Jak długo dziecko w foteliku samochodowym dla niemowląt? Porady

Jak długo dziecko jest w foteliku samochodowym dla niemowląt? Amerykańska Akademia Pediatrii ma kilka wytycznych dotyczących fotelików samochodowych dla niemowląt. Według AAP „najbezpieczniejszym miejscem dla niemowlęcia w pojeździe silnikowym jest pozycja tyłem do kierunku jazdy, w osobnym foteliku dziecięcym (CSS) odpowiednim do jego wagi i wielkości.

Prawdopodobne jest, że dozna poważnych obrażeń podczas jazdy tyłem do kierunku jazdy, nawet jeśli spełniają wszystkie inne kryteria dotyczące fotelików samochodowych montowanych przodem do kierunku jazdy. Według dr Bena Hoffmana „Dziecko jest pięć razy bezpieczniejsze jeżdżąc tyłem do kierunku jazdy niż przodem do kierunku jazdy”.

Jak długo dziecko w foteliku samochodowym dla niemowląt? Porady

Przegląd badań przeprowadzonych w 2008 roku przez naukowców ze Szpitala Dziecięcego w Filadelfii wykazał, że „wszystkie obecnie dostępne dowody sugerują znaczny wzrost ryzyka poważnych obrażeń lub śmierci” u dzieci, które jeżdżą twarzą do przodu przed ukończeniem drugiego roku życia i pozostają tyłem do kierunku jazdy do ukończenia co najmniej dwóch lat lub do osiągnięcia o procent mniej limitu swojego fotela kabrioletu.

W Szwecji dzieci pozostają odwrócone tyłem do wieku czterech lat. Obecne prawo we Francji mówi, że dzieci muszą być skierowane do przodu przez 12 miesięcy; jednak większość francuskich rodziców czeka około 18 miesięcy przed przekazaniem ich do przodu, ponieważ do tego czasu po prostu nie jest to bezpieczne.

Czy moje 7-letnie dziecko może korzystać z podwyższenia bez oparcia?

Tak, o ile Twoje dziecko ma ponad 40 funtów i od 38 do 57 cali wzrostu.

Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby wszystkie dzieci poniżej 13 roku życia korzystały z fotelika podwyższającego. W razie wypadku lub nagłego zatrzymania dzieci powyżej tej wysokości mogą być narażone na poważne obrażenia bez takiego. Foteliki podwyższające mogą również pomóc w ochronie przed urazami głowy spowodowanymi uderzeniem w tył przedniego siedzenia pojazdu podczas uderzenia.

Wypadki samochodowe są bardziej prawdopodobne w strefach szkolnych – co oznacza, że ​​powinieneś szczególnie uważać jeżdżąc po tych obszarach z młodszymi pasażerami! Dobra praktyczna zasada: jeśli dosięgną klamry pasa bezpieczeństwa swojego samochodu (na poziomie ramion), siedząc na podwyższeniu, być może nadszedł czas, aby rozważyć zmianę

Jaki jest wymagany ciężar fotelika podwyższającego bez oparcia?

Według NHTSA fotelik podwyższający bez oparcia jest zazwyczaj zalecany dla dzieci, które ważą co najmniej 40 funtów. Dzieci o wadze poniżej 40 funtów mogą być w stanie korzystać z fotelika podwyższającego z pozycjonowaniem pasa (z pasami uprzęży) lub fotelika samochodowego typu cabrio z wyższym limitem wagi przed przejściem na sam pas bezpieczeństwa pojazdu.

Dziecko powinno pozostać w swoim obecnym pasie, dopóki nie będzie na to zbyt wysokie, co zwykle ma miejsce, gdy jego ramiona stykają się z górną częścią ramienia osoby dorosłej, stojąc prosto w górę i w dół.

Gdy to nastąpi, osiągnęło maksymalny limit wzrostu określony zarówno przez producenta, jak i przepisy federalne – chociaż jeśli Twoje dziecko waży więcej niż 100 funtów, może nie pasować dobrze w mniejszym foteliku podwyższającym ze względu na jego rozmiar.

Czy foteliki podwyższające bez oparcia są legalne?

Foteliki bez oparcia nie są legalne do użytku we wszystkich stanach. Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, aby dzieci pozostawały tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, do limitu wzrostu lub wagi ich fotelika samochodowego.

Wielu rodziców ma pytania, czy wzmacniacz bez pleców jest bezpieczny, ale niestety nie ma dobrych badań na ten temat, które mogłyby kierować decyzjami.

Wydaje się, że w starszych modelach podstawki bez pleców mogą być niebezpieczne, ponieważ nie umieszczają one odpowiednio pasa naramiennego dziecka nad jego obszarem miednicy, a zamiast tego umieszczają go na brzuchu, co może spowodować poważne obrażenia, jeśli ulegniesz wypadkowi.

Jednak nowsze modele są projektowane z lepszymi funkcjami bezpieczeństwa, więc należy przeprowadzić więcej badań, zanim dowiemy się na pewno, jak te nowe foteliki bez oparcia mają się do tradycyjnych fotelików podwyższających.

Czy 10-latek może bezpiecznie jeździć na przednim siedzeniu?

Trzyletnie badanie przeprowadzone przez National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) wykazało, że dzieci w wieku od 12 do

NHTSA zaleca również, aby dzieci poniżej 13 roku życia nie mogły przebywać w żadnej pozycji siedzącej, z wyjątkiem fotelików dziecięcych montowanych tyłem do kierunku jazdy podczas podróży samochodem.

Czy 8-latek potrzebuje fotelika podwyższającego?

Dziecko w wieku poniżej ośmiu lat nie ma wystarczającej gęstości kości, aby można było je odpowiednio przypiąć samym pasem bezpieczeństwa. Fotel podwyższający pomaga utrzymać je w pozycji pionowej, co jest bezpieczniejsze niż pochylenie się do przodu lub na boki podczas wypadku.

Foteliki podwyższające pomagają również chronić głowę i szyję przed urazami, trzymając je z dala od konstrukcji pojazdu, które mogą spowodować poważne obrażenia podczas wypadku.

Według ostatnich badań oba pasy biodrowo-ramię z podwyższeniami z wysokim oparciem są ogólnie tak bezpieczne, jak używanie tylko uprzęży dla dzieci ważących 40 funtów lub więcej, które mają co najmniej cztery stopy i dziewięć cali wzrostu. Jeśli Twoje dziecko waży mniej niż czterdzieści funtów, powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy, dopóki nie osiągnie odpowiedniego poziomu wagi przed jazdą przodem do kierunku jazdy.

lub dzieci w wieku od jednego roku do sześciu lat, Instytut Medycyny zaleca, aby jeździły w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy do ukończenia co najmniej dwóch lat lub do osiągnięcia najwyższego progu wagowego dozwolonego przez producenta samochodu

Oznacza to, że jeśli masz niemowlę o wadze poniżej dwudziestu funtów, bezpieczniej jest dla niego pozostać tyłem do kierunku jazdy w foteliku samochodowym do pierwszego roku życia, chyba że pediatra zaleci inaczej.