Kroki, jak zmienić dżinsy w dżinsy ciążowe

Ciąża to historyczny okres w życiu każdej kobiety. Większość kobiet uwielbia być kreatywna, zamieniając swoje zwykłe dżinsy w macierzyńskie. Jednak wiele osób to znajduje. odpowiedzieć na pytanie: jak zamienić dżinsy w dżinsy ciążowe? Przeczytaj ten artykuł.

Kroki, jak zmienić dżinsy w dżinsy ciążowe

Ubrania ciążowe mogą być dość drogie, ale można zrobić własną parę. Najpierw zbierz potrzebne materiały: nożyczki i miarkę (i marker, jeśli wolisz).

Kroki

Krok 1. Zmierz wokół miejsca, w którym chcesz, aby były większe lub mniejsze, aby zapewnić sobie dodatkowe miejsce na wzrost.

Krok 2. Teraz wykonaj dowolne pomiary i narysuj kontur za pomocą narzędzia do znakowania na spodniach. Po wykonaniu tej czynności należy bardzo ostrożnie ciąć wzdłuż tych linii, uważając, aby nie przeciąć niczego w środku, ponieważ te dzieci mają teraz wrażliwą skórę!

Krok 3. Gdy jedna noga zostanie zakończona, powtórz wszystkie procesy na drugiej nodze, upewniając się, że pomiary są dokładne, aby nie kolidowały ze sobą.

Teraz, gdy masz już wszystkie wycięte otwory na nogi, przymierz je, jeśli jest za duże lub za małe, dostosuj je odpowiednio, odcinając większe lub dodając mniejsze, jak za pomocą igły i nici (można to zrobić po krok czwarty).

Krok 4. Teraz czas na magię! Weź obie nogi i trzymaj je razem u ich podstawy, gdzie będą zachodziły; zwróć uwagę na to miejsce, ponieważ określi, w jaki sposób płyną te spodnie bez dna, gdy są noszone później.

Krok 5. Przyszywanie na miejscu zszyj każdą stronę za pomocą maszyny do szycia (lub ściegu ręcznego, jeśli wolisz), ale pozostawiając otwór wystarczająco szeroki, aby włożyć ręce.

Po zszyciu załóż je ponownie, aby zobaczyć, jak wyglądają. Jeśli szew jest zbyt niski lub zbyt wysoki, można go odpowiednio dostosować, poszerzając, przycinając lub dodając, teraz, gdy obie nogi są dobrze dopasowane.

Czy mogę przedłużyć urlop macierzyński?

Kobieta, która urodziła dziecko przed 31 grudnia 1994 r., ma prawo do urlopu macierzyńskiego w wymiarze do 12 tygodni. Ponadto może skorzystać z bezpłatnego urlopu rodzicielskiego z tytułu zatrudnienia od swojego pracodawcy, jeśli dziecko urodziło się lub stało się jego obowiązkiem w dniu 1 stycznia 1995 r. lub później.

Gdyby nie było ciąży, byłoby to traktowane jako adopcja, a zatem prawo przysługuje tylko na jeden tydzień.

W niektórych przypadkach Twoja firma może mieć inną politykę, więc najpierw skontaktuj się z nią, w przeciwnym razie może nie zapłacić Ci w tym czasie, co może prowadzić do poważnych problemów finansowych.

Jeśli żaden z tych programów nie ma zastosowania, nadal istnieją sposoby, aby przedłużyć prawo do płatnego urlopu poprzez skorzystanie z urlopu wypoczynkowego lub dni chorobowych, w zależności od tego, jak długo chcesz wziąć urlop.

Czy możesz zostać zwolniony za zgłoszenie choroby w czasie ciąży?

Ciąża to ciężki okres dla każdej kobiety. Większość kobiet uważa to za najwspanialsze doświadczenie w ich życiu, ale niestety nie wszystkie ciąże takie są.

Wiele kobiet w ciąży cierpi na poranne mdłości i inne komplikacje, które sprawiają, że czują się bardzo źle, ale nie mają wyboru i muszą codziennie pracować, ponieważ po prostu nie ma w domu nikogo, kto mógłby się nimi zająć lub zakryć je, gdy są z dala. I tu wpadasz w kłopoty, jeśli twój pracodawca nie zezwala na zwolnienia lekarskie w czasie ciąży!

Chociaż prawo federalne gwarantuje bezpieczne warunki w miejscu pracy niezależnie od płci, niektóre stany oferują również większą ochronę oczekującym matek niż inne, więc zwróć uwagę na to, jakie przepisy obowiązują w stanie, zanim podejmiesz kolejną pracę z elastycznymi godzinami pracy.

Czy otrzymuję wynagrodzenie za dodatkowy urlop macierzyński?

Każdy pracodawca ma swobodę decydowania, ile dodatkowego urlopu macierzyńskiego chce Ci dać, jeśli w ogóle. Jeśli Twoja firma oferuje płatny urlop dla świeżo upieczonych matek zgodnie z FMLA lub prawem stanowym, będzie to zwykle miało zastosowanie również w przypadku dłuższego urlopu bezpłatnego.

Możesz być również uprawniony do skorzystania z bezpłatnego urlopu rodzicielskiego do 12 tygodni na mocy Ustawy o urlopie rodzinnym i medycznym (FMLA). Chociaż nie jest to wymagane przez prawo federalne, niektórzy pracodawcy zapewniają płatny urlop rodzinny, więc sprawdź w dziale zasobów ludzkich, jakie są dostępne wsparcie finansowe w tych zmieniających życie miesiącach, które następują po porodzie.

Uwaga: W niektórych stanach obowiązują przepisy wymagające od niektórych pracodawców, aby pracownicy, którzy tam pracują, mieli określoną ilość czasu na wzięcie określonej liczby tygodni wolnego od pracy ze względu na ich stan zdrowia lub stan zdrowia członka najbliższej rodziny. przegapić!

Ile wynosi zasiłek macierzyński w SSS 2021?

Zasiłek macierzyński wzrasta do 100% średniego miesięcznego kredytu na pensję matki lub 50 000 P miesięcznie przez okres nieprzekraczający 78 tygodni od 60 dni przed porodem do siedmiu (14) tygodni po porodzie.

Ile tygodni przed terminem mam iść na urlop macierzyński?

W zależności od tego, gdzie pracujesz, najprawdopodobniej będziesz musiał przekazać pracodawcy list intencyjny co najmniej dwa tygodnie przed udaniem się na urlop macierzyński.

To tak samo, jak każdy inny rodzaj czasu wolnego od pracy – tak jak przy planowaniu urlopu lub wnioskowaniu o zwolnienie lekarskie. Powinieneś porozmawiać ze swoim przełożonym o tym, ile czasu zajmuje działom kadr i płac przetworzenie dokumentów, aby mogli odpowiednio zaplanować tę nieobecność.

Ponadto pamiętaj, że jeśli to możliwe, oczekuje się, że pracownicy będą mieli planowany termin powrotu do pracy w ciągu czterech miesięcy po porodzie (lub adopcji).

Jeśli twój lekarz zwolni cię wcześniej niż cztery miesiące po porodzie, może być konieczne dostarczenie kolejnego listu intencyjnego. Niektóre stany wymagają również od pracodawców oferowania krótkoterminowego ubezpieczenia rentowego na ciążę lub poród, ale różni się to w zależności od stanu.