Jak zmierzyć suknię ślubną: weź 4 obszary

Porozmawiamy o tym, jak zmierzyć suknię ślubną, skupiając się na czterech obszarach. Te pomiary pomogą Ci określić swój rozmiar, aby uzyskać najlepiej dopasowaną sukienkę w dniu ślubu.

Ponadto pomożemy Ci poprawnie wykonać pomiary, abyś mógł je wykonać samodzielnie. Zapraszam do przeglądania naszego bloga, aby uzyskać więcej wskazówek i samouczków dotyczących ślubów i przygotowań do nich.

Jak zmierzyć suknię ślubną: weź 4 obszary

Być może uczysz się również mierzyć suknię ślubną w ramach swojej działalności lub komunikować się z potencjalnym nabywcą Twojej sukni? Następnie przeczytaj, jak wysłać suknię ślubną, jeśli chodzi o wysłanie paczki.

Jak prawidłowo zmierzyć suknię ślubną

Przede wszystkim musisz upewnić się, że nosisz bieliznę, którą zamierzasz mieć z suknią ślubną, kiedy ją mierzysz. Następnie zmierzysz obszar biustu, talii i bioder sukni ślubnej, upewniając się, że taśma miernicza jest równoległa do podłogi.

Taśma nie powinna być zbyt ciasna ani zbyt luźna na ciele. A jeśli chodzi o postawę podczas pomiaru, upewnij się, że stoisz prosto, z rękami opuszczonymi po bokach i złączonymi piętami.

Krok 1. Zmierz biust

Zmierz rozmiar biustu, umieszczając miarkę wokół najpełniejszej części klatki piersiowej panny młodej. Następnie sprawdź, czy taśma jest wyrównana z tyłu i spodziewaj się, że pomiar będzie inny niż rozmiar biustu.

Błędem, którego należy unikać, jest założenie, że rozmiar biustu jest równy rozmiarowi biustu. Wykonaj ten pomiar ostrożnie, ponieważ zapewni dobre dopasowanie w tym obszarze.

Krok 2. Zmierz talię

Po ustaleniu rozmiaru biustu zmierz naturalną talię panny młodej. Jest to obszar między dnem klatki piersiowej a miednicą.

Zmierz ten najwęższy punkt tułowia lub jeśli masz trudności z jego zlokalizowaniem, powinien znajdować się nad pępkiem. Użycie prawidłowego obwodu talii powinno pomóc w stworzeniu sukienki, która będzie wyglądać najbardziej pochlebnie dla panny młodej.

Krok 3. Zmierz biodro

Pomiar rozmiaru bioder jest prosty. Wystarczy owinąć taśmę wokół bioder i upewnić się, że taśma miernicza jest płaska.

Jeśli nie masz pewności, gdzie znajduje się obszar bioder, przyklej taśmę wokół najszerszej części bioder i najszerszej części pośladka. Następnie sprawdź, czy taśma nie jest luźna ani napięta, próbując włożyć pod nią palec.

Jakie jest wgłębienie na rąbek?

Oprócz pomiaru obszaru biustu, talii i bioder ważne jest, aby zmierzyć również wgłębienie do dołu sukni ślubnej. Wgłębienie u dołu jest niezbędne, ponieważ zapewnia krawcowi odpowiednią długość sukni.

Wystarczy umieścić taśmę mierniczą na środku obojczyka panny młodej, stąd nazwa wgłębienie, i do dołu, na którym chcesz suknię. Pamiętaj, że taśma miernicza nie musi uderzać o podłogę.

Dodatkową wskazówką, o której panny młode muszą pamiętać podczas dopasowywania i mierzenia sukni ślubnej, jest to, że powinny również nosić buty o tej samej wysokości obcasa, co para, której będą używać na weselu. Jest to szczególnie ważne przy mierzeniu wgłębienia do rąbka.

Jak poznać rozmiar mojej sukni ślubnej?

Możesz określić rozmiar swojej sukni ślubnej, prosząc o tabelę rozmiarów projektanta, gdzie otrzymujesz sukienkę. Pamiętaj, że projektanci mogą różnić się standardowymi rozmiarami, więc skorzystanie z ich tabeli przy ustalaniu rozmiaru sukni ślubnej jest niezbędne.

Typowa tabela rozmiarów przedstawia wymiary biustu, talii i bioder. Następnie możesz ich użyć jako referencji odpowiadających Twojemu pomiarowi.

Przydatną wskazówką jest wybór rozmiaru sukni ślubnej, który odpowiada Twojemu największemu pomiarowi. Stąd możesz go idealnie dopasować do swoich proporcji.

Zawsze lepiej kupić ciut większą sukienkę. W końcu po przerobieniu sukienka będzie lepiej dopasowana.

Jak mierzyć talię i biust na suknię ślubną?

Aby zmierzyć biust, zmierz obwód najszerszego obszaru piersi. Możesz również umieścić taśmę pomiarową w miejscu, w którym znajdują się sutki.

Jeśli chodzi o talię, zlokalizuj pępek, ponieważ jest to najwęższa część talii. Powinieneś również poprosić osobę o wydech przed pomiarem talii.

Jakich wymiarów potrzebuję do dopasowania sukienki?

Aby dopasować sukienkę, musisz zmierzyć biust, talię i biodra. A w przypadku sukni ślubnej niektórzy projektanci przyjmą również pomiar od dołu do dołu, jeśli dostosują również długość sukienki.

W zależności od projektu sukienki może być również konieczne zmierzenie szyi i rękawów.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak mierzyć suknię ślubną, mierząc biust, talię, biodra i wgłębienie do dołu.

Przyszła panna młoda musi założyć bieliznę, której użyje podczas dopasowania, aby uzyskać dokładne pomiary. Powinna również nosić obcasy w tym samym rozmiarze, aby uzyskać odpowiednią długość sukienki.

A gdy już masz pomiary, możesz poprosić o tabelę rozmiarów projektanta. Możesz również zmienić sukienkę, aby uzyskać idealne dopasowanie po jej założeniu.