Jak czyścić płytę indukcyjną? 4 proste kroki dla Ciebie!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić płytę indukcyjną? Nie martw się, trafiłeś we właściwy post! Tutaj omówimy i dowiemy się wszystkiego o krokach czyszczenia ukochanej płyty indukcyjnej. W większości nowoczesnych kuchni można znaleźć płyty indukcyjne lub ceramiczne. Płyty indukcyjne są energooszczędne, bezpieczne dla rodzin i stylowe w kuchni.

Różnią się od innych płyt kuchennych dostępnych na rynku tym, że podgrzewają patelnię bezpośrednio, a nie płytę kuchenną, co czyni je popularnym wyborem.

Jak czyścić płytę indukcyjną? 4 proste kroki dla Ciebie!

W przypadku korzystania z niewłaściwych roztworów czyszczących płyty indukcyjne są znane z zadrapań i zadrapań. Istnieje jednak kilka bezpiecznych i skutecznych sposobów na przywrócenie blasku kuchence indukcyjnej. Oczywiście, jeśli nie masz ochoty wykonywać tego zadania, zawsze możesz wynająć profesjonalnego sprzątacza kuchenki.

Kroki do wykonania podczas czyszczenia płyty indukcyjnej

Płyty indukcyjne mają powierzchnię witroceramiczną, która oprócz rozlania jest podatna na ścieranie i zarysowania. Z biegiem czasu, jeśli pozostawimy go bez konserwacji z powodu braku wiedzy, jak go wyczyścić, nie będzie działał prawidłowo z powodu osadów brudu i plam.

Niektóre plamy osadzają się nawet na powierzchni, uszkadzając płytę kuchenną. Z tego powodu pole magnetyczne i wytwarzanie ciepła mogą zostać utrudnione.

Czysta płyta indukcyjna jest bardziej wydajna niż brudna, ponieważ może znacznie wydajniej przenosić ciepło z ceramiki do naczyń do gotowania, gdy jest czysta. Ponadto czyszczenie powierzchni pozwala na zachowanie połysku płyty kuchennej i ułatwia dostrzeżenie śladów prowadzących na powierzchni płyty.

Istnieje wiele technik, za pomocą których można dość skutecznie wyczyścić płytę indukcyjną. Czysta indukcja da radość równą nowo zakupionej. Oto szybkie i łatwe kroki, jak wyczyścić płytę indukcyjną:

Należy pamiętać o wyłączeniu indukcji przed czyszczeniem. Możesz nie mieć nic przeciwko jego wyłączeniu, ponieważ wydaje się nieszkodliwe. Aby uniknąć niepotrzebnych oparzeń, wyłącz go. Jeśli metalowy nadgarstek lub ozdoby spowodują nagłe oparzenia, wyłącz je. Lepiej być ostrożnym niż żałować.

Poczekaj, aż indukcja nieco ostygnie przed rozpoczęciem procesu czyszczenia. Nie używaj środków czyszczących na płytę grzejną, ponieważ opary mogą być szkodliwe dla zdrowia. Przed użyciem indukcji zawsze wyczyść spód patelni. Aby uniknąć rozlania, nie przepełniaj garnków i patelni. Jak więc wyczyścić płytę indukcyjną?

Będziesz potrzebować następujących przedmiotów:

Gąbka odporna na zarysowania

Ocet (biały)

Proszek do pieczenia

Butelka do spryskiwania

Środek do czyszczenia kuchenek

Dwie ściereczki do czyszczenia (mikrofibra)

Metoda czyszczenia kuchenki kremem

Kroki do podjęcia:

Krok 1. Wyłącz kuchenkę

Przed czyszczeniem płyty kuchennej pamiętaj, aby ją wyłączyć i odczekać kilka minut, aby dokładnie ostygła.

Krok 2. Wytrzyj

Wytrzyj płytę do czysta ściereczką z mikrofibry, aby usunąć luźne jedzenie lub zanieczyszczenia.

Krok 3. Zaznacz miejsca do wyczyszczenia

Teraz, gdy widzimy, z czym mamy do czynienia, zaznacz szczególnie brudne miejsca.

