Co zrobić z suszonym bukietem ślubnym: 4 najlepsze pomysły

Jeśli nie wiesz, co zrobić z suszonym bukietem ślubnym, nie wyrzucaj go po prostu. Zamiast tego rozważ wykonanie wystroju domu, używając go jako wzoru, sprayu, a nawet zapachu.

Omówimy te projekty bardziej szczegółowo poniżej, ale obiecujemy, że wszystkie są łatwe do wykonania. Czy masz też inne artykuły ślubne, które chcesz przerobić?

Co zrobić z suszonym bukietem ślubnym: 4 najlepsze pomysły

Na przykład udostępniliśmy opcje dotyczące tego, co zrobić ze starą suknią ślubną. Zapraszam do przeglądania naszych blogów ślubnych, aby uzyskać więcej informacji.

Co mogę zrobić z moim wysuszonym bukietem ślubnym?

Wystrój domu

Suszone kwiaty mogą wyglądać wspaniale jako wystrój domu. Istnieje wiele sposobów na przekształcenie go, ale wieńce kwiatowe i kwiaty w oprawie to dwa najprostsze, ale piękne sposoby na wyeksponowanie suszonego bukietu ślubnego.

Wykonanie drucianej obręczy lub kupienie gotowej w sklepie z rękodziełem powinno być łatwe. Następnie ułóż wiązki suszonych kwiatów na obręczy według własnych upodobań, upewniając się, że drut będzie dobrze ukryty.

Jeśli masz ochotę na coś bardziej sentymentalnego, możesz wcisnąć wybrane suszone kwiaty do książki na tydzień lub dwa. Następnie ułóż je w ramce na zdjęcia i dołącz inne drobne przedmioty i pamiątki podczas ślubu, aby uzyskać wyjątkowe pamiątki.

Projekty artystyczne i rzemieślnicze

Bukiet ślubny można rozłożyć i wykorzystać jako wzory do innych projektów. Możesz także zrobić więcej prasowanych kwiatów do swoich dzienników i albumów z wycinkami, a nawet ozdobić album ze zdjęciami wspomnieniami ze ślubu.

Innym fajnym sposobem na przetworzenie suszonego bukietu ślubnego jest wykorzystanie niektórych elementów na zaproszenia, kartki lub ozdoby prezentów. A jeśli czujesz się wyjątkowo sprytnie, baw się żywicami i twórz wisiorki i inne dekoracje z suszonych kwiatów.

Spray zapachowy

Nawet jeśli bukiet ślubny wyschnie, kwiaty nadal powinny mieć zapach, który można wykorzystać do stworzenia naturalnego sprayu. Możesz go użyć do swojego pokoju lub nawet jako prezent, biorąc pod uwagę, że jest również atrakcyjny wizualnie.

Wszystko czego potrzebujesz to pusta butelka po mgiełce, woda destylowana, ulubione olejki eteryczne, alkohol (np. wódka) i trochę taśmy. Następnie wlej wodę na około trzy czwarte butelki i dodaj do niej około 25 kropli olejków eterycznych.

Wlej alkohol do butelki w proporcji uncji na 6 uncji wody. Następnie pokrój kwiaty z łodygami z bukietu, który możesz włożyć do butelki.

Zamknij butelkę, wymieszaj składniki i ułóż kwiaty na łodygach, aby wyglądały bardziej estetycznie. I to wszystko; Twój kwiatowy zapach DIY jest gotowy.

Zapach do kąpieli

Oprócz mgiełki DIY, z kwiatów suszonego bukietu ślubnego możesz też zrobić zapach do kąpieli. Niektóre kwiaty są bardzo relaksujące dla soli do kąpieli i bomb do kąpieli, a nawet nie musisz wydawać dużo na składniki.

Aby uzyskać szybkie kwiatowe sole do kąpieli, potrzebujesz tylko równych porcji soli z Morza Martwego i soli Epsom. Następnie wymieszaj je z połową szklanki sody oczyszczonej, jeśli użyłeś szklanki każdej soli.

Połącz miksturę z płatkami kwiatów z suszonego bukietu ślubnego z kilkoma kroplami wybranych olejków eterycznych i gotowe. Ale jeśli wolisz relaksować się w wannie, zrobienie bomby do kąpieli DIY jest również stosunkowo łatwe.

Zacznij od wymieszania soli Epsom, sody oczyszczonej, skrobi kukurydzianej i kwasu cytrynowego, a następnie w innej misce połącz olej kokosowy z preferowanym olejkiem eterycznym i wodą. Wymieszaj suche i mokre składniki, aby konsystencja była jak wilgotny piasek, a następnie wlej do foremki z płatkami suszonego bukietu ślubnego na dnie.

Jak długo utrzymują się suszone bukiety ślubne?

Suszony bukiet ślubny może trwać nawet rok, ale możliwe jest nawet, że utrzyma się dłużej, gdy kwiaty zostaną zafarbowane. Dla porównania świeży bukiet ślubny może trwać tylko od tygodnia do dziesięciu dni.

Jak zachować swój bukiet ślubny na zawsze?

Wysuszyć

Suszone kwiaty trwają dłużej niż świeże kwiaty. Możesz zaplanować suszenie bukietu ślubnego, rozpakowując go i zawieszając jeden po drugim pędy kwiatowe do góry nogami.

Wybierz suchy i umiarkowany obszar i pozwól kwiatom wyschnąć do góry nogami przez tydzień. Rozważ szafę, aby bezpiecznie wysuszyć te kwiaty.

Konserwuj w wosku

Można przedłużyć żywotność bukietu ślubnego o kilka miesięcy, zachowując nienaruszony kolor i formę. Najpierw rozpuść trochę parafiny we wrzącej wodzie i wybierz kwiaty w dobrym stanie, aby zanurzyć je w lekko schłodzonej mieszance.

Nie zanurzaj kwiatów zbyt długo, aby zapobiec więdnięciu. Następnie zawieś umoczone kwiaty do góry nogami i pozwól im wyschnąć.

Użyj żelu krzemionkowego

Wlej żel krzemionkowy do zabezpieczonego i hermetycznego pojemnika i nałóż kwiaty z bukietu na tę podobną do piasku mieszankę. Następnie wlej więcej żelu krzemionkowego wokół płatków, nie deformując kwiatów.

Zamknąć pojemnik wypełniony żelem krzemionkowym i przechowywać kwiaty przez tydzień. Pomoże to zapobiec pleśni i zachować kolor kwiatów, które można spryskać lakierem do włosów po ich wyjęciu.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, co zrobić z suszonym bukietem ślubnym w czterech rozwiązaniach DIY.

Po pierwsze, możesz zrobić wieniec lub oprawić je jako wystrój domu. Możesz również prasować kwiaty na dekory lub tworzyć zapachy i mgiełkę z płatków.

Łatwo jest dobrze wykorzystać bukiet; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.