Co to są majtki ciążowe? Przewodnik dla nowej mamy

Czym są majtki ciążowe i czym różnią się od zwykłych majtek? To częste pytanie po raz pierwszy, ciężarne mamy. W tym poście na blogu omówimy, co to jest.

Majtki ciążowe zapewniają większe okrycie niż zwykła bielizna podczas ciąży, gdy brzuch rośnie, ale nie ma różnicy w stylu ani kształcie tkaniny; ma szerszy pas, aby zapewnić dodatkowe wsparcie dla zmieniającego się ciała.

Co to są majtki ciążowe? Przewodnik dla nowej mamy

Zwykła bielizna oferuje również ten sam rodzaj nieważkości, który będzie pasował do każdego etapu wzrostu podczas ciąży i powrotu do zdrowia po porodzie.

Większość kobiet zauważa zmianę rozmiaru codziennie, a nawet co godzinę, więc zamiast kupować nowe pary w ciągu tych dziewięciu miesięcy, sugerujemy zakup o jeden rozmiar większy niż normalny rozmiar bielizny.

Majtki ciążowe to świetna opcja dla przyszłej mamy, ponieważ zapewniają okrycie bez objętości, szczególnie w późniejszych etapach ciąży, kiedy zwykła bielizna nie jest już wygodna z powodu rosnącego brzucha.

Spodnie ciążowe są wykonane z szerszymi paskami, które pomogą Ci wesprzeć zmieniające się ciało przez wszystkie dziewięć miesięcy wzrostu i dłużej, aż do powrotu do zdrowia po porodzie.

Możesz spodziewać się zmian w rozmiarach podczas ciąży, więc zamiast kupować zbyt wiele nowych par przed narodzinami dziecka, możesz chcieć kupić jeden rozmiar większy niż ten, który nosisz zwykle. Zwykłe bawełniane majtki oferują ten sam rodzaj lekkiej rozciągliwości i dopasowują się na każdym etapie, zapewniając jednocześnie komfort i oddychalność!

Czy nasze ubrania ciążowe to strata pieniędzy?

Niekoniecznie. Wiele kobiet nosi ubrania ciążowe dłużej niż planowały, nawet po urodzeniu większej liczby dzieci lub utracie wagi.

Jeśli nadal pasujesz do swoich ubrań sprzed ciąży, ale po prostu chcesz nosić coś wygodniejszego podczas ciąży, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest kupienie taniej odzieży ciążowej podczas ciąży i zachowanie droższych rzeczy na później, kiedy będziesz potrzebuję ich.

Jeśli jednak są to zupełnie nowe stroje, które kosztują więcej niż 15 USD za sztukę (lub łącznie 20 USD), zastanów się dwa razy, zanim kupisz za dużo jednej rzeczy w różnych kolorach, ponieważ później może to nie być tak praktyczne. W ten sposób możesz skupić się na wydawaniu pieniędzy tam, gdzie to konieczne, bez nadmiernych wydatków, zdobywając rzeczy, które nie są nawet potrzebne.

Odzież ciążowa jest przeznaczona nie tylko dla kobiet w ciąży; może być również używany przez matki, które karmią piersią i potrzebują czegoś wygodniejszego do noszenia na co dzień.

Jednak dobrej jakości ubrania ciążowe zwykle kosztują dużo pieniędzy, więc kupując je, chcesz zwrócić uwagę na to, czy przetrwają wszystkie etapy, przez które przechodzi twoje ciało w czasie ciąży (a później karmienia piersią) bez noszenia zbyt szybko.

Prawdopodobnie wydasz trochę pieniędzy bez względu na wybraną opcję, ale jeśli to możliwe, unikaj kupowania zupełnie nowych, drogich ubrań ciążowych, chyba że nie ma nic innego, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że te przedmioty nie będą wygodnie pasować po miesiącach. minęło od zakupu – niezależnie od tego, czy nadal jesteś w ciąży.

W którym miesiącu zaczynasz nosić ubrania ciążowe?

Kiedy jesteś w ciąży, zaleca się, aby zacząć nosić ubrania ciążowe mniej więcej w połowie drugiego trymestru.

Daje to wystarczająco dużo czasu na wzrost, który musi nastąpić przed urodzeniem dziecka w twoich ramionach! Możesz nawet nosić zwykłe części garderoby (w tym dżinsy) aż do końca ciąży.

Jednakże, gdy osiągniesz około 20. tygodnia ciąży, będzie trudniej, jeśli nie niemożliwe, aby wygodnie dopasować się do oryginalnej garderoby, a także mogą być bardziej ograniczające na powiększającym się brzuchu.

Często kobiety zaskakuje, jak szybko rosną ich brzuchy w późniejszych stadiach ciąży, ponieważ ta część podróży wydaje się początkowo bardziej komfortowa w porównaniu z porannymi chorobami lub bólami w innych częściach ciała, takich jak plecy.

Jakie są ćwiczenia dla normalnego porodu?

W niektórych przypadkach lekarz może zalecić ćwiczenia przygotowujące do porodu. W normalnym porodzie u noworodków urodzonych o czasie skurcze matki zaczynają się od wczesnej fazy aktywności komórek mięśni macicy, która jest wykrywalna w ciągu 15 minut od inicjacji i nasila się w ciągu kilku godzin, po czym ponownie zwalnia po około 20 lub 21 godzinach.

W tym momencie szyjka macicy zaczyna się otwierać w ramach przygotowań do porodu (znane jako „rozszerzenie”), chociaż zwykle pozostaje szczelnie zamknięta podczas tych dwóch pierwszych faz do około 30%.

W tym okresie kobietom odradza się podnoszenie ciężarów lub wysiłku, które mogą powodować komplikacje, takie jak niskie tętno płodu poprzez zwiększenie ciśnienia wewnątrzmacicznego. Zamiast tego powinni skupić się na lżejszych czynnościach, takich jak chodzenie i ćwiczenia wzmacniające dno miednicy.

Kiedy kobieta w ciąży powinna zacząć ćwiczyć?

Kobieta w ciąży powinna rozpocząć ćwiczenia po konsultacji z lekarzem. Ważne jest, aby poczekać do zakończenia pierwszego trymestru przed rozpoczęciem programu ćwiczeń, ponieważ w tym momencie ciąży nie odczuwasz żadnego dyskomfortu, który pojawi się później.

Niektóre kobiety decydują, że nie chcą ćwiczyć przez całą ciążę, a inne widzą w tym doskonałą okazję do powrotu do formy lub zachowania formy przez cały okres ciąży.

W przypadku większości przyszłych matek lekkie ćwiczenia, takie jak joga, wystarczą do osiągnięcia celów fitness przy jednoczesnej poprawie zdrowia psychicznego i jakości snu.

Kobiety w ciąży, które wybierają intensywne treningi, takie jak jogging, mogą narażać się na ryzyko kontuzji z powodu zmiany środka ciężkości spowodowanej rosnącą wagą dziecka.

Nie możesz powiedzieć, że jeśli zrobisz X, Y się wydarzy. Jednak wiele kobiet w ciąży twierdzi, że czuje się lepiej i ma łatwiejszy poród, gdy regularnie ćwiczą podczas ciąży.