Jak zainstalować fotelik Diono Booster?

Jeśli nie jesteś pewien, jak zamontować podwyższenie siedziska Diono, ten post jest dla Ciebie. Omówimy, jak zainstalować podstawkę Diono.

Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać skomplikowane, w rzeczywistości prawidłowe zamontowanie fotelika podwyższającego wymaga tylko trzech kroków: przypięcie dziecka pasami, zapięcie pasa bezpieczeństwa i zabezpieczenie paska Top Tether.

Jak zainstalować fotelik Diono Booster?

Jak zainstalować siedzisko Diono Booster

Aby zainstalować podwyższenie Diono, musisz wykonać kilka kroków.

Krok 1. Upewnij się, że głowa Twojego dziecka znajduje się co najmniej jeden cal poniżej górnej części siedziska, zanim zapniesz je pasami.

Krok 2. Powinieneś to zrobić, kładąc plecy i szyję o samochód i upewniając się, że nie mogą przesunąć go do przodu, jednocześnie trzymając wygodnie zgięte nogi. Łatwiej będzie, jeśli w instalacji pomoże druga osoba, więc usiądź obok niej podczas wykonywania tego kroku, aby uzyskać dodatkowe wsparcie.

Krok 3. Następnie opuść zatrzask po obu stronach, aż zatrzaśnie się na miejscu, a następnie pociągnij na zewnątrz z każdej strony tak daleko, jak to możliwe, bez dyskomfortu, aby zwolnić zatrzaski z obszaru podwozia siedzeń pojazdu.

Na koniec zabezpiecz pasy wokół dziecka za pomocą pasa bezpieczeństwa i gotowe.

Jak umieścić fotelik samochodowy Diono we wzmacniaczu?

Według Diono, możesz użyć fotelika jako podwyższenia, obniżając oparcie fotelika. Musisz również usunąć wszelkie uchwyty na kubki i podnóżki z siedzeń pojazdu.

Następnie przymocuj pas swojego dziecka w obszarze ramion kabrioletu Diono, aby było odpowiednio przypięte do pasów bezpieczeństwa lub klamer pojazdu.

Gdy zostanie to zrobione poprawnie, dokręć wszystkie pasy wokół nich, aby uzyskać prawidłowe ustawienie, aby były bezpieczne podczas podróży.

Kiedy nadejdzie czas, aby wyjść z pojazdu, będziesz miał łatwy mechanizm zwalniający po obu stronach, który wymaga tylko ruchu jedną ręką podczas stania na zewnątrz, bez pomocy w razie potrzeby z powodu obrażeń lub niepełnosprawności.

Wreszcie, gdy zejdziesz z pojazdu, przestaniesz używać składanego fotelika samochodowego Diono jako urządzenia wspomagającego, zaleca się, abyś nadal używał pasa bezpieczeństwa dziecka podczas wszystkich przyszłych podróży.

Pomoże im to przyzwyczaić się do prawidłowego używania ich, gdy są wystarczająco duże, a następnie przejść na zwykłe pasy dla dorosłych, gdy będą gotowe, bez żadnych zamieszania lub problemów/problemów.

Czy Diono Radian konwertuje na Backless Booster?

Fotelik Diono Radian nie zamienia się w fotelik bez oparcia, ale ma regulowany zagłówek, który zapewnia dziecku wygodę i lepszą ochronę w przypadku zderzenia bocznego.

Jak założyć osłonę z powrotem na fotelik samochodowy Diono?

Pokrowiec zakłada się z powrotem, mocując go do fotelika samochodowego. Gdy to zrobisz, umieść rękę między miejscem, w którym siedzi dziecko, a uprzężą fotelika samochodowego Diono, tak aby nie było dodatkowej przestrzeni ani miejsca na upadek dziecka do przodu lub do tyłu, gdy jest prawidłowo zamocowane w foteliku podwyższającym.

Ile waży fotelik samochodowy Diono?

Fotelik samochodowy Diono waży do 24 funtów. Waga fotelika dziecięcego jest ważna dla rodziców, zwłaszcza jeśli mają więcej niż jedno dziecko.

Jak wyregulować zagłówek Diono Radian Rxt?

Regulacja zagłówka to prosty proces, który wymaga jedynie pociągnięcia dwóch dźwigni. Po podniesieniu te dźwignie pozwolą Ci przesunąć siedzenie do tyłu lub do przodu w zależności od potrzeb. Kąt pochylenia tego fotelika samochodowego można również regulować tą samą metodą, pociągając jedną dźwignię i przesuwając ją do góry w celu pochylenia.

Jaka jest różnica między Diono Radian Rxt a Rainierem?

Diono Radian RXT to uniwersalny fotelik samochodowy, który może być używany zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci. Ma limit wagi 120 funtów i jest wyposażony w regulowany zagłówek. Fotelik samochodowy Rainier nie ma tych samych funkcji ani możliwości, ale kosztuje też mniej niż RXT i ma limit wagi tylko 65 funtów.

Ile waży Diono Radian 3r?

Diono Radian 3R waży 29,58 funta i ma wymiary 28 „szer. x 19” gł. x 40 „wys., co czyni go jednym z cięższych składanych fotelików samochodowych na naszej liście.

Jak rozłożyć fotelik samochodowy Diono?

Rozkładanie fotelika Diono jest istotną częścią instalacji. W tych prostych krokach przeprowadzimy Cię przez proces rozkładania fotelika samochodowego dla niemowląt lub składanego fotelika:

Odepnij górny pasek, aby odłączyć go od miejsca przechowywania.

Przełóż jedną rękę pod i pomiędzy otworami na nogi, aby mocno przytrzymać dolną część podstawy na podłodze, jednocześnie podciągając się do całkowicie otwartej podstawy fotelika dla niemowląt/zmienianego modelu.

Wciśnij uchwyt do pozycji zablokowanej, aż usłyszysz kliknięcie, a następnie wysuń blokadę z czarnej kropki, aby umożliwić łatwe składanie.

Prawidłowo złóż fotelik samochodowy Diono, wyrównując zawiasy z wgłębieniami po bokach i dolnej części podstawy, dzięki czemu możesz popchnąć środek podstawy w górę i nad zawias.

Złóż fotelik samochodowy na pół, pozwalając mu leżeć na podłodze w celu łatwego transportu lub przechowywania.

Przymocuj Top Tether do miejsca przechowywania na słupku zagłówka, a następnie przypnij go, aby pozostał na swoim miejscu.