Sprytne sposoby robienia zasłon balonowych

Dowiedz się, jak zrobić zasłony balonowe, aby uzupełnić swoje okna. Nie myśl, że te miękkie i eleganckie stacjonarne zabiegi na górne okno z fałdami wystającymi od dołu wyszły z mody. Ale nie martw się, w tym artykule pokażemy Ci sprytne sposoby tworzenia zasłon balonowych.

Prawda jest taka, że ​​pomimo niezliczonych trendów w projektowaniu, które pojawiły się i spadły w ciągu ostatniej dekady, falbany balonowe nigdy nie wychodzą z mody. Najlepsze jest to, że możesz szybko osiągnąć ten wygląd dzięki kreatywnym umiejętnościom szycia.

Sprytne sposoby robienia zasłon balonowych

Poskładaj wybraną tkaninę, zszyj ją w panel. Użyj miarki, aby uzyskać dokładną liczbę wymiarów kurtyny. Wykonaj kilka ściegów ręcznych, przełóż przewód przez oczko śruby i zamontuj go na ścianie.

Zasłony balonowe

Kiedy myślisz o zasłonach balonowych, głównymi elementami projektu, które powinny Ci przychodzić na myśl, są linie, tekstura i objętość. Ten zabieg okienny to przede wszystkim wyraziste pufy, które wystają z powierzchni i nadają naszym oknom charakteru.

Istnieje wiele sposobów na stylizację zasłon balonowych. Mogą służyć jako stacjonarna falbana stojąca samodzielnie lub jako teksturowana zasłona podłogowa. Są niedrogim i opłacalnym projektem, który możesz łatwo złożyć w kilka godzin.

Krok 1: Przygotuj panele.

Wykonaj niezbędne pomiary, aby uzyskać dokładne wymiary kurtyny balonowej. Po zebraniu tkanina powinna zakrywać górną część okna. Możesz wybrać dokładną długość lub wypełnienie panelu, w zależności od materiału.

Śledź panel od tkaniny i wygładź wycięty materiał przednią stroną skierowaną w dół. Weź taśmę mierniczą i umieść równomiernie rozmieszczone znaki za pomocą ołówka do tkaniny. Oznacz materiał, zaczynając od dołu i kończąc na około dwudziestu calach poniżej obudowy drążka kieszeniowego.

Możesz wybrać żądany odstęp od czternastu do osiemnastu cali na długości panelu.

Krok 2: Zszyj pierścienie.

Przygotuj swoje pierścionki, igły i nić do następnego kroku. Zacznij od przyszycia jednego pierścionka w każdym miejscu, używając jak najmniejszej liczby ściegów. Grube ściegi będą wyglądały na nieporęczne i spowodują zgrubienia nici na powierzchni materiału. Powtarzaj krok, aż zamocujesz wszystkie pierścienie na swoim miejscu.

Pamiętaj, że przestrzeń między poziomym rzędem pierścieni ustąpi miejsca balonowi. Jeśli chcesz mieć mniejszą lub większą krzywą, możesz zwiększyć lub zmniejszyć odstępy między pierścieniami. Tylko pamiętaj, aby zachować spójność przez cały czas.

Krok 3: Podłączanie przewodów

Zmierz całkowitą długość pierścieni po wyrównaniu. Weź linkę do podnoszenia i przytnij ją zgodnie z długością pierścieni, ale nie zapomnij dodać kilku dodatkowych centymetrów na węzły. Przewlecz sznurek i ostrożnie zawiąż węzeł na dolnym i górnym pierścieniu.

Wytnij kolejny kawałek sznurka o długości około czterech do sześciu cali. Zrób jeden ciąg dla każdego utworzonego rzędu pierścieni. Odłóż je na bok.

Krok 4: Wkładanie pręta

Weź drążek do draperii i włóż go przez kieszeń na drążek. Zawieś wędkę na wsporniku. Zdobądź wstępnie wycięte kawałki sznurka do podnoszenia i przeciągnij je przez dolne trzy do sześciu pierścieni. Powtórz krok dla każdego rzędu i ściągnij je mocno razem. Powinno to pomóc w uformowaniu balonu.

Możesz ręcznie dostosować długość, aż będzie Ci odpowiadać. Zmień to w zależności od wielkości twojego okna. Aby uzyskać puszystą i za dużą falbanę balonową, spróbuj połączyć wszystkie pierścienie. Zawiąż węzły, które utrzymają go na miejscu. Twoje balony powinny być teraz widocznie uformowane.

Wykonaj jak najwięcej poprawek w tkaninie między każdym rzędem. Możesz naprawić plisy, sprawić, by wydawały się ciaśniejsze lub luźniejsze. To naprawdę zależy od rodzaju wyglądu, na który się wybierasz. Gdy nauczysz się podstaw tworzenia zasłon balonowych, odkrywanie innych projektów nie będzie takim złym pomysłem.

Rodzaje zasłon balonowych

Na deskach można zamontować różne rodzaje falbany balonowej. Niektóre projekty DIY pokazują nawet kroki, jak stworzyć falbanę balonową bez umiejętności szycia. Te zasłony nazywane są zebranymi falbanami balonowymi.

Kolejny styl zasłon balonowych wtapia się w nowoczesne aranżacje wnętrz. Plisowane falbany balonowe są kobiece i dopasowane, dzięki czemu wydają się czyste i służą jako schludne przejście do współczesnych projektów pokoi.

Falbana nie zbiera się na pręcie. Zamiast tego tworzy się z odwróconych fałd pudełkowych. Różne cechy pozwalają pufom wydłużać się i zwiększać objętość. Ilość fałd lub plis, które dodasz do falbany, wpływa również na jej ogólny wygląd.

Podsumowanie

Falbany balonowe mogą wydawać się niemodne, ale w rzeczywistości były w stanie nadążyć za trendami mody nawet w nowoczesnym wystroju wnętrz. Możesz umieścić je wzdłuż wejść i wyjść bez drzwi w domu, na oknach, drzwiach balkonowych i wielu innych.

Może służyć jako przejściowa ozdoba dekoracyjna zmiękczająca beton, drewno i inne sztywne elementy wnętrza. Po prostu bądź ostrożny w doborze schematów kolorystycznych i tkaniny. Powinien być w stanie dopasować się do innych mebli, aby nie wyglądał na nie na miejscu.

Zazwyczaj możesz stworzyć swój własny styl, gdy opanujesz podstawy tworzenia zasłon balonowych. Odśwież swoje umiejętności mierzenia i szycia, aby wykończyć nowoczesny i współczesny projekt domu.