Jak naprawić uszkodzone przez wodę podłoże pod kamienną płytką: 4 kroki

Naprawy szkód spowodowanych przez wodę obejmują odsłonięcie, czyszczenie i leczenie dotkniętego obszaru. Oto przewodnik, jak naprawić uszkodzone przez wodę podłoże pod płytkami kamiennymi.

Jak rozpoznać podłoże uszkodzone przez wodę pod kamiennymi płytkami?

W większości przypadków uszkodzenia podłoża przez wodę pozostają niezauważone. Szkody spowodowane przez wodę stają się w końcu zbyt rozległe. Ponieważ woda i wilgoć powodują uszkodzenia przez wodę, może to mieć wpływ na podłoże i płytki.

Jak naprawić uszkodzone przez wodę podłoże pod kamienną płytką: 4 kroki

Jeśli zauważysz, że twoje płytki są luźne lub z podłogi wydobywa się zapach stęchlizny, prawdopodobnie dochodzi do uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Plamy, plamy i pleśń są również oznakami uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

Zawsze najlepiej jest regularnie szukać tych znaków. W ten sposób od razu dowiesz się, czy Twój dom wymaga naprawy zalania.

Jak naprawić uszkodzone przez wodę podłoże pod płytką kamienną?

Teraz, gdy odkryłeś uszkodzenie przez wodę na podłożu pod kamienną płytką, co robisz? Czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak naprawić uszkodzenia podłoża przez wodę.

Krok 1. Oceń sytuację

Po usunięciu płytek kamiennych w celu odsłonięcia podłoża, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić podłoże. Uważaj na wszelkie przebarwienia, plamy, plamy, zapach stęchlizny i zgniłe miejsca.

Jeśli istnieje minimalna ilość uszkodzeń spowodowanych przez wodę, możesz zdecydować się na samodzielne naprawienie. Jeśli jednak zalanie obejmuje dużą powierzchnię, warto rozważyć skontaktowanie się z profesjonalnym serwisem naprawczym.

Krok 2. Przygotuj materiały

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne naprawienie zalania, będziesz musiał przygotować kilka materiałów do projektu:

  • Kreda
  • Ochrona
  • Łapka
  • Worek na śmieci
  • Odkurzacz do dużych obciążeń
  • Osuszacz
  • Piła tarczowa
  • Śruby

Krok 3. Dokonaj odpowiednich napraw

Na początek zaznacz kredą obszar uszkodzony przez wodę. Upewnij się, że rysujesz trochę większy niż dotknięty obszar.

Należy również pamiętać o położeniu legarów podłogowych. Zaznacz w pobliżu postów; dostaniesz czystsze wykończenie, jeśli to zrobisz.

Po umieszczeniu śladów nadszedł czas, aby wyciąć dotknięty obszar. Załóż sprzęt ochronny, taki jak rękawice robocze, okulary ochronne i maskę przemysłową.

Za pomocą piły tarczowej wytnij uszkodzone przez wodę podłoże na głębokość jednego cala. Uważnie podążaj za zaznaczonymi wcześniej kredami. Tnij dokładnie tak bardzo, jak to możliwe.

W poprzednim kroku podłoże było luźniejsze. Za pomocą pręta do podważania możesz teraz ostrożnie pociągnąć materiał podłoża do góry. Bądź jednak ostrożny. Jeśli pospiesz się z tym krokiem, możesz zrobić sobie krzywdę.

Przygotuj worek na śmieci, aby umieścić cały brud, gruz i inne przedmioty, które mogą gromadzić się podczas podnoszenia podłoża. Używając odkurzacza o dużej wytrzymałości, pozbądź się pozostałego kurzu i gruzu z dotkniętego obszaru. Nie zapomnij o prawidłowym pozbyciu się worka na śmieci!

Teraz, gdy teren jest czysty, musisz chwilę poczekać. Podłoże musi być suche przed zainstalowaniem nowego materiału na podłoże. Może to zająć kilka dni, ale będziesz musiał umieścić osuszacz w pobliżu dotkniętego obszaru.

Pamiętaj, dotknięty obszar powinien być suchy! Jeśli jest już suchy, możesz przejść do następnego kroku.

Jeśli twoje legary podłogowe są uszkodzone przez wodę, możesz je wzmocnić, umieszczając deski o wymiarach 2 na 6 cali po ich bokach. Wzmocni legary podłogowe.

Zmierz cały dotknięty obszar, a następnie wytnij nowy materiał podkładowy zgodnie z dokładnymi wymiarami. Musisz jednak pozostawić jedną ósmą cala przerwy między starym a nowym podłożem. Nowe podłoże w końcu się rozszerzy, więc musisz się na to przygotować.

Krok 4. Wykończenie

Po naprawieniu podłoża możesz teraz ponownie przymocować kamienne płytki do podłoża. Jeśli poprzednie kafelki są w dobrym stanie, możesz je ponownie wykorzystać.

Możesz jednak kupić te same lub podobne płytki, jeśli poprzednie płytki również są uszkodzone przez wodę. Przymocuj je ponownie, postępując zgodnie z instrukcjami układania płytek na podłożu.

Kiedy należy wymienić podłoże uszkodzone przez wodę?

Powyższy samouczek jest tylko przewodnikiem po naprawach na małą skalę. Jeśli uszkodzenie podłoża przez wodę jest zbyt duże, powinieneś rozważyć wezwanie specjalisty ds. naprawy szkód spowodowanych przez wodę.

Profesjonaliści mają więcej narzędzi i wiedzy do naprawy podłóg uszkodzonych przez wodę. Mogą nawet ocenić sytuację za Ciebie i zapewnić opcje naprawy szkód spowodowanych przez wodę. Dodatkowo, jeśli podłoga tonie lub widać ślady gnicia, czas wymienić podkład.

Czy naprawa podłoża uszkodzonego przez wodę jest droga?

Naprawa podłoża uszkodzonego przez wodę często zależy od wielkości dotkniętego obszaru. Może wynosić od 25 do 30 dolarów za robociznę i 1,50 dolara za stopę kwadratową za materiały.

Czasami ubezpieczenie domu pokrywa koszty, jeśli zalanie jest przypadkowe. Incydenty, takie jak pęknięcie rury, gwałtowne powodzie i tym podobne, są objęte ubezpieczeniem.

Wniosek

Uszkodzone przez wodę podłoże jest dość kłopotliwe. Najlepiej byłoby jak najszybciej dokonać odpowiednich napraw. Na szczęście ten artykuł może pomóc Ci dowiedzieć się, jak naprawić uszkodzone przez wodę podłoże pod kamiennymi płytkami.