Jaki jest najcichszy grzejnik kosmiczny? 3 różne metody ogrzewania, które możesz wybrać!

Czy chcesz wiedzieć, jaki jest najcichszy grzejnik? Głośny grzejnik ma normalny poziom decybeli w zakresie od 30 do 65 dB. Ale oczywiście przydałby się grzejnik, który emituje niski poziom hałasu, aby ogrzać się w sypialni.

Jednak znalezienie cichego grzejnika może być nieco trudne, ponieważ większość producentów nie określa go na opakowaniu produktu.

Jaki jest najcichszy grzejnik kosmiczny? 3 różne metody ogrzewania

Ale możesz zrobić kilka rzeczy, aby określić poziom hałasu grzejnika. Porozmawiamy o tych rzeczach w tym poście, a także kilka wskazówek i przykładów dla Ciebie. Chcesz się o nich dowiedzieć? Następnie czytaj dalej!

Która metoda ogrzewania jest najcichsza?

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki jest najcichszy grzejnik, musisz wiedzieć o metodach leczenia, które generują mniej hałasu. Większość dostępnych w sprzedaży ogrzewaczy pomieszczeń wykorzystuje rozwiązanie ogrzewania wymuszonym obiegiem powietrza. To dlatego, że łatwo je wyprodukować. Wymagają tylko elementu grzejnego, prądu i wentylatora. Powietrze ogrzewane jest przez element grzejny urządzenia, który wypycha wentylator. Chociaż te grzejniki kosmiczne mogą szybko ogrzać pomieszczenie, zwykle są głośne. Większość ludzi skarży się, że ich głośne grzejniki mają grzejniki z wentylatorem. Jeśli więc potrzebujesz cichego grzejnika, wybierz jednostkę bez wentylatora. Poniżej przedstawiono różne metody ogrzewania, które powodują niewielki hałas oraz kilka przykładów.

#1. Ogrzewanie promiennikowe

W przypadku tego rodzaju ogrzewania energia elektryczna jest tą, która generuje ciepłe promieniowanie. Najbardziej rozpowszechnione jest promieniowanie podczerwone zintegrowane z promiennikami podczerwieni. Grzejnik ten ogrzewa obiekt i jednocześnie podwyższa temperaturę w pomieszczeniu.

#2. Ogrzewanie konwekcyjne

Ten element grzejny ogrzewa powierzchnię, może to być grzejnik olejowy lub panel konwekcyjny. Wtedy wszystko, co dotknie tej powierzchni, również zostanie nagrzane. Grzejniki z tym elementem grzewczym nie są zaprojektowane z wentylatorem, który będzie napędzał powietrze. Ciepłe powietrze uniesie się naturalnie i ogrzeje pomieszczenie. Mając to na uwadze, w tym procesie wytwarzany jest minimalny hałas.

#3. Ogrzewanie promiennikowe i konwekcyjne

Jest to również znane jako mikowe ogrzewanie termiczne, które cicho i natychmiast ogrzewa pomieszczenie. Zarówno grzejnik, jak i konwekcja są efektywnie wykorzystywane bez wytwarzania wymuszonego powietrza, które zwykle generuje hałas. Jeśli więc szukasz najcichszego grzejnika do swojej sypialni, powinieneś wybrać urządzenie, które zapewnia ogrzewanie promiennikowe lub konwekcyjne. Ale jeszcze lepiej jest znaleźć taki, który wykorzystuje obie metody ogrzewania. Niemniej jednak inne osoby mogą preferować nagrzewnicę z wymuszonym obiegiem powietrza. Najlepszą opcją jest grzejnik combo, który wykorzystuje konwekcję lub promieniowanie i wymuszone powietrze, jeśli jesteś wśród nich. Jednostka kombi może szybko ogrzać pomieszczenie przy niskim poziomie hałasu.

Wskazówki, jak znaleźć najcichszy ogrzewacz przestrzeni

Oto wskazówki, jak znaleźć najcichszy grzejnik na rynku:

#1. Sprawdź części

Przed zakupem sprawdź części grzejnika i dowiedz się, czy jest wyposażony w funkcje generujące hałas. Bez elementów generujących hałas urządzenie byłoby wystarczająco ciche, aby umożliwić spokojny i ciepły sen w sypialni. Nagrzewnice pokojowe wykorzystują wymuszony obieg powietrza, gdy nagrzewnica jest zwykle najgłośniejsza (ponad 50 dB). Składają się z podstawowego generatora hałasu, którym jest wentylator. Pomogłoby, gdybyś nie kupił wymuszonego ogrzewania powietrza do swojej sypialni, ponieważ wentylator wypychający powietrze może zakłócać twój sen.

#2. Sprawdź opinie użytkowników

Załóżmy, że konkretny grzejnik pomieszczeń generuje wysoki poziom hałasu. Wtedy użytkownicy najprawdopodobniej wskażą to w swoich recenzjach produktów. Ale jeśli jest recenzja mówiąca, że ​​używa grzejnika w swojej sypialni, ta jednostka prawdopodobnie jest cicha. Możliwe też, że pochwali jednostkę za milczenie.

Rozmiar cichych grzejników do pomieszczeń

Jeśli zamierzasz używać grzejnika w swojej sypialni, powinieneś również wziąć pod uwagę rozmiar. Oczywiście nie chciałbyś, aby grzejnik był zbyt mały, ponieważ w pokoju nadal będzie zimno. Z drugiej strony nie chciałbyś, aby grzejnik był przewymiarowany, ponieważ spowoduje to przekroczenie temperatury pokojowej. Wielkość grzejników można zmierzyć za pomocą mocy wejściowej. Zasadniczo mierzy to ilość mocy grzewczej, jaką może wytworzyć jednostka. Na szczęście większość grzejników ma moc 1500W. Jest to najbardziej odpowiednia moc dla większości grzejników w sypialni. Grzejnik o takiej mocy może wytworzyć większą moc grzewczą o około 5000 BTU. Jest to zalecane w przypadku obszaru objętego zasięgiem około 300 stóp kwadratowych. Najlepiej również wiedzieć, dlaczego wtyczka grzejnika pomieszczenia nagrzewa się.

To okładka!

Chociaż większość grzejników nie określa poziomu hałasu, można stwierdzić, że najcichsze jednostki nie są wyposażone w wentylatory generujące hałas. Rozważ to przy zakupie. Ponownie sprawdź części i recenzje, aby dowiedzieć się, czy generuje mniej hałasu. Weź również pod uwagę grzejnik, który wykorzystuje metody ogrzewania promiennikowego lub konwekcyjnego. Połączenie tych dwóch metod byłoby również wystarczająco ciche, aby można je było zastosować w sypialni. Podsumowując, mamy nadzieję, że ten post o najcichszym grzejniku kosmicznym pozostawił wam wiele spostrzeżeń. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, gdzie umieścić ogrzewacz pomieszczeń i jak się go pozbyć. Dziękujemy, że jesteś z nami!