Co to jest przyjęcie powitalne na wesele?

Odpowiedź na to, czym jest przyjęcie powitalne na weselu, znajduje się w samej nazwie; to przyjęcie na powitanie gości przed weselem. Omówimy wszystkie oczekiwania dotyczące tej imprezy, w tym kogo zaprosić i czy w ogóle jest to konieczne.

A ponieważ na ślubach docelowych często oczekuje się przyjęcia powitalnego, możesz być zainteresowany tym, co uważa się za ślub docelowy. Zachęcamy do szybkiego przeczytania, aby lepiej zaplanować przyjęcie powitalne.

Co to jest przyjęcie powitalne na wesele?

Oto co to jest przyjęcie powitalne na wesele

Przyjęcie powitalne na weselu to uroczystość, przyjęcie lub prosta kolacja wydana przez parę, aby powitać swoich gości. Przyjęcie powitalne odbywa się zwyczajowo na dzień przed weselem, ale to zależy od tego, czy będziecie mieć też osobną kolację próbną.

Przyjęcie powitalne może być tak nieformalne lub formalne, jak tylko chcesz, ale jest bardziej kameralne i mniej intymne niż kolacja próbna. Na próbnej kolacji oczekiwani są bliscy przyjaciele i krewni, ponieważ odbywa się ona po próbie ceremonii.

I chociaż przyjęcie powitalne często odbywa się na ślubach docelowych, aby skorzystać z nowej lokalizacji, może być również proste i odpowiednie dla każdego wesela. Możesz rozważyć przyjęcie, kolację, a nawet grilla, o ile masz czas na spotkanie z gośćmi przed właściwym ślubem.

Kto jest zaproszony na przyjęcie powitalne na weselu?

Osoby, które można zaprosić na przyjęcie powitalne weselne, zależą od pary, ale oczekuje się, że będą na niej wszyscy goście. Jeśli budżet jest ograniczony, musisz zorganizować prostsze wydarzenie lub skrócić liczbę zaproszonych osób.

Pamiętaj, że przyjęcie powitalne na innych imprezach przedślubnych wyróżnia to, że jest mniej intymne i lepiej mieć w nim wszystkich gości. Jeśli jest to wesele docelowe, w którym Twoi goście przybyli, aby świętować Twoje wesele z Tobą, wystarczy zorganizować przyjęcie powitalne dla nich wszystkich.

Kto płaci za przyjęcie powitalne na weselu?

Zwyczajowo rodzina pana młodego ponosi koszty i wydatki związane z przyjęciem powitalnym. Nie ma jednak zasady, że powinni oni być jedynymi odpowiedzialnymi, ponieważ rodziny różnią się zdolnościami i dynamiką.

Niektóre przyjęcia powitalne na duże wesela i te z potencjalnie kosztownymi zajęciami mogą sprawić, że zarówno rodzina pana młodego, jak i panny młodej podzielą koszty i wspólnie zorganizują wydarzenie. Dlatego ważne jest, aby zaplanować i komunikować się ze wszystkimi zaangażowanymi w organizację wesela, aby ustalić oczekiwania i ograniczenia obu stron.

Zmagasz się z liczbą gości na swoim weselu? Następnie zastanów się, jak zorganizować małe wesele z dużą rodziną, aby zaplanować mniejsze.

Co robisz na przyjęciu powitalnym?

Nie ma dobrego ani złego sposobu na zaplanowanie przyjęcia powitalnego, ponieważ pary różnią się pod względem zajęć, na które chcą i mogą sobie pozwolić. Jednak najczęstszym sposobem na zorganizowanie przyjęcia powitalnego jest przyjęcie w barze i zapłacenie za napoje gości, ponieważ jest to również sposób na wzniesienie toastów i oficjalne powitanie.

Nie musisz też organizować lunchu ani kolacji, jeśli masz ograniczony budżet. Zamiast tego rozważ otwarcie baru z przystawkami, aby uroczystość była mniej formalna i pozwoliła wszystkim się rozluźnić.

Niektóre pary wręczają swoim gościom torby powitalne z gadżetami, zwłaszcza jeśli jest to ślub docelowy. Każda torba może zawierać przekąski, a nawet kosmetyki.

Jak zaplanować weselne przyjęcie powitalne

 • Wybierz godzinę i dzień, w którym mogą uczestniczyć wszyscy goście weselni; wysyłanie zaproszeń nie jest konieczne, ale dołącz szczegóły dotyczące przyjęcia powitalnego na swojej stronie internetowej ślubu lub w samych zaproszeniach ślubnych
 • Zapewnij napoje, przekąski i przekąski; przyjęcie powitalne jest bardziej swobodne niż wydarzenie zasiadane
 • Zaplanuj przemówienie powitalne dla gości
 • Pozwól znajomym wznosić toasty i dzielić się historiami, ponieważ przyjęcie powitalne jest mniej ograniczone pod względem czasu i formalności niż kolacje i przyjęcia
 • Czy konieczne jest przyjęcie weselne?

  Organizacja przyjęcia weselnego zależy od rodzaju ślubu i budżetu pary. Na przykład małe wesele może wymagać tylko kolacji próbnej, podczas gdy większe wesela, zwłaszcza wesela docelowe, powinny mieć przynajmniej przyjęcie powitalne dla swoich gości.

  Przyjęcie powitalne a próbna kolacja

  Przyjęcie powitalne i kolacja próbna odbywają się w dniu lub wieczorem przed ślubem. Przyjęcie powitalne zwykle następuje po kolacji próbnej, która odbywa się wraz z przyjęciem weselnym po próbie.

  Porównując te dwie rzeczy, kolacja próbna jest bardziej formalna i uroczystość zasiadana niż przyjęcie powitalne, na które zwykle zapraszani są wszyscy goście, a także jest bardziej nieformalna. Jednak niektóre wesela również łączą wydarzenia w jedno, gdzie kolacja próbna rozpoczyna się od przyjęcia weselnego, a po kolacji zaprasza resztę gości na drinki.

  Oto także, w co się ubrać na weselną kolację próbną.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, co to jest przyjęcie powitalne na weselu, które jest sposobem na powitanie i odbycie bardziej niezobowiązującej imprezy ze wszystkimi gośćmi weselnymi.

  Jest bardziej inkluzywny niż próbna kolacja i jest też mniej formalny. Jednak nie musisz mieć docelowego ślubu, aby go zorganizować i może to być tak proste, jak chcesz.