Przewodnik w 6 krokach, jak łatwo naprawić zniszczone przez wodę wykończenie drewna

Woda może zrujnować drewniane wykończenie, jeśli zostanie pozostawiona sama, i aby zadbać o utrzymujące się uszkodzenia, musisz znać nasze kroki, jak naprawić uszkodzone przez wodę wykończenie drewna. Wykończenie drewna może występować w postaci farby, lakieru, lakieru i wielu innych, ale wszystkie mogą zostać uszkodzone przez wodę.

Woda niszcząca wykończenie Twojego drewna to coś, czego nie chcesz doświadczyć. Gładką i błyszczącą powierzchnię mebli przyjemnie jest zobaczyć i pragniesz zachować ją tak długo, jak to tylko możliwe. Jednak są chwile, w których przez chwilę nie rzuca się to w oczy i nigdy nie wiadomo, kiedy woda już go uszkodziła.

Przewodnik w 6 krokach

Kiedy tak się stanie, musisz zacząć myśleć o uratowaniu swoich drewnianych mebli przed upadkiem. Znajomość kilku umiejętności naprawczych i sztuczek może pomóc w Twojej sytuacji, dlatego przedstawiliśmy Ci sześć kroków, aby samodzielnie naprawić uszkodzone przez wodę wykończenie drewna.

Kroki mocowania wykończenia drewna

Uszkodzenia spowodowane przez wodę na drewnianych meblach i ścianach mogą być przerażające i to samo dotyczy wykończenia drewna. W tym samouczku opisaliśmy, jak samodzielnie naprawić uszkodzone przez wodę wykończenie drewna.

Krok 1. Suszenie

Przed przystąpieniem do naprawy lepiej wysuszyć powierzchnię uszkodzonego przez wodę lakieru do drewna. Powierzchnię drewna można wysuszyć szmatką lub na słońcu. Jeśli suszenie na słońcu nie jest teraz dostępne, lepiej umieścić go w pomieszczeniu z dobrą wentylacją i wysuszyć powietrzem.

Krok 2. Ocena

Po dokładnym wysuszeniu powierzchni drewna należy teraz zbadać i ocenić samo drewno. Sprawdź, czy oprócz wykończenia drewna są inne części, które woda uszkodziła. Poszukaj śladów uszkodzeń spowodowanych przez wodę, takich jak pleśń lub pleśń i plamy.

Ocena głębokości uszkodzenia i jego szerokości pomoże Ci w pełni dokończyć naprawę. Pomoże to również uniknąć ponownego wykonywania tej samej naprawy z powodu niektórych niesprawdzonych obszarów.

Krok 3. Piasek

Teraz, po dokonaniu oceny uszkodzeń, możesz zacząć odrywać uszkodzone wykończenie. Uszkodzone przez wodę wykończenie można rozerwać, szlifując je. W miarę postępów zacznij od bardziej szorstkiego do gładszego.

Szlifowanie usunie również zanieczyszczenia i szorstkie powierzchnie w drewnie, a także może pomóc w dalszej części naprawy. Szlifować, aż powierzchnia będzie gotowa do renowacji. Po szlifowaniu zetrzyj cząsteczki kurzu i inne zanieczyszczenia i przejdź do poniższej procedury.

Krok 4. Zastosuj olej do mebli

Po zakończeniu procesu szlifowania czas na nałożenie olejku do mebli. Zastosowanie olejku do mebli pomoże przywrócić dawny kolor i połysk drewna. Ten proces jest pomijany głównie przez innych, ale znacznie poprawi to twoją naprawę ze znaczną marżą.

Olej nanieść ściereczką lub szmatką i wytrzeć na powierzchni drewna. Wysusz świeżo naoliwioną powierzchnię i poczekaj, aż wyschnie, zanim przejdziesz dalej.

Krok 5. Zastosuj krem ​​nawilżający

Aby zapobiec ponownemu wystąpieniu tego samego uszkodzenia przez wodę, lepiej jest zaimpregnować wykończenie i dach. Nałóż balsam do drewna na powierzchnię drewna. Nawilżacz do drewna pomoże utrwalić kolor drewna i zapobiegnie wnikaniu wody.

Wytrzyj balsam na całej powierzchni drewna. Nie zostawiaj żadnych plam. Po wykonaniu tej czynności poczekaj, aż całkowicie wyschnie.

Krok 6. Zakończ

Teraz nadchodzi ostatnia część naprawy, która polega na nałożeniu nowego wykończenia na powierzchnię drewna. Zastosuj wybrane przez siebie wykończenie drewna, może to być lakier, farba lub pasta do drewna. Podczas używania ściśle przestrzegaj instrukcji dołączonych do produktu, aby zapewnić idealne wykończenie.

Ile kosztuje naprawa wykończenia drewna?

Koszt naprawy uszkodzonego przez wodę wykończenia drewna będzie ostatecznie zależał od skali uszkodzeń. Wykończenia do drewna są stosunkowo tańsze w porównaniu do napraw samego drewna. W niektórych niefortunnych przypadkach możesz mieć do czynienia z obydwoma.

Przy wyborze rodzaju wykończenia, z którym masz do czynienia, należy również wziąć pod uwagę dodatkowe koszty. Im bardziej wyszukany rodzaj wykończenia chcesz wymienić podczas procedury naprawy, tym droższy będzie.

Jest też kwestia zatrudnienia profesjonalisty, który wykona dla Ciebie pracę, jeśli nie wiesz, co robić. Dlatego wiedza o tym, jak samodzielnie wykonać naprawę i dobrać odpowiednie materiały, może oszczędzić znaczne kwoty.

Wniosek

Wykończenie drewna uszkodzonego przez wodę może być łatwiejsze, jeśli znasz kroki, jak naprawić uszkodzone przez wodę wykończenie drewna.

Drewno jest bardziej podatne na uszkodzenia przez wodę, ponieważ pochłania wodę niż inne rodzaje materiałów. Wykończenie drewna jest w zasadzie pierwszym, który styka się z potencjalnym źródłem uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Dlatego szybko stają się ofiarami zalania.

Wiedza o tym, co musisz zrobić, gdy to się stanie, jest korzystna i pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu, wysiłku i pieniędzy. Naprawa i zapobieganie ponownemu wystąpieniu tego samego problemu to coś, co jako właściciel domu powinieneś zrobić.