Jak naprawić pralkę GE? 4 zaskakujące problemy i ich rozwiązania!

Szukasz sposobu na naprawę pralki GE? W tym artykule dowiesz się, jak naprawić pralkę; skupimy się na problemach i ich rozwiązaniach. Wszystko, co musisz zrobić, to przeczytać dalej.

Podczas gdy niektóre problemy są znacznie poważniejsze niż inne, rozwiązuje się je szybko przy niewielkiej pomocy. Stworzyliśmy listę niektórych z najbardziej podstawowych błędów konserwacyjnych i usterek, które często występują i które wymagają szybkiej konserwacji, aby rozpocząć. Wyobraź sobie, że myjesz pralkę po procesie i odkrywasz, że Twoje ubrania nadal nasiąkają wilgocią; jest to typowy objaw, że twoja maszyna nie rozładowuje się idealnie. Przyjrzyjmy się kilku głównym przyczynom problemów z drenażem i tym, co można zrobić, aby je naprawić.

Jak naprawić pralkę GE? 4 zaskakujące problemy i ich rozwiązania!

Dlaczego i jak naprawić pralkę GE?

Jak więc naprawić podkładkę GE? Poniżej przedstawiamy kilka problemów i rozwiązań, które poprowadzą Cię w naprawie pralki GE:

Problem nr 1. Woda może nie spływać prawidłowo z pralki

Może być wiele przyczyn, dla których pralka nie opróżnia się prawidłowo, jeśli w wannie jest wystarczająca ilość wody zaraz po zakończeniu procesu. Bardzo ważne jest, aby dotrzeć do źródła problemu, aby zapobiec jego pojawieniu się w punkcie początkowym. Co więcej, jeśli pralka pęknie w samym środku procesu, a poziom wody nie będzie się poruszał, konieczne może być fizyczne spuszczenie nadmiaru wody z pralki.

Rozwiązanie

Oto jak się do tego zabrać. Najpierw odłącz przełącznik pralki i wyjmij całe pranie z pralki. Następnie użyj dowolnego wiadra, aby usunąć wodę z wanny i użyj szmatki, aby wchłonąć pozostałą wodę. Teraz ostrożnie odsuń pralkę od ściany, zanim uzyskasz bezpieczny dostęp do tylnej części pralki. Zacznij wysuwać go tak bardzo, jak to możliwe, bez ciągnięcia rur. Umieść wiadro pod rurą i kilka ubrań na ziemi, aby zebrać wycieki. Pozwól wodzie płynąć, odłączając króciec spustowy od ściany. Najlepiej też wiedzieć, jak naprawić podkładkę, która nie spływa.

Problem nr 2. Twoja pralka GE może wydawać dźwięki

Problem z pralką polega na tym, że doskonale napełniała się, poruszała, opróżniała i obracała, ale generuje dużo hałasu. Będziesz musiał przetestować następujące części, chyba że zorientujesz się, który z nich należy wymienić, aby pralka ponownie działała prawidłowo. Jeśli pralka GE generuje głośny dźwięk podczas cyklu płukania, jest to zazwyczaj spowodowane wadliwą częścią. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o pralce LG głośno kręcącej się.

Rozwiązanie:

Poniżej opisano, jak zidentyfikować problem i zdecydować, czy wymagana jest naprawa zrób to sam, czy fachowa. Czasami z powodu zerwanego paska może wystąpić hałas. Na przykład gumowy pasek może z czasem ulec zerwaniu lub zużyciu. Kiedy tak się dzieje, pralka GE wydaje głośny dźwięk podczas cyklu płukania. Ten hałas może się stopniowo nasilać, aż pasek się zatrzaśnie, a bęben całkowicie przestanie się obracać. Sprawdź pasek napędowy pod kątem oznak zużycia, takich jak rozciąganie, dziury lub postrzępienie. Konieczna jest wymiana uszkodzonego paska napędowego.

Problem nr 3. Rura Twojej pralki może przeciekać

Jeśli pralka zaczyna przeciekać podczas procesu prania lub opróżniania, prawdopodobnie doszło do awarii dozownika odpływu. Mówiąc najprościej, pompa odpływowa pobiera wodę z wanny na pranie i próbuje wypchnąć wszystko z węża dyszy pralki. Jeśli pompa zostanie uszkodzona, woda wypłynie i spadnie na podłogę Twojej pralni.

Rozwiązanie:

Podłącz płytkę do uprawy świeżej pompy odpływowej do podstawy pralki. Po zamontowaniu pompy spustowej należy przymocować wiązki przewodów oraz punkt dostępu i zawór sterujący. Sprawdź, czy węże są prawidłowo podłączone i czy zaciski pewnie łączą węże z zaworami pompy.

Problem nr 4. Drzwi pralki GE mogą być zamknięte

Zamykając drzwiczki pralki, aktywujesz system blokujący, co pozwala na uruchomienie pralki. Niestety pralka nie będzie działać, jeśli zamek jest zepsuty i niewłaściwie przełączony lub jeśli wystąpi awaria elektryczna zamka. Na szczęście próba wymiany zamka to prosty proces.

Rozwiązanie:

Zacznij od usunięcia korka zabezpieczającego uszczelkę drzwi od zamka podkładki. Włóż płaski śrubokręt pomiędzy blokadę a osłonę, aby odkręcić zacisk, a następnie dokładnie przesuń śrubokręt wokół osłony, aby odciążyć zacisk. Po wykręceniu wszystkich śrub, podnieś drugą stronę poszycia bagażnika najbliżej zamków. Odłącz płytki drukowane, które biegną w kierunku zamka drzwi po ich zlokalizowaniu. Następnie przymocuj płytki drukowane, które biegną do części z nowym zamkiem. Następnie umieść zamek drzwiowy tuż za panelem, z mechanizmem blokującym rozciągającym się od wejścia w panelu przednim.

To okładka!

Czytając powyższe instrukcje, być może nauczyłeś się, jak naprawić pralkę GE, ale mimo to, jeśli pralka GE przestanie działać, należy natychmiast skontaktować się z centrum serwisowym. Jeśli jednak podkładka przecieka, możesz odetchnąć, zanim wezwiesz pomoc. Pęknięty pasek obrotowy, zablokowana rura wodna lub martwy punkt dostępu mogą spowodować zamknięcie pralki GE.

Czasami winne są przegrzane bezpieczniki i awarie zasilania, które można łatwo naprawić, wykonując powyższe czynności. Większość z tych problemów można rozwiązać bez konieczności korzystania z pomocy z zewnątrz, oszczędzając tym samym rzeczywiście wysoką opłatę serwisową. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, nie bój się rutynowych specjalistycznych usług konserwacyjnych. Pomocne może być zapoznanie się z instrukcją naprawy pralki GE.