Podgrzewacz wody AO Smith Jak zapalić pilota? 3 niesamowite wskazówki!

Zastanawiasz się, jak rozpalić podgrzewacz wody AO Smith? Nie daj się zaskoczyć i jesteś we właściwym miejscu. Zdejmij panel dostępu z przodu A.O.

Poczekaj 10 do 15 minut, aż przestrzeń się wywietrzy, a po przekręceniu pokręteł gazu z przodu podgrzewacza wody w kierunku ustawienia „Wył.”, wyreguluj ustawienie „Pilot” za pomocą pokrętła strojenia gazu.< /cytat blokowy>
A.O. Lampka kontrolna systemu gorącej wody firmy Smith może czasami zgasnąć z powodu przerwy w świadczeniu usług lub konserwacji sprzętu. Ten typ grupy ochronnej A.O. System ogrzewania Smitha ma nowoczesny, skonstruowany pojemnościowy mechanizm źródła zapłonu, który umożliwia użytkownikom zapalenie pilota poprzez proste naciśnięcie przycisku zapłonu. To tylko mały podgląd i powinieneś czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Wskazówki dotyczące oświetlenia pilota na podgrzewaczu wody AO Smith

Lightning, pilot na grzejniku AO Smith, jest bardzo prosty. Ale wspomnieliśmy o kilku wskazówkach, które ułatwią Ci naukę podgrzewacza wody AO Smith, jak pilotować światło.

#1. Zdejmij panel

Zdejmij panel dostępu z dolnej części A.O. System ciepłej wody Smith ręcznie. Usuń deskę ze ścieżki, weź dźwignię śrubową i poluzuj śruby przymocowane do panelu, aby uzyskać dostęp.

#2. Wyłącz gaz

Odczekaj 10 do 15 minut, aż wywietrzy się przestrzeń, przekręcając pokrętła benzynowe z przodu układu gorącej wody do ustawienia „Wył.”. Wyreguluj ustawienie „Pilot” na pokrętle wyboru gazu. Aby umożliwić przepływ gazu do zespołu palnika, należy wcisnąć czerwony przycisk ustawiania pilota.

#3. Zapal pilota

Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk zapłonu, naciskając czerwony przycisk ustawiania, aż zapali się lampka kontrolna. Być może będziesz musiał kilka razy nacisnąć włącznik zapłonu, zanim zapali się pilot. Tuż po zapaleniu pilota przytrzymaj przez około chwilę jego czerwony przycisk ustawiania, zanim delikatnie go puść. Aby włączyć benzynę, przekręć pokrętło na „On”. Ponownie zamocuj panel dostępu z boku podgrzewacza wody.

Co to jest średni pilot na podgrzewaczu wody AO Smith?

Za każdym razem, gdy zapala się lampka kontrolna w systemie gorącej wody, zwykle oznacza to, że teraz pożar został ugaszony z powodu naturalnej zmiany sprężonego gazu. Dostanie się do niego przez dwie maleńkie rurki gazowe. Będziesz chciał mieć na to oko podczas pracy. Ustaw pokrętło gazu na „Pilot”, a następnie trzymaj je tam. Pozwoli ci rozpalić ogień, pozwalając na ucieczkę paliwa.

Jak sprawdzić, czy lampka kontrolna jest wyłączona?

Przewód gazu pilotowego wydaje się być krótką metalową rurką pod elementem palnika z lekkim podskokiem na samym końcu, co go wyróżnia. Mały niebieski płomień świecący na końcówce wskazywałby, czy rzeczywiście pilot jest odpalony. Lampka kontrolna jest już wyłączona, jeśli nie pali się lekki niebieski płomień.

Przyczyny ciągłego gaśnięcia lampki kontrolnej

Z powodu problemu z termoparą nagrzewnicy lub narażenia na przepływ palnego powietrza, kontrolka nagrzewnicy stale gaśnie. Ilekroć lampka kontrolna się świeci, termopara to wykrywa. Punkt termopary jest umieszczony nad płomieniem pilotującym i generuje ładunek, który utrzymuje otwarty zawór gazu. Termopara odcięłaby dopływ gazu do grzejników, jeśli wykryje, że lampka kontrolna na podgrzewaczu wody nadal się gaśnie.

Termopary mogą w końcu ulec uszkodzeniu, zabrudzić się lub ulec skręceniu z dala od płomienia pilota. Jego termopara nie wykryłaby światła kontrolnego ani nie odcięłaby dopływu gazu w żadnych okolicznościach. Innym powodem, dla którego lampka kontrolna na układzie gorącej wody benzyny nie będzie świecić, jest brak powietrza wybuchowego. Lampka kontrolna w systemie ciepłej wody potrzebuje powietrza, aby świecić. W końcu płomień zgaśnie. Aby uzupełnić większość atmosfery wybuchowej, upewnij się, że podgrzewaczowi wody nie towarzyszą zanieczyszczenia, kurz ani śmieci. Utrzymuj jak najwięcej czystości w okolicy.

Jak konserwować podgrzewacz wody AO Smith?

Utrzymanie systemu ciepłej wody firmy Ao Smith w dobrym stanie może być możliwe, jeśli nie chcesz go naprawiać. Kiedy masz problemy z systemem wodnym firmy AO Smith, możesz wymagać konserwacji. Czyszczenie przenośnego systemu grzewczego firmy AO Smith lub grzejników zbiornikowych może pomóc zaoszczędzić pieniądze, przedłużając ich żywotność. Zmienne temperatury wody to jeden z najwcześniejszych objawów problemu. Dobrym tego przykładem jest szybki podgrzewacz firmy AO Smith.

Ten system gorącej wody szybko podgrzeje wodę, ale może wymagać naprawy lub serwisu, jeśli zajmuje to dużo czasu lub nie ogrzewa całej. Podobnie jak gejzer AO Smith, instalacja wodno-kanalizacyjna sprawdzałaby elementy podgrzewacza wody. Niezależnie od sytuacji, pamiętaj o poniższych sugestiach, które pomogą Ci zachować fundusze. Kliknij ten link, aby poznać wady bezzbiornikowego podgrzewacza wody.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się podgrzewacza wody firmy AO Smith jak zapalić światło pilotem. Ten proces jest prosty i jeśli uważasz, że lampka kontrolna nie działa prawidłowo, musisz ją naprawić, aby cieszyć się gorącą wodą. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, że podgrzewacz wody hałasuje podczas ogrzewania i jak odpowietrzyć podgrzewacz wody. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.