Za ile powinienem sprzedać moją pralkę i suszarkę? 3 niesamowite czynniki do rozważenia!

Za ile powinienem sprzedać moją pralkę i suszarkę? Cóż, cena może zależeć od kilku czynników, takich jak wiek i stan, ale będziesz mieć wyższy wskaźnik sprzedaży, jeśli sprzedasz go za połowę ceny pierwotnej.

Nadszedł dzień, w którym zdecydowałeś się sprzedać swoją pralkę i suszarkę lub podjąłeś decyzję o zakupie używanego urządzenia. Będziesz musiał wiedzieć, czy go kupiłeś, czy sprzedałeś w dobrej cenie.

Za ile powinienem sprzedać moją pralkę i suszarkę? 3 niesamowite czynniki do rozważenia!

Być może przeprowadzasz się do nowego domu lub finansujesz nowe urządzenie, ważne jest, aby określić potencjalnych nabywców swojego urządzenia. Jeśli to Ty go kupujesz, niezależnie od tego, czy kupiłeś go na wyprzedaży garażowej, czy na stronie internetowej, musisz zabezpieczyć się przed oszustwami. W tym artykule podam kilka wskazówek, jak wycenić używaną pralkę i suszarkę w dobrej cenie, akceptowalnej zarówno przez sprzedawcę, jak i kupującego. Ponieważ kilka czynników może różnić się ceną, lepiej przeczytać do góry, aby ustalić, jaka cena jest dla Ciebie dobra.

Ceny używanych pralek i suszarek

Tak, możesz mieć ochotę sprzedać swoje urządzenie w rozsądnej cenie, ale nie będziesz w stanie zdobyć jednego kupca z takim nastawieniem. Mając tę ​​notatkę, musisz najpierw wziąć pod uwagę kilka czynników, aby określić dobrą cenę swojego urządzenia.

Czynniki, które wpływają na 2 i Używaj urządzeń

Jak więc ustalimy, czy cena urządzenia jest prawidłowa? Jest kilka czynników, które musimy wziąć pod uwagę. Czynniki te obejmują stan urządzenia, pierwotną cenę i czas użytkowania urządzenia.

#1. Oryginalna cena

Jedną z cen bazowych, które pomagają sprzedawcom określić właściwą cenę, jest cena modelu dostępna na rynku. Możesz uzyskać rozsądną cenę bazową, używając ceny pierwotnej, ale pamiętaj, że urządzenie było używane.

#2. Stan

Pralka lub suszarka z większą liczbą funkcji mogą uzyskać bardziej fantastyczną cenę. Jeśli chodzi o suszarki, droższe jest ładowanie od przodu lub duża pojemność. Oczywiście nadal musisz obniżyć koszty, jeśli w samym urządzeniu wystąpiły uszkodzenia. Każde urządzenie ma stan zużycia, który wpływa na cenę, jeśli zdecydujesz się je sprzedać. Więc im lepiej dbasz o maszynę, tym lepiej wygląda pomimo tego, że była używana od lat. Konserwacja jest jednym z czynników przyczyniających się do rozsądnej ceny. Niezależnie od tego, czy urządzenie wygląda dobrze, czy nie, sprawne jest warte więcej niż takie, które nie wygląda. Jeśli jesteś kupującym i widziałeś oferty urządzeń drugiej ręki, możesz mieć mniej informacji o opublikowanych urządzeniach. Nie wahaj się więc zapytać o to swoich sprzedawców.

Cóż, to Ty wydasz na coś ciężko zarobione pieniądze, więc lepiej upewnij się, że podejmujesz właściwą decyzję o zakupie używanego urządzenia w rozsądnej i odpowiedniej cenie. Jeśli urządzenie ma problemy, masz dwie możliwości. Jednym z nich jest samodzielna naprawa i dodanie kosztu do ceny urządzenia. Drugim jest obniżenie ceny i naprawienie przez kupującego uszkodzeń urządzenia. Jeśli zdecydujesz się przejść do drugiej opcji, przejrzyj to w wykazach.

#3. Czas

Istnieje pewien trik w wycenie używanego urządzenia na podstawie pierwotnej ceny i liczby lat użytkowania. Urządzenie elektryczne ma żywotność 10 lat, więc wystarczy podzielić rzeczywisty koszt przez 10. Następnie pomnóż pozostałe lata przez iloraz, a otrzymasz cenę bazową.

Przykładowe sytuacje

Jeśli masz pralkę kupioną za 800 USD i używasz jej przez pięć lat, otrzymasz następujące równanie. 800 dolarów podzielone przez 10 (ponieważ dziesięć lat to średnia żywotność urządzeń) daje 80 dolarów. Następnie pomnóż to przez pozostałe lata, aż 10-letni okres użytkowania, czyli pięć lat, otrzymasz 400 dolarów. Więc za ile powinienem sprzedać moją pralkę i suszarkę? Odpowiedź to 400 dolarów. Cóż, sprawdź najlepszą kompaktową pralkę i suszarkę, aby mieć pojęcie o ich cenach.

Wskazówki dotyczące sprzedaży/kupowania używanych urządzeń

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci sprzedać lub kupić używane urządzenie, które pozwoli Ci zaoszczędzić więcej. Udowodniłem, że te wskazówki są skuteczne, więc mam nadzieję, że tobie również pomoże.

Wskazówka nr 1. Najlepsze miejsca do kupowania lub sprzedawania używanych urządzeń

Craigslist, Facebook, Garage Sales lub lokalny sklep z urządzeniami to jedne z najskuteczniejszych platform do sprzedaży używanych urządzeń. W moim przypadku sprzedałem na Craigslist niektóre z moich urządzeń, w tym pralkę, za rozsądną cenę. Możesz chcieć wiedzieć, gdzie kupić pralkę i suszarkę do mieszkania; mogą mieć jakiś cennik, więc będziesz wiedział, ile sprzedasz swój.

Wskazówka nr 2. Uatrakcyjnij tytuł

Nie oznaczaj swojego przedmiotu jako „Stara suszarka”, ale umieść „przenośną suszarkę Vintage Maytag E50”. Jestem pewien, że ten drugi jest bardziej atrakcyjny dla kupujących niż pierwszy. Jeśli chcesz pochwalić się niektórymi funkcjami, lepiej umieść to w tytule, aby zachęcić kupujących.

Wskazówka nr 3. Jasno określ swoją cenę

Jeśli ustalasz cenę, zdecyduj, jak bardzo możesz odbiegać od wybranej ceny. Pomyśl o różnych scenariuszach, takich jak niesprzedawanie go przez tydzień. Być może będziesz musiał obniżyć cenę, aby sprzedać go wcześniej.

Wniosek

Koniec z myślami „Za ile powinienem sprzedać moją pralkę i suszarkę?”, ponieważ masz pojęcie, jaka powinna być cena. Pamiętaj tylko, aby nie zawyżać ceny urządzenia, w przeciwnym razie nie zobaczysz potencjalnych nabywców. Przeczytaj także, gdzie wypożyczyć pralkę i suszarkę, możesz ją wypożyczyć.