Najlepsza chrześcijańska książka dla kogoś, kto stracił dziecko? Pomysły

Najlepsza chrześcijańska książka dla kogoś, kto stracił dziecko? Jeśli niedawno straciłeś dziecko, możesz czuć się przytłoczony i zdezorientowany.

Możesz nie wiedzieć, do kogo zwrócić się o pomoc lub co dalej. Dobrym początkiem jest przeczytanie książki o utracie dziecka.

Najlepsza chrześcijańska książka dla kogoś

Istnieje wiele doskonałych książek na ten temat, ale oto pięć naszych ulubionych:

„Podręcznik odzyskiwania żalu: Program działania na rzecz wyjścia poza śmierć, rozwód i inne straty” autorstwa Johna W. Jamesa i Russella Friedmana

„Po odejściu dziecka: przetrwanie pierwszego roku bez dziecka” autorstwa Deborah L. Davis

„Kiedy rodzice umierają: przewodnik dla dorosłych dzieci” autorstwa Barbary Karns i Kennetha J. Doka

„Puste ramiona: Księga zrozumienia i wsparcia dla rodziców, którzy ponieśli poronienie, urodzenie martwego dziecka lub ciążę jajowodową” autorstwa Pam Vredevelt

„Podręcznik żałoby: najbardziej wszechstronne źródło, które pomoże ci przejść przez wszystkie aspekty żałoby” autorstwa Helen Fitzgerald.

Mamy nadzieję, że te książki pomogą Ci rozpocząć proces uzdrawiania po Twojej stracie. Nie wahaj się skontaktować z nami, jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia. Jesteśmy tu dla Ciebie.

Co to jest wiadomość dedykacyjna?

Wiadomość z dedykacją to krótka notatka lub list, który wyraża twoje szczere uczucia, uznanie i wdzięczność wobec kogoś. Może być napisany na różne okazje, takie jak ślub, rocznica, urodziny, ukończenie szkoły lub narodziny dziecka.

Głównym celem wiadomości dedykacyjnej jest okazanie odbiorcy uczucia i podziwu. Dobrze napisana dedykacja może być również wykorzystana do zainspirowania lub zmotywowania kogoś.

Jeśli myślisz o napisaniu dedykacji dla kogoś wyjątkowego w swoim życiu, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Zastanów się, dlaczego piszesz dedykację. Jakie są Twoje powody, dla których chcesz wyrazić swoją wdzięczność? Poświęcenie czasu na zastanowienie się nad tym pomoże ci wybrać właściwe słowa i ton.

Spraw, by było to osobiste. Przesłanie o oddaniu jest bardzo intymnym wyrazem twoich myśli i uczuć, dlatego ważne jest, aby było to osobiste. Pisz prosto z serca i kieruj się emocjami.

Być specyficznym. Pisząc wiadomość dedykacyjną, postaraj się jak najdokładniej określić, za co dziękujesz odbiorcy. Pomoże to uczynić Twoją wiadomość bardziej sensowną.

Wyraź swoją szczerą wdzięczność. Wiadomości z dedykacją mają na celu pokazanie, jak bardzo jesteś wdzięczny, więc pamiętaj, aby wyrazić to w liście lub notatce. Podziękuj im za ich dobroć, wsparcie, miłość lub cokolwiek, co zrobili, co tak wiele dla ciebie znaczyło.

Koniec pozytywnym akcentem. Zakończ swoją dedykację pozytywną i podnoszącą na duchu nutą. Możesz wyrazić swoją nadzieję na przyszłość lub po prostu powiedzieć, jak bardzo doceniasz obdarowanego i wszystko, co dla Ciebie zrobił.

Wysłanie wiadomości z dedykacją to wspaniały sposób, aby pokazać komuś, ile dla ciebie znaczy. To przemyślany i serdeczny gest, który z pewnością zostanie doceniony. Jeśli więc szukasz sposobu na okazanie swojej wdzięczności, dlaczego nie napisać dziś dedykacji?

Oto kilka pomysłów na początek:

Do moich rodziców, którzy zawsze byli moimi największymi zwolennikami…

Mojemu najlepszemu przyjacielowi, który zawsze był przy mnie…

Do mojego męża/żony, który jest moją skałą i moim światem…

Do moich dzieci, które są światłem mojego życia…

Dziękuję Ci za wszystko. Jesteś dla mnie całym światem.

Z miłością,

(Twoje imię)

Jak zadedykować książkę przyjacielowi?

To nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Najłatwiej jest po prostu napisać szczerą wiadomość do przyjaciela przed książką. Jeśli chcesz być bardziej kreatywny, możesz wypróbować jeden z tych pomysłów:

– Napisz osobistą wiadomość na okładce książki.

– Utwórz zakładkę z zapisaną na niej dedykacją i umieść ją w książce.

– Zrób kolaż lub grafikę na pierwszej stronie książki, która jest dedykowana Twojemu przyjacielowi.

Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, upewnij się, że twoje oddanie jest przemyślane i wyraża, ile znaczy dla ciebie twój przyjaciel. Taki prosty gest będzie dla nich wiele znaczył i pokaże, jak bardzo cenisz ich przyjaźń.

Jakie są cytaty dotyczące czytania?

„Czytanie jest podstawowym narzędziem w prowadzeniu dobrego życia”. – Mortimer J. Adler

„W książkach jest więcej skarbów niż we wszystkich łupach piratów na Wyspie Skarbów…” – Walta Disneya

„Kiedy nauczysz się czytać, będziesz na zawsze wolny”. – Frederick Douglass

„Czytanie daje nam miejsce, do którego możemy się udać, kiedy musimy pozostać tam, gdzie jesteśmy”. – Mason Cooley

„Czytelnik żyje tysiąc żyć, zanim umrze”, powiedział Jojen. Człowiek, który nigdy nie czyta, żyje tylko jedno”. – George R.R. Martin, Taniec ze smokami.

„Im więcej czytasz, tym więcej rzeczy będziesz wiedział. Im więcej się nauczysz, tym więcej miejsc będziesz odwiedzać.” – Dr Seuss, Mogę czytać z zamkniętymi oczami!

„Książki dla dzieci to wyjątkowo przenośna magia”. – Stephen King

„Czytanie jest dla umysłu tym, czym ćwiczenie dla ciała”. – Joseph Addison

„Nie ma przyjaciela tak lojalnego jak książka”. – Ernest Hemingway

„Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy”. – Marek Tulliusz Cyceron

„Więc proszę, och PROSZĘ, błagamy, modlimy się, Idź wyrzuć swój telewizor, a w jego miejsce możesz zainstalować Śliczny regał na ścianę.” – Roald Dahl, Charlie i fabryka czekolady.

„«Wiesz, że przeczytałeś dobrą książkę, kiedy przewracasz ostatnią stronę i czujesz się trochę, jakbyś stracił przyjaciela»” – Paul Sweeney

„Nie mogę żyć bez książek”. – Thomas Jefferson.

Jakie są twoje ulubione cytaty o czytaniu? Daj nam znać w komentarzach!