Co powoduje wyciek wody z lodówki? Najlepszy przewodnik!

Co powoduje wyciek wody z lodówki? Przeciekająca lodówka byłaby nieprzyjemną sytuacją w twoim domu. Najlepiej byłoby, gdybyś natychmiast naprawił taki stan. Powinieneś od razu znaleźć przyczynę wycieku, w przeciwnym razie zalejesz swój dom i spowodujesz więcej problemów.

Lodówki przeciekają z wielu różnych powodów. Problemy te mają wiele wspólnego ze zwykłym zużyciem na przestrzeni czasu. Jednak nadal można naprawić lodówkę, nawet jeśli ma powolny wyciek lub nagłą awarię. Zanim zrobisz cokolwiek innego, dowiedz się, skąd pochodzi wyciek. Po diagnozie dowiedz się, co powoduje wyciek, czytając ten artykuł.

Co powoduje wyciek wody z lodówki? Najlepszy przewodnik!

Powody, dla których z lodówki wycieka woda

Co powoduje wyciek wody z lodówki? Zanim przystąpisz do naprawy lodówki, musisz najpierw wiedzieć, gdzie występuje wyciek i co go powoduje. Jeśli masz pewność, że sam potrafisz rozwiązać ten problem, nie musisz dzwonić do profesjonalisty, aby to zrobić. Niezależnie od tego, istnieją różne przyczyny wycieku wody z lodówki. Oto kilka możliwych powodów:

#1. Zatkany otwór odpływowy

Otwór spustowy zamrażarki jest najbardziej przyczyną wycieku wody z lodówki. Otwór spustowy znajduje się w dolnej tylnej części zamrażarki. Jego celem jest spuszczenie wody z lodówki.

Nowoczesne lodówki mają cykl automatycznego rozmrażania, w którym woda jest odprowadzana przez otwór do rury odpływowej i miski odpływowej, gdzie woda odparowuje. Jeśli zauważysz, że woda wycieka z lodówki, sprawdź otwór spustowy, ponieważ może być zatkany. Aby dowiedzieć się, czy tak jest, znajdziesz dolną szufladę zamrażarki z lodem. Sprawdź odpływ, jeśli otwór jest zatkany jakimś przedmiotem lub rura odpływowa jest zatkana.

Jeśli otwór spustowy jest zablokowany, wyjmij rzeczy z lodówki, usuń blokadę. Możesz poświęcić ten czas na wyczyszczenie lodówki. Pamiętaj, aby przed czyszczeniem odłączyć przewód zasilający lodówki. Przenieś żywność do tymczasowego przechowywania jak w chłodni. Pamiętaj, aby usunąć wszelkie przedmioty, które blokują odpływ.

Jeśli rurka odpływowa jest zablokowana, najpierw rozmrozić lodówkę i opróżnić otwór ciepłą wodą. Opróżnianie pomoże rozmrozić lód, który gromadzi się w miejscu. Jeśli nadal jest zatkany, spróbuj przecisnąć go za pomocą środka do czyszczenia rur lub czegoś wystarczająco małego, aby zmieściło się przez otwór spustowy. Może być cząsteczka jedzenia lub małe zanieczyszczenia, które spowodowały jej zatkanie. Na koniec oczyść zawór spustowy i miskę odpływową wodą z mydłem. Po usunięciu blokady i brudu powinien przestać przeciekać.

#3. Zepsuta miska odpływowa

Inną przyczyną może być pęknięcie miski ściekowej. Woda, która przepływa przez otwór odpływowy, trafia do miski odpływowej. Zazwyczaj nie trzeba usuwać wody z patelni, ponieważ sama wyparuje. Jednak czyszczenie go przez co najmniej miesiąc pomoże w gromadzeniu się brudu.

Uszkodzona miska ściekowa może spowodować wyciek. Jeśli na patelni jest pęknięcie lub pęknięcie, zebrana woda wycieknie na podłogę. Jest to jednak prosta poprawka. Po prostu wyjmij miskę i możesz przykleić lub okleić pęknięcie, lub możesz udać się do najbliższego sklepu z narzędziami i kupić nową miskę na skropliny.

#3. Luźne drzwi lodówki

Lodówki pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a ich ochłodzenie zajmuje trochę czasu.

Pomogłoby, gdybyś trzymał drzwi zamknięte, aby było chłodno. Niezamknięte drzwi lodówki mogą powodować wycieki, ponieważ po dłuższym otwarciu będą się skraplać. Dlatego zawsze upewnij się, że drzwi są zamknięte. Jeśli się nie zamyka, spróbuj wyczyścić gumową uszczelkę wodą z mydłem. Jeśli nadal się nie zamyka, nasmaruj ją niewielką ilością wazeliny. To powinno wystarczyć. Dzięki temu naucz się szybko naprawić drzwi lodówki.

#4. Wyciek na linii wodnej

Większość nowoczesnych lodówek ma przewody doprowadzające wodę. Pozwala na zrobienie lodu w lodówce i ładną szklankę zimnej wody na żądanie. Lodówkę z wbudowanym dystrybutorem wody i automatyczną kostkarką do lodu wymaga podłączenia do źródła wody.

Pomimo wygody, jaką miała lodówka, byłoby okropnie, gdyby twoja lodówka zaczęła przeciekać z tyłu. Może to być spowodowane luźną linią wody lub może być uszkodzona. Jeśli zauważysz, że produkcja lodu zaczyna się zmniejszać lub problem z przepływem zimnej wody, może to być problem.

Zbadaj linię wodną lodówki i podłączony za nią zawór, aby dowiedzieć się, co powoduje wyciek.

Jeśli wyciek jest w pobliżu zaworu, może być luźny, spróbuj dokręcić zawór i upewnij się, że jest dobrze podłączony. Jeśli przyczyna wycieku jest na wężu, zaopatrz się w nowy wąż i wymień go. Po powrocie upewnij się, że umocowałeś wąż do lodówki. Lub możesz ponownie zainstalować linię wodną, ​​jeśli możesz, dowiedz się, jak zainstalować linię wodną do lodówki.

Jeśli wyciek nie jest dużym problemem, możesz tymczasowo zakryć wyciek taśmą, dopóki nie otrzymasz nowego węża tak szybko, jak to możliwe. W tym momencie, jeśli uważasz, że te powody nie są wystarczające, możesz kontynuować i przeczytać ten artykuł, aby lepiej zrozumieć, dlaczego z Twojej lodówki przecieka woda.

Wniosek

Powinieneś być zaniepokojony, jeśli zauważysz wyciek z lodówki. Wyciek może być przyczyną złej pracy lodówki. Problemy, które możesz naprawić natychmiast, mogą uniemożliwić Ci powodowanie kolejnych. Wyrób sobie nawyk czyszczenia lodówki co najmniej dwa razy w miesiącu.

Czyszczenie zapobiegnie gromadzeniu się brudu i pomoże monitorować lodówkę pod kątem wszelkich problemów w ciągu dnia. W przypadku poważniejszych problemów wezwij profesjonalną pomoc w naprawie lodówki. Teraz wiesz, co powoduje wyciek wody z lodówki? Więcej przydatnych artykułów o lodówkach znajdziesz w tym artykule o usuwaniu zarysowań z lodówki ze stali nierdzewnej.