W jaką rocznicę ulepszasz obrączkę?

Jeśli nie wiesz, w którą rocznicę ulepszysz obrączkę, rozważ różne rodzaje. Z tego artykułu dowiesz się, że możesz ulepszyć obrączkę w dowolnym miejscu od 1. do 50. rocznicy.

Możesz to zrobić nawet w każdą rocznicę, a na każdy rok są różne rodzaje. Przejrzymy oczekiwania związane z otrzymaniem pierścionka jubileuszowego, aby pomóc Ci dalej.

W jaką rocznicę ulepszasz obrączkę?

Aby uzyskać dodatkowe przydatne informacje, przeczytaj, jak nosić rocznicową obrączkę z zestawem ślubnym, ponieważ możesz nosić oba razem.

Jakie ulepszenie obrączki ślubnej na każdą rocznicę?

Pierwsza rocznica

Wspólna rocznica, w której pary rozważają wymianę obrączki ślubnej, przypada po pierwszym roku spędzonym razem. Pierścionek rocznicowy na jeden rok jest tradycyjnie złoty bez zwykłego kamienia szlachetnego w porównaniu z innymi ulepszeniami obrączek ślubnych na dłuższe rocznice.

piąta rocznica

Ważniejszym kamieniem milowym, który warto uczcić, jest wasza piąta wspólna rocznica. Po pięciu latach sugerowanym kamieniem jest szafir na pierścionek, ponieważ symbolizuje lojalność.

10. rocznica

Najczęstszą rocznicą dla par, które chcą uaktualnić swoją obrączkę, jest ich 10. rocznica. Dziesięć lat małżeństwa wymaga pierścionka z brylantem, wspaniałego i twardego kamienia, który symbolizuje wieczność, co czyni go najbardziej odpowiednim dla pary małżeńskiej, która jest razem od dziesięciu lat.

15 rocznica

Pary małżeńskie nieczęsto modyfikują swoje obrączki w 15. rocznicę ślubu, ale rubin jest zalecanym do tego kamieniem szlachetnym. Rubin to symbol pasji i miłości, a także estetyczny, zarówno ze złotymi, jak i srebrnymi paskami.

20. rocznica

Znacząca rocznica warta ulepszenia obrączki to 20. rocznica ślubu. Bycie razem przez dwie dekady wymaga szmaragdowego pierścionka z okazji rocznicy, rzadkiego klejnotu oznaczającego intuicję, jakby przygotowywał cię na nadchodzące znaczące rocznice.

25. rocznica

Niektóre pary uaktualniają swoją obrączkę dopiero po 10. rocznicy ślubu, a następnie do głównych, które rozpoczynają się w ich 25. rocznicę. 25. rocznica ślubu to wielkie święto, podczas którego możesz podarować ulubiony kamień partnerowi na srebrnej obrączce.

30. rocznica

Możesz także uczcić swoją 30. rocznicę, zmieniając swój obrączkę na pierścionek z perłą. Sama opaska będzie kwestią osobistych preferencji, ale wygląda wspaniale w żółtym lub różowym złocie.

40. rocznica

Podobnie jak w przypadku 15. rocznicy ślubu, 40. rocznica ślubu może wymagać ulepszenia ślubu za pomocą rubinowego kamienia szlachetnego. W końcu symbolizuje zakochanie.

50. rocznica

Niektóre pary uaktualniają swoją obrączkę dopiero po 25. roku życia, podczas 50. rocznicy ślubu. Zalecanym pierścionkiem do tego jest złoto z kamieniami, takimi jak diamenty lub inne, które mogą mieć znaczenie dla was jako pary.

Jak ulepszyć obrączkę

  • Rozważ ulepszenie obrączki jako prezent na rocznicę
  • Wyczyszczenie i dopracowanie pierścionka to doskonała okazja do rozważenia ulepszenia obrączki
  • Jeśli obrączka została zgubiona, uszkodzona lub nie pasuje już dobrze, możesz poprosić o uaktualnienie
  • Jubiler może wykorzystać części oryginalnej obrączki do celów sentymentalnych
  • Pracuj i komunikuj się ze studiem jubilerskim w sprawie projektu, który chcesz
  • Badania dotyczące oczekiwanych kamieni szlachetnych na każdą rocznicę ślubu

Czy wiesz, że można nawet nauczyć się robić obrączkę? Przeczytaj nasze proste samouczki dla tych, którzy chcą pracować z miłością.

Czy to normalne, aby ulepszyć obrączkę?

Z wielu powodów unowocześnianie obrączek jest normalne. Najczęstszym z nich jest świętowanie lat bycia razem, zwłaszcza podczas ważnych wydarzeń, takich jak bycie razem przez dekadę, 25 lat, a nawet 50 lat małżeństwa.

Niektóre pary również ulepszają swoje obrączki, gdy oryginalne wymagają udoskonalenia lub po prostu dlatego, że nie pasują tak, jak kiedyś. Pierścienie też mogą być uszkodzone lub zdeformowane, więc lepiej je wymienić.

Wreszcie, bycie razem przez lata oznacza również, że oboje dojrzewacie, więc uaktualnienie pierścionka może oznaczać wybór pierścionków, które pokazują twój wyższy status społeczny lub finansowy. Być może stare obrączki zostały kupione, gdy nie możesz sobie pozwolić na coś tak ładnego, jak byś chciał, więc teraz, gdy możesz pozwolić sobie na obrączki wykonane ze złota z kamieniami szlachetnymi, nadszedł idealny czas na modernizację.

Czy możesz ulepszyć swoją obrączkę?

Możesz ulepszyć swoją obrączkę, ale nie ma ścisłych zasad, kiedy musisz to zrobić. Tradycyjnie można ulepszyć obrączki za każdy kamień milowy rocznicy, ale niektóre pary również ulepszają swoje obrączki zgodnie ze swoimi preferencjami.

Dodatkowo nie ma nic złego w ulepszaniu swojej obrączki ślubnej. Jeśli istnieją ograniczenia finansowe, zawsze możesz nieco spóźnić się na aktualizację, aby uczcić swoją rocznicę.

W międzyczasie dowiedz się, jak powinna pasować obrączka ślubna, ponieważ może wymagać udoskonalenia, jeśli bolą cię palce.

Co zrobić ze starą obrączką po aktualizacji?

Możesz użyć starych elementów obrączki na swoim ulepszeniu, ale niektórzy przekazują również swoje stare pierścienie jako pamiątki rodzinne.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, w którą rocznicę ulepszysz obrączkę, gdzie może być w dowolnym miejscu od 1 do 50 rocznicy.

Najczęściej obchodzone są 5, 10, 25 i 50 rocznica. Jednak wybór należy do Ciebie, jeśli chcesz uaktualnić.

Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.