Suszarka jest gorąca, gdy nie działa? 4 zaskakujące powody!

Czy wiesz, dlaczego suszarka jest gorąca, gdy nie pracuje? Jeśli jeszcze nie. Więc nie martw się. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Uziemiony element grzejny suszarki jest jedną z najczęstszych przyczyn nagrzewania się suszarki, gdy nie jest używana.

Uziemione cewki grzewcze w suszarce stykają się z innym metalowym przedmiotem, co powoduje, że wytwarza ciepło, kiedy nie powinno.

Suszarka jest gorąca

Jeśli włącznik grzałki na silniku jest zablokowany w pozycji włączonej lub jeśli wadliwy timer nadal dostarcza prąd do grzałki, głównymi przyczynami tego problemu są problem z termostatem cyklicznym i ograniczony przepływ powietrza. Jeśli więc interesuje Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej. Poniżej szczegółowo omówiliśmy te przyczyny i sposoby rozwiązania tych problemów. Więc przyjrzyjmy się temu bliżej!

Suszarka nagrzewa się, gdy nie działa — powody

Czasami zdarza się, że Twoja suszarka nie działa poprawnie z powodu wadliwych elementów w Twojej suszarce. Przestań myśleć o tym, dlaczego suszarka jest gorąca, gdy nie jest uruchomiona. Poniżej omówiliśmy szczegółowo kilka możliwych przyczyn, które pomogą Ci rozwiązać ten problem. Zaczynajmy.

#1. Termostat cykliczny

W większości suszarek znajduje się termostat cykliczny, którego zadaniem jest odcięcie elementu grzejnego, gdy temperatura stanie się zbyt wysoka. Suszarka powinna emitować zbyt dużo ciepła, jeśli taki element jest uszkodzony lub źle się zachowuje. Termostat cykliczny to nieco metalowe urządzenie, które zwykle znajduje się w tylnym panelu suszarki, ale musisz go zdjąć, aby się do niego dostać. Możesz użyć multimetru, aby przetestować termostat cykliczny, aby sprawdzić, czy wymaga on wymiany. Po wyjęciu termostatu umieść sondy każdego licznika na zaciskach przewodów. Przepływ elektryczny jest dobry, jeśli multimetr wskazuje 0 lub jest bliski 0. Musisz wymienić termostat, jeśli miernik wskazuje nieskończoność.

Termostaty rowerowe są niedrogie i proste w naprawie, więc spróbuj, zanim wydasz duże pieniądze na nowoczesną suszarkę bębnową.

#2. Uziemiony element grzejny

Uziemiony element grzejny wydaje się być najbardziej typową przyczyną nagrzewania się suszarki, nawet gdy nie jest używana. Cewki elementu grzejnego mogą pękać nadmiernie i stykać się z innymi metalowymi elementami suszarki. Nawet jeśli suszarka nie jest włączona, przepływ elektronów będzie nadal płynął i podniesie temperaturę cewek. Uziemiony element grzejny może być bardzo niebezpieczny dla suszarki i reszty domu. W rezultacie, jeśli dowiesz się, że to rzeczywiście jest źródło problemu, musisz natychmiast go rozwiązać. W międzyczasie odłącz suszarkę od gniazdka ściennego i wyłącz główne zasilanie, aby nie nagrzewała się bardziej.

#3. Zablokowany przełącznik nagrzewnicy silnika

Silnik obraca bęben każdej suszarki. Gdy gorące powietrze przechodzi i odparowuje wilgoć, rzeczy w suszarce będą się swobodnie obracać. Co ważniejsze, silniki suszarek mają przełącznik podłączony do grzałki. Przełącznik ogrzewania lub przełącznik ogrzewania to inna nazwa. Jest to przełącznik odśrodkowy, który dostarcza prąd do grzałki tylko wtedy, gdy silnik jest włączony i obraca się, bez względu na to, jak jest nazwany na Twoim modelu suszarki.

Wyłącznik wyłączy się i przestanie dostarczać energię do grzejnika, gdy tylko cykl suszenia się zakończy, a silnik przestanie się obracać. Suszarka i grzejnik powinny w rezultacie tracić ciepło.

Problem z przełącznikiem grzałki silnika polega na tym, że czasami może on zostać zablokowany w trybie włączenia. Dlatego nawet jeśli praca suszarki zostanie zakończona, a urządzenie nie jest włączone, przełącznik utrzyma grzałkę włączoną i utrzyma temperaturę suszarki. Wizualne sprawdzenie listwy zaciskowej silnika ujawni problem. Jednak ze względów bezpieczeństwa należy najpierw odłączyć źródło zasilania suszarki. Zaleca się wymianę wyłącznika grzałki silnika, jeśli wykazuje jakiekolwiek nieprawidłowe działanie.

Kliknij ten link, aby poznać przeznaczenie przełącznika pokrywy w pralce i oznaki, że może to być szkodliwe.

#4. Problematyczny zegar

Wiele suszarek nadal używa timerów do kontrolowania swoich operacji. Za panelem sterowania znajdują się liczniki czasu. Składają się z małego silnika i kół, które pomagają włączać i wyłączać połączenia elektryczne. Najprościej mówiąc, timer porządkuje funkcje suszarki, zasilając tylko określone elementy, w tym element grzejny suszarki, kiedy są one potrzebne.

Gdy zegar wyemituje sygnał dźwiękowy wskazujący zakończenie procesu, żadne połączenia elektryczne nie będą pobierać energii, a wszystkie elementy suszarki zostaną wyłączone. Licznik suszarki może się zepsuć, jeśli nagrzewa się, gdy nie jest używany. Nawet po zakończeniu cyklu suszenia, połączenia elektryczne w suszarce, które są przymocowane do wężownicy grzejnej, są zablokowane w pozycji „włączonej”. Z powodu tego problemu zdarza się, że nawet gdy nie korzystasz z suszarki, element grzejny nadal będzie się zasilał i nagrzewał. Zastąpienie niewłaściwego czasu jest rozwiązaniem tego problemu.

To okładka!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiecie się, dlaczego suszarka jest gorąca, gdy nie pracuje. Poniżej omówiliśmy wszystkie możliwe przyczyny nagrzewania suszarki. Mamy nadzieję, że wszyscy zrozumiecie to za jednym razem. I zawsze pamiętaj, że najczęstszą przyczyną ogrzewania suszarek są wadliwe elementy grzejne suszarki. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak naprawić suszarkę, która się nie obraca i dlaczego moja suszarka się nie obraca.