Jak zimować myjkę ciśnieniową? 5 prostych kroków!

Właśnie zaczęła się zima i nadszedł czas, aby odkryć, jak zimować myjkę ciśnieniową, ponieważ jest to niezbędny krok, aby utrzymać myjkę w dobrym stanie przez lata. Istnieje pięć prostych kroków, które możesz wypróbować. Ponieważ można to zrobić z wiatrem, jestem pewien, że nie będzie to dla ciebie wyzwaniem.

Bez wątpienia zimowanie myjki ciśnieniowej to tylko kwestia kilku łatwych kroków.Ale te proste i nieskomplikowane kroki mogą uwolnić Cię od kłopotów z naprawą myjki ciśnieniowej w sezonie wiosennym, ponieważ gwarancja nie obejmuje uszkodzenia spowodowane niewłaściwym przechowywaniem.

Jak zimować myjkę ciśnieniową? 5 prostych kroków!

Pamiętaj, że garaże i szopy nie są wystarczająco izolowane, aby chronić myjkę ciśnieniową przed mrozem. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego zimowanie myjki ciśnieniowej jest ważne?

Poniższe punkty wyjaśnią, dlaczego zimowanie myjki ciśnieniowej jest ważne:

#1. Woda

Jeśli pozostawisz wodę w pralce przez całą zimę, w rezultacie zamarznie ona i rozszerzy się. To rozszerzenie może spowodować uszkodzenie przewodów detergentowych węży. Lodowata woda może pękać odlewy na myjce ciśnieniowej.

#2. Olej

Olej odgrywa ważną rolę w utrzymywaniu myjki ciśnieniowej w jej szczytowym stanie. Temperatura zamarzania sprawi, że olej będzie gęsty i bezużyteczny jako smar. Wiedz o tym: jaki olej do pompy myjki ciśnieniowej i jak wymienić olej w myjce ciśnieniowej.

#3. Gaz

Pozostały gaz powoduje zablokowanie przewodów paliwowych i gaźników, a zimowanie myjki ciśnieniowej jest jedynym rozwiązaniem tego problemu. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak odprowadzać gaz z myjek ciśnieniowych.

Kroki zimowania myjki ciśnieniowej

Dobrze jest znać właściwą procedurę dla każdego zadania, które wykonujemy w naszym codziennym życiu. Ta część artykułu zawiera pięcioetapowy przewodnik, jak zimować myjkę ciśnieniową:

Krok 1. Spuść wodę

Najpierw musisz spuścić całą wodę z pompy. Odłączyć przewód doprowadzający wodę i wąż wysokociśnieniowy. Odłącz również wysokociśnieniowy pistolet spustowy. Pamiętaj, aby spuścić całą wodę z węży.

Krok 2. Chroń pompę wodną

Istnieją dwie różne metody ochrony pompy przed zamarzaniem.

Najpierw musisz wlać roztwór przeciw zamarzaniu RV przez lejek podłączony do węża w pompie. Pociągnij linkę rozrusznika, aby uruchomić pompę wodną i wylej wodę z pompy. Ciągnij, aż gęsty roztwór wyjdzie na zewnątrz.

Po drugie, do zaworu dopływu wody należy przymocować butelkę z pompką oszczędzającą wodę przez podłączony wąż i gwintowany koniec węża. Otwórz nasadkę oszczędzacza pompy i naciśnij przycisk. Roztwór wypływający z wylotu wody powinien być spieniony, aby zapewnić bezpieczną pracę pompy myjki ciśnieniowej.

Krok 3. Chroń zbiornik paliwa

Ponownie istnieją dwa sposoby na zabezpieczenie zbiornika paliwa przed zamarzaniem w okresie zimowym. Pierwsza jest najprostsza i polega na jednym etapie usuwania paliwa ze zbiornika. Druga jest nieco bardziej skomplikowana i kończy się w kilku krokach. W tej metodzie zamiast spuszczania paliwa należy dodać do zbiornika roztwór stabilizujący paliwo. Podczas tego procesu potrzebne są pewne narzędzia. Są to pojemniki, para szczypiec i zaciski przewodów paliwowych.

Przed domieszaniem stabilizatora do paliwa musisz opróżnić zbiornik paliwa i gaźnik myjki ciśnieniowej. Najpierw zlokalizuj przewód paliwowy i otwórz na nim zacisk za pomocą szczypiec z wąskimi końcówkami. Następnie spuść całe paliwo z pojemnika po uwolnieniu węża ze zbiornika.

Również usuwanie paliwa z gaźnika jest proste. Wystarczy wyjąć miskę i wrzucić całą benzynę do puszki. Alternatywnie musisz odkręcić śrubę spustową z przodu gaźnika, aby spuścić paliwo. Zastosowanie tych dwóch różnych metod zależy od modelu myjki ciśnieniowej.

Krok 4. Mieszanka stabilizatora paliwa

Po wykonaniu powyższych czynności, nadszedł czas na wymieszanie roztworu stabilizatora paliwa z spuszczonym paliwem. Następnie dodaj tę mieszankę do zbiornika paliwa. Na koniec uruchom myjkę ciśnieniową, aby wysłać mieszaninę do gaźnika.

Krok 5. Chroń cylinder

Teraz czas na zimowanie cylindra myjki ciśnieniowej. Ułóż parę szczypiec i gniazdo z przedłużką, aby wykonać zadanie. Narzędzia te pomogą Ci wyjąć świecę zapłonową i wlać olej do cylindra. Wyjmij świecę zapłonową za pomocą szczypiec. Następnie umieść gniazdo z przedłużeniem na śrubie. Przekręć przedłużenie, aby odkręcić śrubę. Wlej do cylindra kilka kropel oleju silnikowego o wadze 30 gramów. Pociągnij linkę rozrusznika, aby upewnić się, że olej nasmarował wszystkie części cylindra.

Rozważ zimową myjkę ciśnieniową w cieplejszych obszarach

Możesz chcieć przechowywać swoją myjkę ciśnieniową, nawet jeśli mieszkasz w ciepłym miejscu lub wyjeżdżasz z miasta na 30 lub więcej dni. Zimowanie nie tylko chroni uszczelnienia pompy przed wysychaniem, ale także zwiększa możliwość wykorzystania paliwa. Odłącz wszystkie węże od myjki ciśnieniowej. Zamocuj wąż na wlocie wody za pomocą szybkozłączki. Zamocuj lejek po drugiej stronie węża. Wlej trochę roztworu przeciw zamarzaniu do lejka. Nie zapomnij umieścić pojemnika lub wiadra przed wężem odprowadzającym wodę. Pociągnij za przewód pompy, aby spuścić wodę na zewnątrz.

Woda wypływająca z pompy zbierze się w pojemniku. Kontynuuj wlewanie roztworu, aż zobaczysz, że tylko roztwór wypływa przez wylot. Oznacza to, że cała woda z pompy została spuszczona. Poznaj 9 sposobów korzystania z myjki ciśnieniowej, które rozwalą Twój umysł.

To okładka!

Jesteśmy pewni, że Twoje informacje o tym, jak zimować myjkę ciśnieniową, zostały zaktualizowane. Wygodna, łatwa i systematyczna procedura zimowania jest tym, czego szukałeś i to wszystko, masz to.