Co to jest materac europejski: wszystko, co należy wiedzieć

Odpowiedzią na pytanie, czym jest materac Euro, jest materac nawierzchniowy Euro. Proszę nie mylić go z materacem typu pillow-top, ale możesz przeczytać ten artykuł poniżej, aby dowiedzieć się więcej o różnicach między nimi. Warto też sprawdzić materac, czy nazywa się materac Euro lub materac o rozmiarze europejskim.

Jeśli nadal jesteś zdezorientowany, oto gdzie kupić materace w rozmiarze europejskim w USA, aby dowiedzieć się więcej o tych wyjątkowych rozmiarach.

Co to jest materac europejski: wszystko

Co oznacza materac europejski?

Materac Euro jest również nazywany materacem górnym Euro. Można je porównać do łóżka typu pillowtop, ale rozsądnie jest również uznać je za rodzaj łóżka typu pillowtop, ponieważ oba łóżka mają tę samą konstrukcję konstrukcyjną. Podobnie jak wierzch poduszki, materac Euro ma również górną warstwę wyściółki, dzięki czemu jest bardziej miękki niż tradycyjny materac.

Można jednak powiedzieć, że materac Euro to bardziej luksusowa wersja łóżka typu pillow top. Dzieje się tak dlatego, że wykorzystuje wysokiej jakości materiały, dzięki czemu jest również w wyższej cenie niż materac z poduszką wierzchnią. Ma nawet unikalny design, w którym miękka warstwa jest przyszyta na górze łóżka, dzięki czemu krawędzie są spłukiwane, zamiast mieć wcięcie jak w łóżku z poduszką.

Euro top kontra poduszkę

 • Materace na poduszce są bardziej miękkie niż materace Euro, ponieważ między pluszowym blatem a główną konstrukcją materaca nie ma materiału
 • Materace na poduszce zwykle nie są tak grube jak materace Euro, co oznacza, że ​​te ostatnie są lepsze do izolacji ruchu
 • Materace Euro mają bardziej techniczny design, ponieważ pluszowy wierzch jest wszyty pod pokrowcem; dlatego wyglądają bardziej jednolicie i elegancko, zapewniając jednocześnie wsparcie boczne
 • Można łatwo odróżnić materac Euro od materaca z poduszką, ponieważ nie ma on klapy, która jest widoczna w przypadku poduszek z dodatkową wyściółką wszytą na materacu
 • Płaska konstrukcja materacy Euro Top pomaga w utrzymaniu trwałości, ponieważ zmniejsza ryzyko przesunięcia, w przeciwieństwie do łóżek z poduszkami, które mają wynikające z tego wgniecenia między dwoma materiałami
 • Jaka jest różnica między górną poduszką Euro Top a ciasnymi materacami?

  Podczas gdy materac górny Euro jest dość podobny do materaca z poduszką, oba te łóżka nie są tym samym, co ciasny materac górny. Zamiast górnej warstwy amortyzacji, ciasny materac górny wykorzystuje kawałek tkaniny, takiej jak bawełna, poliester lub wełna. Ten materac nazywa się „ciasnym blatem”, ponieważ warstwa tkaniny jest ciasno rozciągnięta na górze łóżka.

  Innym sposobem na odróżnienie łóżka z blatem i poduszką Euro od ciasnego blatu jest to, że pierwsze dwa są pluszowe i konturowe ze względu na górną warstwę poduszki. Wręcz przeciwnie, ciasny materac wierzchni jest twardy, ponieważ nie ma dodatkowego materiału na górze. Jednak znajdziesz również pluszowe, obcisłe modele z grubszą miękką warstwą.

  Czy materace Euro Top są twarde?

  Materace typu euro top nie są twarde, ale materace typu pillow-top są bardziej miękkie, ponieważ amortyzacja jest wszyta na górze, a nie pod pokryciem. Zauważysz również większe opadanie, gdy leżysz na poduszce niż na poduszce Euro. Kolejnym atrybutem, który sprawia, że ​​materac Euro jest twardszy, jest jego spójna struktura i gęstość.

  Z drugiej strony wierzch poduszki ma tendencję do przesuwania się, ponieważ krawędzie nie są spłukane. W rezultacie łóżka z blatem Euro są twarde po bokach, w przeciwieństwie do blatów poduszek, które są amortyzowane na całej powierzchni. Więc jeśli chcesz mieć puszyste łóżko, wybierz poduszkę, podczas gdy ci, którzy skorzystają z gęstego materaca, mogą wybrać top Euro.

  Jeśli nie wiesz jeszcze, jak dobrać twardość materaca, zapoznaj się z naszym poradnikiem. Jędrność jest kluczowym czynnikiem przy wyborze materaca, ponieważ wpływa na idealny komfort i wsparcie użytkownika.

  Jak gruby jest materac europejski?

  Standardowy materac wierzchni Euro ma około trzech cali grubości i jest gęstszy niż wierzch poduszki ze względu na brak szczeliny. Łóżka Euro wykorzystują więcej materiałów, ale zlicowana struktura sprawia, że ​​wierzch poduszki wygląda na bardziej puszysty. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć, jak gruby powinien być materac, aby pomóc Ci zdecydować, czy odpowiada Ci top europejski.

  Czy możesz odwrócić materac Euro Top?

  Częściej obraca się górne łóżko Euro niż odwracanie. Dzieje się tak dlatego, że łóżka z amortyzacją w górnej warstwie są zwykle jednostronne. Oznacza to, że mają wyznaczoną warstwę komfortu na górze i twardszą warstwę wspierającą na dole.

  Ryzykujesz odkształcenie materaca górnego Euro, jeśli go odwrócisz, ponieważ używasz bardziej miękkich materiałów na dole.

  Wniosek

  I to wszystko! Podsumowując, co to jest materac Euro, nazywa się go również łóżkiem górnym Euro. Podobnie jak wierzchy poduszek, ma dodatkową wyściółkę u góry, ale wygląda na bardziej ułożoną ze względu na spłukane boki. Ci, którzy chcą czegoś gęstszego i nie tak tonącego jak wierzch poduszki, mogą rozważyć ten rodzaj materaca.

  Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci poznać więcej cennych faktów na temat łóżek. Zachęcamy do przesłania nam pytania lub skorzystania z naszej obszernej bazy wiedzy.