Co to jest taniec pieniędzy na weselu: znaczenie i więcej

Odpowiedź na to, czym jest taniec na pieniądze na weselu, kryje się w samej nazwie. To jeden z wielu różnych tańców weselnych, ale jak sama nazwa wskazuje, pieniądze są dane.

Porozmawiamy o tym, jak zrobić taniec na pieniądze na weselach i czy jest to tandetne w dzisiejszych czasach. Ale jeśli interesują Cię również inne tańce na weselu, polecamy zacząć od tradycyjnego, jakim jest taniec rocznicowy na weselu.

Co to jest taniec pieniędzy na weselu: znaczenie i więcej

Wszystko, co należy wiedzieć o tym, co to jest taniec na weselu na pieniądze

Taniec pieniędzy lub taniec dolara w USA ma miejsce, gdy goście wręczają, rzucają lub przypinają gotówkę lub banknoty dolarowe parze. Różne kultury mają różne wersje, ale wszystkie są zasadniczo postrzegane jako tradycja mająca pomóc parze rozpocząć życie małżeńskie.

Taniec na pieniądze jest jednym z wielu tradycyjnych tańców wykonywanych na weselu, ale nie jest to obowiązkowe, jeśli go nie chcesz. Niemniej jednak aktywność obejmuje optymistyczną muzykę, taniec i rachunki rzucane lub wręczane parze.

Jeśli nie są przypięte do nowożeńców, zwykle poprosisz kogoś o odebranie rachunków za Ciebie. Ale z drugiej strony, jeśli jesteś gościem, który chce w kreatywny sposób dać parze prezenty pieniężne, wypróbuj te wyjątkowe sposoby na podarowanie gotówki jako prezentu ślubnego zamiast dołączania do tańca dolara.

Co oznacza taniec pieniędzy na weselu?

Oto różne interpretacje ślubnego tańca pieniędzy w różnych częściach świata:

Stany Zjednoczone

W USA istnieje wiele wersji tańca dolara, w zależności od pochodzenia etnicznego nowożeńców. Na przykład możesz znaleźć przyjęcia weselne, na których gotówka jest przypięta do welonu lub sukni panny młodej, podczas gdy w innych krewna trzyma fartuch, w którym umieszcza się pieniądze.

Niezależnie od tego taniec pieniędzy jest interpretowany jako sposób, w jaki goście mogą życzyć parom powodzenia. Taniec z pieniędzmi ma również na celu zbieranie gotówki dla pierworodnego pary.

Meksyk

W Meksyku taniec z pieniędzmi jest okazją do rozmowy i nawiązania więzi ze swoimi gośćmi, ponieważ na zmianę tańczą do pary i przypinają gotówkę do swoich ubrań. Można również znaleźć meksykańskie wesela, na których goście rzucają pieniędzmi na podłogę, a krewny odbierze je dla pary.

Polska

Uważa się, że to właśnie w Polsce narodził się taniec pieniędzy w dzielnicach imigranckich, mający na celu pomóc nowożeńcom. Tradycyjnie drużba tańczy z panną młodą i przypina pieniądze do jej sukni ślubnej.

Filipiny

Filipińskie wesela ćwiczą również taniec na pieniądze, podczas którego goście płci męskiej przypinają pieniądze do welonu lub sukni ślubnej. To samo zrobią również kobiety-goście z ubiorem pana młodego, symbolizując szczęście.

Nigeria

Taniec pieniędzy jest ukochaną tradycją Nigeryjczyków. Na nigeryjskim weselu uważa się, że obsypywanie pary pieniędzmi przynosi szczęście i szczęście.

Jak działa taniec pieniędzy?

Tradycja tańca na pieniądze polega na tym, że goście tańczą do pary lub ustawiają się w kolejce do młodej pary. Mogą przypiąć rachunki do swoich ślubnych strojów, a nawet rzucić je w stronę pary, aby obsypać ich pieniędzmi.

Możliwe jest również noszenie fartucha lub torebki, w której goście mogą wpłacić pieniądze. W przeciwnym razie ktoś ma za zadanie zebrać wszystkie pieniądze z podłogi, aby dać parze.

Zazwyczaj para przeznacza pieniądze na miesiąc miodowy lub rozpoczyna życie małżeńskie. Jednak goście nie są zobowiązani do udziału w tańcu na pieniądze.

Jak ogłosić taniec pieniędzy na weselu?

Ślubne MC zapowiedziało taniec na pieniądze, zwykle po wolnych i romantycznych tańcach. DJ weselny może również zagrać optymistyczną piosenkę towarzyszącą tańcowi z dolarem.

Jak długo trwa taniec na pieniądze?

Taniec na pieniądze trwa zwykle od 30 do 45 minut. Użyta do tego piosenka może również dyktować, jak długo potrwa taniec z pieniędzmi.

Ile kosztuje udział w tańcu z pieniędzmi?

Goście weselni nie są zobowiązani do przyłączenia się lub przekazania określonej kwoty na tańce na pieniądze. Czasami wystarczy dolar, ale goście mogą być tak hojni, jak wręczenie rachunków od 30 do 100 dolarów.

Jak tańczysz pieniądze na weselu?

Zazwyczaj goście ustawiają się w kolejce, aby po kolei przypinać pieniądze młodej parze, aby mogli również wchodzić w interakcje z każdą osobą. Ale współczesny taniec pieniędzy może być bardziej optymistyczny, gdy wszyscy tańczą, gdy goście rzucają w parę banknotami.

Polecamy poczytać o tym, kto tańczy pierwszy na weselu, a także poznać kolejność tańców weselnych.

Czy taniec z pieniędzmi jest tandetny?

Taniec na pieniądze nie jest tandetny, o ile nie przewidujesz ani nie wymagasz udziału wszystkich gości. Ale jeśli czujesz się nieswojo, sprawdź te alternatywne pomysły na taniec z pieniędzmi:

Jakie są alternatywy dla tańca na pieniądze?

  • Używaj fałszywych banknotów dolarowych, płatków kwiatów lub notatek z życzeniami zamiast banknotów dolarowych
  • Poświęć w recepcji drzewo lub słoik z życzeniami

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Odpowiedzieliśmy, co to jest taniec na pieniądze na weselu, czyli gdzie goście przypinają lub obsypują nowożeńców rachunkami i gotówką.

W niektórych kulturach panna młoda trzyma fartuch, aby zbierać pieniądze od gości. Ogólnie rzecz biorąc, nadal możesz włączyć tę tradycję do swojego ślubu bez wydawania się tandetnym, jeśli nie zmusisz gości do podania kwoty.