Suszarka Maytag piszczy podczas biegu? Przeczytaj te 7 zaskakujących powodów!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy suszarka Maytag piszczy podczas biegu? Koniec z obawami, trafiłeś na właściwą stronę. Istnieje wiele czynników, które mogą generować pisk, suszarka nie jest wypoziomowana, suszarka wymaga czyszczenia lub problem z czyszczeniem suszarki.

Odgłos piszczącej suszarki jest niepokojący, a określenie przyczyny problemu może być trudne. Piszcząca suszarka może w pewnych sytuacjach wskazywać na potrzebę małej lub znacznej naprawy lub modernizacji do nowej maszyny.

Ustalenie, czy hałas dochodzi z dołu, z przodu czy z tyłu urządzenia, może pomóc w ustaleniu źródła. Łożyska w kółkach prowadzących bębna suszarki zaczynają się psuć, przez co piszczy. Pisk ustanie, jeśli wymienisz te koła. Zbliżmy się bliżej powodów, dla których suszarka Maytag piszczy!

Powody, dla których suszarka Maytag piszczy podczas pracy

Nie ma znaczenia, czy masz suszarkę gazową, czy elektryczną, istnieje kilka typowych przyczyn głośnego krzyku. To naturalne, że rzeczy z czasem się zużywają i nie zawsze jest to szkodliwe. Na szczęście większość nowych komponentów jest łatwa do zlokalizowania i zainstalowania. Przeczytajmy możliwe powody, dla których suszarka Maytag piszczy podczas pracy.

#1. Piskliwy dźwięk dochodzący z dołu suszarki

Dźwięki dochodzące z dołu suszarki mogą być spowodowane różnymi czynnikami, począwszy od drobnych problemów, takich jak luźne nogi suszarki, do bardziej znaczących problemów, takich jak zużyty silnik. Sprawdzanie, czy nóżki suszarki są wypoziomowane i dokręcone, jest zwykle pierwszym krokiem do zawężenia sytuacji. Używanie niwelatora do poziomowania suszarki i obracanie jej od przodu do tyłu, a następnie z boku na bok, a następnie dopasowywanie nóg, aż niwelator odczyta, że ​​są równe, to sposób wypoziomowania nóg suszarki.

Jeśli w jakiś sposób nóżki suszarki są wypoziomowane, można je dokręcić, odsuwając suszarkę od ściany, przechylając ją do tyłu, zakotwiczając za pomocą elementu podtrzymującego i używając klucza do pociągnięcia nóżek suszarki.

Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu, czy luźne lub nierówne nogi suszarki powodują skrzypienie, nie wahaj się skontaktować się z producentem suszarki lub specjalistą.

Dowiedz się, dlaczego Twoja suszarka wydaje odgłosy klikania.

#2. Odgłos wrzasku z przodu suszarki

Kiedy słyszysz krzyki dochodzące z przodu suszarki, to najprawdopodobniej z prawej strony. Jest to często spowodowane przez zużyte koło pasowe, które powoduje naprężenie bębna suszarki, aby zapobiec jego zsuwaniu się podczas cyklu. Dostęp i wymiana rolki napinającej w suszarce to proste, ale czasochłonne zadanie. Gdy rolka napinacza nie obraca się płynnie, zwykle nadchodzi czas na jego wymianę.

#3. Głośny krzyk z tyłu suszarki

Ponieważ z tyłu suszarki znajduje się wiele elementów, które mogą się zużywać, jest to najczęstsza przyczyna głośnego krzyku. Łożyska bębna i wałek rolki, które podpierają bęben i umożliwiają jego płynny obrót, znajdują się z tyłu suszarki. Nieprawidłowo działający pas napędowy, który owija się wokół bębna suszarki, aby wspomóc go w wirowaniu i może z czasem poluzować się lub zużyć, może powodować hałas z tyłu maszyny.

Rolki nośne – trym, ślizgi bębna, które osadzają się na wale i utrzymują bęben suszarki na miejscu lub kółka, które opierają się na wale i utrzymują bęben suszarki na miejscu. Wspomaganie bębna w płynnym i cichym ruchu podczas cyklu może wydawać piskliwe dźwięki. Możesz również przeczytać o pralce LG, która głośno kręci podczas wirowania.

#4. Łożysko bębna w suszarce krzyczy

Łożyska bębna są umieszczone na środku tylnej ściany szafy suszarki i wspierają tylną część bębna podczas jego przewracania się. Wymień wszystkie pozy, które mają widoczne oznaki zużycia. Najlepiej też wiedzieć, dlaczego Twoja suszarka wydaje dźwięki podczas przewracania się.

#5. Suszarka piszczy z szybu

Wewnątrz suszarki wały wałków przypominają małe wałki do ciasta i są umieszczone po obu stronach tylnej ściany komory suszarki. Nagromadzenie, rysy lub wgniecenia mogą powodować skrzypienie wałków rolek i zazwyczaj oznacza to konieczność wymiany części.

#6. Suszarka krzyczy z paska napędowego

Paski napędowe suszarki z czasem ulegają degradacji i mogą wykazywać postrzępienie, pękanie lub objawy zerwania, powodując głośny pisk suszarki. Pas napędowy owija się wokół zewnętrznego środka bębna i jeśli pęknie całkowicie, może powodować grzechotanie podczas pracy silnika, ale bęben suszarki nie obraca się.

#7. Suszarka piszczy od ślizgaczy bębna

Zewnętrzna krawędź przedniej części bębna i drzwi suszarki są oddzielone prowadnicami bębna suszarki. Odgłosy szlifowania, brązowe plamy na odzieży lub zakleszczenie tkaniny między bębnem a drzwiami suszarki są oznakami zużycia, oprócz kurczenia się suszarki. Jeśli jeden ślizg bębna zaczyna wykazywać oznaki zużycia, oba ślizgacze bębna muszą zostać wymienione.

To okładka!

Z przyjemnością dowiedzieliśmy się, że po przeczytaniu tego artykułu wszyscy zrozumiecie piski suszarki Maytag. Przeczytałeś ten artykuł za jednym posiedzeniem. Tak więc, jeśli Twoja suszarka Maytag piszczy, spróbuj samodzielnie to naprawić. Mam nadzieję, że przetrawisz ten artykuł za jednym razem. Dziękujemy, że jesteście z nami w zgodzie, przyjaciele!