Krok 4. Zastosuj środek do czyszczenia płyty kuchennej

Nałóż niewielką ilość kremu czyszczącego do płyty kuchennej na płytę kuchenną (trochę wystarczy), a następnie zetrzyj plamy wilgotną, miękką gąbką lub ściereczką.

Krok 5. Jeszcze jedno wytarcie

Nadmiar wilgoci i drobinki zetrzyj miękkim ręcznikiem z mikrofibry i wypoleruj do sucha.

Krok 6. Ostatni spray

Aby cała powierzchnia była błyszcząca, spryskaj ją płynem do mycia szyb.

Metoda sody oczyszczonej i octu

Kroki do podjęcia:

Krok 1. Wymieszaj roztwór

W naczyniu lub butelce ze spryskiwaczem wymieszaj 1 część sody oczyszczonej i 1 część białego octu.

Krok 2. Namocz płytę kuchenną

Następnie zanurz płytę kuchenną w roztworze na 30 minut.

Krok 3. Wytrzyj

Wytrzyj produkt miękkim, wilgotnym ręcznikiem, gdy minutnik się włączy, i powtórz w razie potrzeby. Za pomocą tego rozwiązania wszelkie zabrudzenia powinny być łatwe do usunięcia.

Krok 4. Spryskaj i pocieraj

Po wyczyszczeniu płyty kuchennej spryskaj ją białym octem i wytrzyj do sucha ręcznikiem z mikrofibry, aby nabrała połysku.

Czyszczenie i konserwacja płyt indukcyjnych

Konieczna jest regularna konserwacja płyty indukcyjnej, aby utrzymać ją w dobrym stanie.

Wskazówka nr 1. Wybierz odpowiednie patelnie

Używaj garnków i patelni, które nie porysują powierzchni szklanego pieca. Aby Ci pomóc, poznaj dziewięć najlepszych patelni do pieca ze szklanym blatem.

Wskazówka 2. Natychmiast usuń rozlane płyny

Sprzątaj rozlane płyny tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć późniejszego znacznego czyszczenia. Jak najszybciej przetrzyj lepkie słodkie plamy wilgotną, miękką ściereczką lub gąbką.

Wskazówka 3. Regularne czyszczenie jest niezbędne

Po każdym użyciu, po ostygnięciu, wytrzyj płytę wilgotnym ręcznikiem, aby usunąć wszelkie plamy powstałe podczas gotowania.

Wskazówka 4. Użyj białego octu

Ocet jest doskonałym naturalnym środkiem odtłuszczającym, którego możesz również użyć do nabłyszczenia swojej płyty indukcyjnej.

Rzeczy, których należy unikać podczas czyszczenia kuchenek

#1. Ścierne i kwaśne środki czyszczące

Unikaj ściernych i kwaśnych środków czyszczących, ponieważ zawierają one szkodliwe związki i uszkadzają powierzchnię płyty.

#2. Chemikalia z amoniakiem lub wybielaczem

Podobnie należy unikać wszelkich chemikaliów zawierających amoniak lub wybielacze, ponieważ mogą one trwale odbarwić piec. Gdybym był Tobą, wiesz, jakie środki czyszczące zawierają amoniak.

#3. Wata stalowa lub nakładki czyszczące

Wreszcie, nigdy nie używaj wełny stalowej ani gąbki do czyszczenia na kuchence indukcyjnej. Narzędzia te będą zeskrobać powierzchnię płyty kuchennej, umożliwiając zabrudzeniu żywności osadzenie się w uszkodzeniu.

Wniosek

Jak czyścić płytę indukcyjną? To były rzeczy, o których należy pamiętać i kroki, jak wyczyścić płytę indukcyjną. Wysokiej jakości sprzęt kuchenny wymaga doskonałego czyszczenia i dokładnej konserwacji.

Trwałość i wydajność Twojej płyty kuchennej zostanie przedłużona, jeśli będziesz ją czyścić i konserwować. Dlatego często czyść płytę kuchenną, aby uniknąć szorowania przez dłuższy czas. Aby uzyskać więcej artykułów dotyczących kuchenek, sprawdź dlaczego płomień na mojej kuchence gazowej jest pomarańczowy i gdzie kupić palnik do kuchenki. Dzięki, że wpadłeś!