Czym różni się Pack N Play od kojca?

Czym różni się pack n play od kojca? Gry Pack n są często znacznie większe niż kojce. Standardowy rozmiar to około 28 x 28 cali, który byłby zbyt duży, aby noworodek lub niemowlę mógł wygodnie go używać, ale może działać dobrze, gdy Twoje dziecko osiągnie wiek niemowlęcy.

Kojec ma tendencję do skupiania się bardziej na górnych poręczach, w przeciwieństwie do pakowania n zabaw, które są przeznaczone do wylegiwania się i spania, więc mają zwykle dłuższe poręcze na całym obwodzie, nawet w ich najmniejszych rozmiarach (jak ta wersja Fisher-Price) .

Czym różni się Pack N Play od kojca?

Kojce zostały pierwotnie zaprojektowane z myślą o niemowlętach, ponieważ mogą z łatwością przemieszczać się z pokoju do pokoju, w którym zabawa z plecakiem pozostaje nieruchoma. Jeśli planujesz mieć dwoje dzieci blisko siebie, które potrzebują oddzielnych przestrzeni, oba produkty mogą się przydać, ale kojec może być do tego bardziej wszechstronny.

Jak długo zostawiać dziecko w kojcu

Kojce to wspaniałe miejsce dla maluszków. Zapewniają rodzicom godziny rozrywki i ulgi, ale na jak długo należy zostawiać dziecko w kojcu? Oto kilka ogólnych wskazówek, kiedy należy je wyjąć.

– Kiedy mogą się czołgać lub chodzić swobodnie, nie dotykając żadnych boków swojej obudowy

– Kiedy potrafią samodzielnie podnieść głowę

– W wieku około sześciu miesięcy dzieci zaczną raczkować wszędzie! Znacznie trudniej będzie mieć je na oku, jeśli pozwolisz im swobodnie wędrować po całym domu. Dodatkowo w tym wieku dzieci mogą próbować wspinać się po bramkach, co może narazić je na ryzyko urazu spowodowanego upadkiem.

Dzieje się tak również wtedy, gdy dzieci zaczynają podciągać się na meblach. Chociaż mogą nie być w stanie wydostać się z kojca, może to sprawić, że będą nieszczęśliwi i zbyt energiczni, abyś mógł sobie z nimi poradzić!

– Mniej więcej w wieku jednego roku

– Niektórzy eksperci zalecają wyjmowanie dzieci z kojca w wieku sześciu miesięcy, podczas gdy inni uważają, że zostawianie dzieci do czasu, gdy jest w porządku. Jednak zależy to w dużej mierze od temperamentu Twojego dziecka, a także od tego, jak często bawi się zabawkami w samym długopisie.

Jeśli Twoje dziecko nadal wydaje się zadowolone po godzinie lub dwóch (i nie płacze, kiedy wychodzisz), to nie ma powodu, dla którego nie powinnaś dalej pozwalać mu pozostać w jego klatce! Po prostu sprawdzaj co kilka minut, aby upewnić się, że nie próbuje wspinać się po bokach i ucina sobie drzemkę.

– Prawdopodobnie powinieneś wyjąć dziecko z kojca, gdy osiągnie wiek około jednego roku

Jak wyczyścić kupę i zabawę

Kiedy dziecko skończy z paczką i zabawą, nadszedł czas na sprzątanie. Jeśli na tkaninie znajdują się ślady kupy (co często się zdarza), należy je usunąć wilgotną chusteczką lub wilgotnym ręcznikiem papierowym.

Następnie jeszcze raz potrząśnij prześcieradłem pack n play na zewnątrz i pozwól mu wyschnąć na powietrzu przed ponownym założeniem go następnym razem! W razie potrzeby możesz również wyczyścić punktowo mydłem i wodą, ale zwykle nie jest to konieczne, ponieważ właśnie wyprałeś pościel, prawda?

To daje mi spokój, wiedząc, że materac mojego syna jest dezynfekowany między użyciami. Poza tym uwielbiam patrzeć, jak bawi się w swojej małej kryjówce, podczas gdy on gra & śpi. Stwarza też niesamowitą przestrzeń na brzuszek! Nie zapomnij więc zdjąć materaca i dobrze nim wstrząsnąć, a nawet wrzucić do prania!

Jak prać materac Graco pack n play

Istnieje wiele sposobów czyszczenia materaca urządzenia Graco Pack n Play. Ważne jest, aby utrzymać go tak czystym, jak to możliwe, ponieważ dzieci bawią się na tym podkładce codziennie i śpią w nim w nocy, więc wymaga dodatkowego wysiłku podczas czyszczenia i konserwacji.

Dobrą wiadomością o tych materacach jest to, że są wyposażone w zdejmowany pokrowiec, dzięki czemu są bardzo łatwe do prania. Tutaj omówimy, jak zabrać się do prania materaca:

– Wyjmij pokrowiec z materaca, rozpinając lub rozrywając jego szwy; uważaj, aby nie ciągnąć zbyt mocno, ponieważ niektóre etui mogą być zszyte.

– Nie prać w pralce, ponieważ może to doprowadzić do skurczu – Prać ręcznie obie strony tkaniny w łagodnym roztworze mydła – Spłukać mydło czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia w cieniu.

Jak wyczyścić kojec w wannie

Do czyszczenia kojca możesz użyć wiadra i odrobiny mydła do naczyń. Powinieneś również wyszorować go starą szczoteczką do zębów lub inną małą szczoteczką, która zmieści się między każdym z tych małych kostek, a także wytrzeć je gorącą wodą z mydłem, jeśli masz dostęp do spryskiwacza na kranie zlewu.

Jeśli nie, po prostu wylej roztwór mydła na wierzch całego wstrzykiwacza od góry, a następnie spłucz, spryskując więcej ciepłej wody w otwory i szczeliny, aż zostanie dokładnie wypłukany.

Następnie pozwól mu wyschnąć na powietrzu (jeśli pozwala na to pogoda) lub połóż gazetę na podłodze w środku, gdzie nie ma wykładziny, i umieść pokrowiec na materac do łóżeczka dziecka na gazecie, aby wyschła na powietrzu.