Myjka ciśnieniowa traci ciśnienie po pociągnięciu spustu: 5 zaskakujących powodów!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, że myjka ciśnieniowa traci ciśnienie po naciśnięciu spustu? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce. Myjka ciśnieniowa traci ciśnienie po podniesieniu spustu, a myjka ciśnieniowa zwykle wskazuje na uszkodzony zawór odciążający. Jednym z podstawowych elementów myjki ciśnieniowej jest zawór odciążający.

Kiedy myjka ciśnieniowa zostanie wciśnięta, może się wyłączyć z powodu przeszkód w tłoczysku, skorodowanych pierścieni uszczelniających, luzu naprężenia, nieprawidłowo wyregulowanego zaworu odciążającego i nieprawidłowego spustu myjki ciśnieniowej.

Myjka ciśnieniowa traci ciśnienie po pociągnięciu spustu: 5 zaskakujących powodów!

Myjka elektryczna to ważny element wyposażenia do usuwania brudu z różnych powierzchni w domu i w samochodzie. Przyjemnie jest skutecznie czyścić zabrudzone powierzchnie myjką ciśnieniową, dopóki myjka ciśnieniowa się nie zepsuje. Za każdym razem, gdy spust jest naciśnięty na myjce ciśnieniowej, najbardziej typowym problemem jest to, że się zatrzymuje. Dowiedz się więcej o tym!

Powody stojące za myjką ciśnieniową tracą ciśnienie po pociągnięciu spustu

Istnieje wiele przyczyn utraty ciśnienia przez spryskiwacz po naciśnięciu spustu; przeczytaj poniżej – wymienione powody, aby całkowicie zrozumieć, dlaczego myjka ciśnieniowa traci ciśnienie po naciśnięciu spustu.

#1. Awaria tłoka

Najważniejszym aspektem zaworu odciążającego jest tłok, który reguluje utrzymywanie się ciśnienia. Gdy myjka ciśnieniowa jest włączona, tłok porusza się tam iz powrotem pomiędzy. Myjka ciśnieniowa wyłącza się, gdy działanie głowicy jest zatrzymane lub zatrzymane. Wyjmij tłok z zaworu odciążającego, aby go sprawdzić. Poznaj objawy uszkodzonych pierścieni tłokowych..

#2. Wadliwe oringi

Wypływ z pompy olejowej jest spowodowany wadliwymi i niszczącymi się O-ringami, które uniemożliwiają prawidłową pracę zaworu odciążającego. Po naciśnięciu spustu myjka ciśnieniowa wyłącza się w odpowiedzi. O-ringi zaworu odciążającego należy sprawdzić i wymienić w przypadku pęknięcia.

#3. Problem z zaworem odciążającym

Twój zawór odciążający jest powodem, dla którego większość problemów z myjką ciśnieniową zaczyna się i kończy. Zawór odciążający reguluje ciśnienie i umożliwia wypływanie wody pod wysokim ciśnieniem z dziobka. Po naciśnięciu spustu zmienia ruch cieczy w cykl, aby utrzymać wysokie ciśnienie. Silnik wyłącza się, gdy ciśnienie w pompie przekroczy ciśnienie silnika. Pęknięte oringi, nadmierne zabrudzenie sprężyny lub zablokowany wał to najczęstsze problemy z zaworem odciążającym.

#4. Nieregularne ustawienie ciśnienia zaworu odciążającego

Po naciśnięciu spustu warunki wysokiego ciśnienia zmniejszają możliwości silnika. Zawór nadmiarowy ciśnienia nie umożliwia przekierowania wody w cyklu do wlotu w celu zmniejszenia ciśnienia przy wyższych ustawieniach. Powoduje to zatrzymanie myjki ciśnieniowej poprzez zwiększenie ciśnienia w maszynie. Aby zminimalizować wzrost ciśnienia, który powoduje wyłączenie myjki ciśnieniowej, zmodyfikuj konfigurację tak, aby zawór odciążający mógł kierować wodę z powrotem do wlotu. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, jak wyregulować zawór odciążający na myjce ciśnieniowej.

#5. Wadliwy spust

Wadliwy spust myjki ciśnieniowej jest również przyczyną zgubienia myjki ciśnieniowej. Musisz upewnić się, że Twoja motywacja jest odpowiednia do pracy; natychmiast wymień go, jeśli znajdziesz jakiś problem.

Rozwiązania rozwiązywania wszystkich wyżej wymienionych problemów.

Możesz szybko naprawić myjkę ciśnieniową, która traci ciśnienie po naciśnięciu spustu, przeczytaj wszystkie poniższe rozwiązania, aby rozwiązać te problemy.

#1. Sprawdź wycieki

Wąż do trawnika lub przewód wysokiego ciśnienia mogą mieć niewielkie wycieki, dziury lub rozdarcia, które powodują utratę mocy myjki ciśnieniowej przy każdym naciśnięciu spustu. Jeśli wykryjesz nieszczelności, naprawisz je lub wymienisz rurę, problemy z ciśnieniem powinny zniknąć. Jeśli nie ma wycieków, jest to również doskonały czas na sprawdzenie linii pod kątem załamań utrudniających przepływ wody.

#2. Sprawdź dopływ wody

Szybkość dostarczania wody może być mniejsza niż GPM Twojej myjki elektrycznej, powodując utratę mocy. Galon na minutę wymagany do prawidłowego działania myjki ciśnieniowej jest mierzony w GPM. Wypływ wody z dyszy powinien generować taką samą liczbę GPM jak myjka ciśnieniowa, jeśli nie więcej. Możliwe, że jeśli te nie pasują, wynikiem tego jest twoje niskie ciśnienie.

#3. Sprawdź blokady w dyszy

Odłącz dyszę i użyj reflektora, aby prześwietlić końcówkę dyszy. Światło na drugim końcu przysłony nie będzie widoczne, jeśli pojawi się przeszkoda. Wykop blokadę za pomocą małego narzędzia, takiego jak igła lub skręcony kabel węzłowy. Możesz usunąć blokadę za pomocą pompy powietrza, jeśli ją masz. Dowiedz się, jak odblokować myjkę ciśnieniową.

#4. Wymień dyszę

Wiele osób posiadających myjki ciśnieniowe regularnie ma specjalną końcówkę dyszy. Dysza z czasem się zużyje, jeśli jest często używana. Wymiana końcówki dyszy na tę, która używa najwięcej, jest najprostszym sposobem sprawdzenia, czy dysza jest wypalona. Jeśli końcówka dyszy jest wypalona, ​​natychmiast to zauważysz.

To okładka!

Byliśmy zachwyceni, że dowiedziałeś się wszystkiego o myjce ciśnieniowej, która traci ciśnienie po naciśnięciu spustu; jeśli napotkasz tę samą sytuację, postępuj zgodnie z powyższymi rozwiązaniami, aby rozwiązać problemy. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami!