Prosty 3-stopniowy przewodnik dotyczący usuwania pleśni z pokrowca łodzi

Znajomość kroków, jak usunąć pleśń z pokrywy łodzi, to jedno. Jednak równie ważne jest zrozumienie, co doprowadziło do rozwoju pleśni.

W tym scenariuszu uwzględniono również materiał pokrowca na łódź, ale dowiesz się więcej na ten temat poniżej.

Prosty 3-stopniowy przewodnik dotyczący usuwania pleśni z pokrowca łodzi

Co to jest pleśń?

Pleśń to rodzaj grzyba powszechnie spotykany w roślinach lub przedmiotach gospodarstwa domowego wykonanych z naturalnych materiałów. Jest ogólnie określany jako łagodniejszy rodzaj pleśni, ponieważ nie ma niebezpiecznych skutków zdrowotnych i nie niszczy powierzchni, na których rośnie.

Różni się też od formy kolorem i rodzajem. Pleśń jest ciemniejsza i ma śliską lub rozmytą teksturę; z drugiej strony mączniak ma jasne kolory i jest klasyfikowany jako puszysty lub puszysty.

Dowiedz się więcej o tym, co powoduje mączniaka rzekomego w powiązanym artykule.

Co to jest pokrowiec na łódź?

Pokrowiec na łódź chroni Twoją łódź przed gryzoniami, brudem, kurzem i ptasimi odchodami (jeśli przechowujesz je na podwórku). Może również przedłużyć żywotność łodzi, ponieważ zapobiega blaknięciu tapicerki, pękaniu drewna i tym podobnym.

Istnieją różne rodzaje pokrowców na łodzie. Możesz dostać jeden do przechowywania lub do przyczepy.

Do przechowywania pokrowców na łodzie musisz wybrać te, które są luźno dopasowane, ponieważ nie będą używane przez długi czas. Coś prostego, jak niebieska plandeka, może służyć jako pokrowiec na łódź do przechowywania.

Powinieneś otrzymać bardziej dopasowaną osłonę do celów przyczepy lub gdy Twoja łódź jest ciągnięta na przyczepie z dużą prędkością.

Po wybraniu przeznaczenia pokrowca na łódź możesz przejść do wybranego rodzaju pokrowca. Istnieją trzy typy: uniwersalny krój, częściowo niestandardowy i niestandardowy.

Pasy uniwersalne są najtańszym spośród typów pokrowców na łodzie. Może służyć do przechowywania i krótkich podróży przyczepą, ale nie są przeznaczone do długich podróży, zwłaszcza przy prędkościach autostradowych.

Częściowo niestandardowe pokrowce na łodzie są następną ceną po uniwersalnym kroju. Są lepiej dopasowane i ciaśniejsze niż te drugie, ale masz szeroki wybór rozmiarów dostępnych dla różnych modeli łodzi.

Wreszcie, niestandardowe pokrowce są najlepsze spośród rodzajów pokrowców na łodzie, ponieważ pasują do modelu łodzi. Jednak ze względu na tę cechę są najdroższe z trzech.

Każda niestandardowa osłona uwzględnia projekt łodzi, kiedy została wykonana, oraz jej akcesoria. Ponieważ jest lepiej dopasowany z tych trzech, jest trwalszy i najlepiej nadaje się do długich podróży z przyczepą.

Oprócz dopasowania pokrowca na łódź, możesz również wybrać rodzaj tkaniny, którą chcesz. Materiał jest niezbędny, ponieważ może zapobiegać rozwojowi pleśni i pleśni.

Najlepsze tkaniny są wodoodporne i odporne na promieniowanie UV, które zwykle znajdują się w materiałach poliestrowych. Możesz wybrać mieszanki poliestru i bawełny; jednak nie są tak odporne na pleśń jak czysto syntetyczne.

W jaki sposób pokrycie łodzi nabywa pleśni?

Pokrowce na łodzie chronią Twój pojazd. Jeśli jednak nie będziesz go konserwować, na pokrowcu łodzi może gromadzić się brud lub wilgoć, co może prowadzić do pleśni.

Zarodniki pleśni są zawsze obecne; muszą tylko znaleźć odpowiednie środowisko do rozwoju. Warunki ich wzrostu to wilgoć, źródło pożywienia, odpowiednia temperatura i tlen.

Dwa ostatnie są łatwe do spełnienia, ale pierwsze dwa rodzą się z braku konserwacji. Po pierwsze, wilgoć jest wynikiem uszkodzenia przez wodę.

Uszkodzenia powodowane przez wodę nieuchronnie prowadzą do rozwoju grzybów, jeśli są pozostawione bez opieki. W tym artykule możesz zobaczyć, jak pozbyć się mączniaka prawdziwego, jak ważne jest, aby najpierw zająć się uszkodzeniami wody przed usunięciem grzyba.

Poniżej dowiesz się więcej o etapach procesu usuwania pleśni na pokrowcach łodzi.

Kroki usuwania pleśni z pokrowców łodzi

Krok 1. Poznaj materiał pokrowca na łódź

Pleśń może nie być tak szkodliwa jak pleśń, ale nadal może niszczyć tkaniny, takie jak płótno. Dlatego przed procesem usuwania pleśni należy wziąć pod uwagę materiał użyty do pokryć łodzi.

Krok 2. Zwróć uwagę na przyczynę wzrostu pleśni

Zanim przystąpisz do usuwania pleśni, musisz najpierw naprawić zalanie lub usunąć resztki organiczne, które spowodowały wzrost grzyba. W przeciwnym razie powróci i zrujnuje twoją ciężką pracę.

Krok 3. Usuwanie pleśni

Aby rozpocząć usuwanie pleśni, najpierw poluzuj go, szorując lub szczotkując pleśń z pokrowca łodzi. Zrób to w otwartym środowisku, a nie w pomieszczeniu.

Następnie zaopatrz się w łagodny roztwór czyszczący, aby upewnić się, że materiał pokrowca na łódź nie zostanie uszkodzony. Następnie ponownie wyczyść pleśń.

Jeśli masz trudności z usunięciem uporczywego pleśni za pomocą szczotkowania, spłucz go. Służy to zarówno spłukaniu, jak i wypłukaniu pleśni z płótna.

Wreszcie, aby zapobiec przyszłemu skażeniu pleśnią, użyj profesjonalnego środka grzybobójczego i upewnij się, że Twoja łódź jest bezpieczna przed uszkodzeniem przez wodę.

Wniosek

Pokrowce na łodzie chronią, ale wymagają również ochrony przed grzybami. Ten artykuł o tym, jak usunąć pleśń z pokrowca łodzi, doskonale to oddaje.