz jej, dopóki nie pogorszy się, co czyni ją bardziej szkodliwą.

Jak zapobiegać plamom pleśni na ścianach łazienki: 8 łatwych sposobów?

Nie ma lepszego sposobu na walkę z nim niż zrobienie wszystkiego, aby przede wszystkim zapobiec jego rozwojowi. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, a ściany Twojej łazienki będą wolne od pleśni!

8 sposobów zapobiegania plamom pleśni na ścianach łazienki

Przy stałym narażeniu na wilgoć ściany łazienki są bardzo podatne na pleśń. Grzyb zwykle rośnie na płytkach łazienkowych i ścianach, tworząc okropny widok i niebezpieczne środowisko.

Dlatego ważne jest, aby zapoznać się z poniższymi wskazówkami, aby zapobiec plamieniu ścian łazienki przez pleśń.

1. Wybierz farbę odporną na pleśń

Po orzeźwiającym prysznicu ściany łazienki mogą wchłonąć dużo wilgoci, co może wywołać rozwój pleśni. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać farbę odporną na pleśń, aby zapewnić ścianom warstwę ochronną.

2. Dbaj o dobrą wentylację łazienki

Aby zapobiec rozwojowi pleśni, należy zadbać o dobrą wentylację łazienki. Możesz włączyć wentylator wyciągowy podczas kąpieli i pozwolić mu działać przez kolejne 30 minut po wyłączeniu wody.

Jeśli nie masz zainstalowanego wentylatora wyciągowego, możesz otworzyć okna łazienki, aby wpuścić powietrze do środka i usunąć nadmiar wilgoci.

3. Wpuść trochę światła do środka

Pleśń kwitnie w ciemności, dlatego ważne jest, aby w łazience było trochę światła. Jeśli nie możesz zawsze mieć włączonych świateł, przynajmniej miej zasłony otwarte.

4. Kup sobie dobrą ściągaczkę

Dobra ściągaczka pomaga nie tylko zredukować wilgoć w ścianach wanny i łazienki, ale także w lustrach. Wyposażony jest w gładkie gumowe ostrze, które pozwala na dobrą kontrolę cieczy na każdej płaskiej powierzchni.

5. Natychmiast napraw wycieki

Gdy tylko zauważysz, że woda kapie z rur pod umywalką lub pod prysznicem, natychmiast to napraw. Nieszczelności spowodują niepotrzebną wilgoć, przez co łazienka będzie podatna na pleśń.

6. Uszczelnij fugi w ścianach i płytkach łazienkowych

Fuga jest bardzo podatna na rozwój pleśni i plam, ponieważ jest stale narażona na działanie wody. Aby temu zapobiec, szoruj fugę co kilka tygodni i co roku ponownie uszczelniaj linie fugi, aby była odporna na wodę.

7. Zainwestuj w najlepszy środek do czyszczenia pleśni

Czujemy potrzebę podkreślenia, jak potrzebna jest ta wskazówka. Chociaż wybielacz i ocet działają dobrze w zabijaniu pleśni, niektóre plamy pleśni mogą być naprawdę uporczywe, co wymaga dobrego roztworu czyszczącego.

Na rynku dostępnych jest wiele opcji, ale ważne jest, aby wybrać taką, która jest skuteczna przez wielu użytkowników. Upewnij się również, że wybrałeś odpowiednie rozwiązanie w zależności od problemu, z którym masz do czynienia.

Jeśli masz na myśli pytanie „gdzie mogę kupić X 14 Mildew Stain Remover”, oto artykuł, który możesz przeczytać.

8. Spraw, by sprzątanie stało się nawykiem

Oczywiście nic nie przebije regularnego czyszczenia, jeśli chodzi o zapobieganie pleśni. Codziennie czyść ściany łazienki wraz z innymi obszarami łazienki, aby uniknąć zachęcania do rozwoju pleśni i powstawania okropnych plam.

Aby uzyskać więcej informacji, spróbuj przeczytać ten artykuł o tym, co powoduje zapach pleśni w ścianach, aby mieć więcej pomysłów na zapobieganie pleśni.

Jak usunąć pleśń ze ścian łazienki

Dwa najczęstsze sposoby usuwania pleśni to użycie wybielacza i octu. Oto kroki, które pomogą Ci z nich korzystać.

1. Wybielacz

Wybielacz jest dobrym rozwiązaniem, o ile ściany łazienki nie są kolorowe lub przynajmniej wykonane z materiałów, które nie blakną.

Krok 1. Spryskaj rozcieńczonym roztworem wybielacza w obszarze plam pleśni.

Krok 2. Pozostaw na co najmniej 30 minut, aby wybielacz zabił wszystkie zarodniki pleśni.

Krok 3. Szoruj ścianę łazienki sztywną szczotką, aby pozbyć się utrzymujących się plam pleśni.

Krok 4. Opłucz ścianę ciepłą wodą.

2. Ocet

Jeśli chcesz bardziej naturalny sposób radzenia sobie z pleśnią, możesz użyć białego octu.

Krok 1. Za pomocą butelki z rozpylaczem nasącz dotknięty obszar białym octem.

Krok 2. Odstaw ocet na co najmniej pół godziny.

Krok 3. Sztywną szczotką wyszoruj ścianę łazienki.

Krok 4. Jeszcze raz spryskaj obszar octem i pozostaw na kolejne 30 minut.

Krok 5. Spłucz ciepłą wodą.

Wniosek

Nasze łazienki to nasza osobista przestrzeń, w której pozwalamy sobie na wygodę i wrażliwość. Niezbędne jest dla nas tylko dołożenie wszelkich starań, aby utrzymać go w czystości.

Teraz, gdy nauczyłeś się, jak zapobiegać powstawaniu plam pleśni na ścianach łazienki, jesteś o krok do przodu w utrzymaniu świeżej łazienki. Spraw, aby Twoja kąpiel była bardziej relaksująca i orzeźwiająca!