Co to jest koc do gondoli? Wszystko co musisz wiedzieć

Kocyk do gondoli to niewielka kołderka, z której można wykonać materac do łóżeczka niemowlęcego. W przeszłości matki robiły własne, ale dziś są dostępne w większości sklepów dla dzieci i w Internecie. To, co wyróżnia je spośród innych rodzajów koców, to brak szwów pomiędzy każdym kwadratowym lub prostokątnym kawałkiem materiału, co ułatwia matce rozbieranie podczas prania.

Zwykle mają również krawaty wzdłuż jednej krawędzi, dzięki czemu można je zabezpieczyć wokół samego materaca, zamiast mieć prześcieradła, które również musiałyby być schowane pod spodem!

Materace gondoli nie powinny być niższe niż dziesięć cali wysokości, ponieważ stwierdzono to w badaniach naukowych dotyczących nagłych, nieoczekiwanych zgonów niemowląt (SUID w czasie snu – zwłaszcza SIDS), niż niemowlęta, które śpią na powierzchni poniżej dziesięciu cali, są bardziej podatne na upadki i uduszenie .

Co gorsza, nie tylko tak się dzieje, ale często głowa niemowlęcia zostaje uwięziona między materacem a bokiem gondoli, powodując uduszenie się lub utratę tlenu.

Świetnym sposobem, aby zapewnić dziecku spokojny sen, jest zainwestowanie w jeden! Nie tylko zapewnią im komfort dzięki kocykowi, ale także wiedza o tym, co stało się z innymi dziećmi, można było zapobiec, ponieważ używały one bezpiecznego produktu, takiego jak te koce dla kołysek.

Kroki, jak wykonać pokrowiec na materac gondoli

Poniższe kroki, jak wykonać pokrowiec na materac gondoli, powinny pomóc:

Krok 1. Użyj starego prześcieradła

Krok 2. Zszyj razem trzy boki, pozostawiając miejsce na dole

Krok 3. Dotnij materiał, aby pasował do dna (zostaw dodatkowy cal na naddatek na szew)

Krok 4. Nałóż klej z trzech stron i złóż na tkaninie

Krok 5. Zszyj ostatnią stronę po wyschnięciu kleju.

Jak często należy zmieniać pieluchę dziecku?

Jaki olejek jest najlepszy na suchą skórę w miesiącach zimowych? Jak utrzymać noworodka w cieple w nocy, ale go nie przegrzewać? To są często zadawane pytania rodziców, więc oto kilka wskazówek, jak dbać o noworodka.

Po pierwsze, zawsze używaj hipoalergicznych pieluch, ponieważ zwykłe pieluchy mogą łatwo podrażnić niemowlęta.

Po drugie, upewnij się, że dziecko nie jest narażone na zbyt dużo zimnego powietrza podczas snu lub zabawy na zewnątrz. Na koniec nałóż balsam na malucha po kąpieli, gdy jego skóra jest jeszcze wilgotna.

Kroki, jak zrobić materac gondoli

Krok 1. Wytnij materiały potrzebne na podstawę materaca. Zszyj wszystkie kawałki razem, aby utworzyć jeden duży kawałek. Złóż na pół i zszyj boki, a następnie odwróć na lewą stronę, aby ukryć szwy.

Krok 2. Odetnij rogi, aby były zaokrąglone po ponownym odwróceniu prawej strony po zakończeniu szycia, każda krawędź zamknięta ściegiem zygzakowym.

Krok 3. Dodaj podkładkę piankową i użyj agrafek, aby utrzymać ją na miejscu, aż będziesz gotowy do dodania mrugnięcia, a następnie obszyj wszystkie krawędzie na maszynie do szycia ściegiem prostym. W razie potrzeby dodaj więcej mrugnięć, tak aby między górną częścią materaca a wysokością, w której będzie główka dziecka, było co najmniej pół cala.

Zszyj wszystkie kawałki razem, aby utworzyć jeden duży kawałek. Złóż na pół i zszyj boki, a następnie odwróć na lewą stronę, aby ukryć szwy.

Jak zrobić pokrowiec na gondolę

Krok 1. Wytnij dwa kawałki tkaniny równe sobie plus dodatkowy cal na całym obwodzie, bez szwów.

Krok 2. Zszyj razem dwa kawałki materiału, pozostawiając jedną stronę otwartą do obracania. Odwróć prawą stronę i zszyj górny ścieg wokół całej krawędzi. Zszyj ponownie obwód na każdym końcu (to będą twoje uchwyty).

Krok 3. Umieść podkładkę materaca w dolnej połowie pokrowca z zaokrąglonymi krawędziami schowanymi pod spodem. Umieść piankowy rdzeń na środku, a następnie umieść prześcieradło na wierzchu, ściągając mocno, aby zebrać wszystkie cztery rogi tak, aby spotkały się na poziomie podłogi.

W razie potrzeby użyj szpilek, aby wszystko mocno przytrzymać. – Przypnij ściągnięty róg mocno do rdzenia piankowego / podkładki na materac wewnątrz pokrowca.

Krok 4. Powtórz proces dla przeciwnego zebranego potomstwa. Złóż dolną krawędź prześcieradła tak, aby miało co najmniej 14 wysokości (lub inną zalecaną dla Twojego materaca).

Krok 5. Użyj mocnej nici podczas szycia ręcznego. Upewnij się, że przeszyłeś materiał wierzchni, a także wszystko, co zostało użyte do wykonania torby opakowaniowej – ten krok zapewnia, że ​​jest ona wystarczająco wytrzymała, aby nie rozciągać się ani nie rozdzierać podczas użytkowania.)

Jaka jest najlepsza tkanina na prześcieradła do łóżeczka?

Bawełna jest najczęstszym wyborem na prześcieradła do łóżeczka. – bawełna ułatwia czyszczenie, a tkanina bawełniana bardzo się nie gniecie.

Co robi pokrowiec na materac gondoli?

Pokrowiec na materac gondoli chroni Twoje dziecko przed roztoczami, alergenami, pluskwami, bakteriami i inne drobnoustroje, które mogą być obecne w powietrzu, którym codziennie oddycha podczas snu na małej pościeli dla niemowląt.

Materace z prześcieradłem do gondoli nie mają wodoodpornych warstw ani ochrony przed płynami, dlatego należy je często zmieniać, aby zapobiec uszkodzeniu powierzchni pod spodem przez wycieki.

Ochraniacz do łóżeczka z dopasowanym prześcieradłem zapewnia dodatkową warstwę amortyzacji między wrażliwą skórą dziecka a tkaninami, które mogą ją podrażniać