Kto płaci za prysznic weselny: etykieta i tradycja

Dowiesz się, kto tradycyjnie płaci za weselny prysznic oraz czego oczekiwać od rodzin i przyjaciół Pana Młodego i Panny Młodej. Pamiętaj, że nie ma dobrej lub złej odpowiedzi, kto płaci za weselny prysznic i inne aspekty wesela, a gospodarze mogą zdecydować się na tradycję lub nie.

Omówimy również wszystko, co musisz wiedzieć o rzucaniu i organizowaniu weselnego prysznica, ponieważ czasami jest to wymienne z weselnym prysznicem. A jeśli jesteś zdezorientowany, porównamy również te dwie imprezy gratulacyjne.

Kto płaci za prysznic weselny: etykieta i tradycja

Co do Pary Młodej, zawsze utrzymuj otwartą komunikację między Tobą a Twoją drugą połówką w sprawie kosztów ślubu. Nawet takie rzeczy, jak to, kto kupuje obrączkę mężczyzny, mogą przestrzegać zwyczajów lub nie.

Oto kto płaci za weselny prysznic

Tradycyjnie oczekuje się, że gospodarz/gospodarze weselnego prysznica zapłacą za to. Może to być bliski członek rodziny lub przyjaciel, a nawet część samego przyjęcia weselnego.

Weselny prysznic bywa też uważany za prezent, za który płaci matka panny młodej lub pana młodego. W niektórych weselach wesele i wesele są takie same, gdzie honorowa druhna lub honorowa matrona płaci za niego i go gości.

Jeśli wesele organizuje kilka osób, mogą zdecydować, jak podzielić wydatki. Oczekuje się, że państwo młodzi nie będą angażować się w planowanie i udział w weselnym prysznicu poza ich przybyciem i uczestnictwem w samym dniu.

Pamiętaj jednak, że nie musisz przepłacać, jeśli płacisz za weselny prysznic. Możesz komunikować się z innymi gospodarzami w sprawie swoich udziałów i wkładów, aby każdy mógł czuć się włączony bez przypadkowego odrzucenia czyichś uczuć.

Jaka jest różnica między prysznicem dla nowożeńców a prysznicem weselnym?

Prysznic dla nowożeńców i prysznic weselny są czasami określane zamiennie. Istnieją jednak znaczące różnice między nimi, na które warto zwrócić uwagę:

Kto jest gospodarzem

Wesele ma uczcić zarówno Parę Młodą, jak i Pana Młodego, co oznacza, że ​​ma go gościć druhna i drużba. Z drugiej strony weselny prysznic jest często odpowiedzialnością druhny, ponieważ jest to wydarzenie wyłącznie dla panny młodej i jej przyjęcia weselnego.

Kto uczestniczy

Już sama nazwa wskazuje, że weselny prysznic przeznaczony jest dla panny młodej, więc gośćmi są wyłącznie jej najbliższe przyjaciółki i członkowie rodziny. Jeśli chodzi o koedukacyjny prysznic weselny, każdy, z kim pan młody chciałby świętować, jest wliczony w cenę.

Dlatego na weselnym prysznicu jest mniej gości niż na weselnym prysznicu. Ponadto pan młody nie weźmie również udziału w weselnym prysznicu w porównaniu do weselnego prysznica, na którym oczekuje się zarówno młodej, jak i pana młodego.

Jakie są działania?

Czynności podczas weselnego i weselnego prysznica mogą mieć podobieństwa, ale oczywiście te podczas weselnego prysznica są przeznaczone dla panny młodej. Podczas weselnego prysznica gospodarze mogą zaplanować gry, w których rywalizować może drużyna panny młodej i pana młodego.

Jakie prezenty są wręczane

Ślubny prysznic to wydarzenie skupiające się na pannie młodej, więc prezenty są tym, co doceniłaby panna młoda. Z drugiej strony prezenty powinny pasować zarówno do młodej pary podczas weselnego prysznica.

Czy matka panny młodej płaci za wieczór panieński?

Matka panny młodej może zapłacić za weselny wieczór, jeśli chce, ale tradycyjnie wesele lub druhna organizuje i płaci za weselny wieczór. Podobnie jak w przypadku weselnego prysznica, każdy, kto organizuje wydarzenie, ma za to zapłacić.

Matka panny młodej może również zdecydować się na udział w weselnym prysznicu. Niemniej jednak może również uczestniczyć, ale matki nieczęsto biorą udział w weselnych prysznicach.

Prysznic a wieczór panieński

Dla przyszłej panny młodej odbywa się weselny prysznic, aby przygotować ją do ślubu. Z drugiej strony wieczór panieński jest organizowany dla panny młodej, aby cieszyć się swoim obecnym przedmałżeńskim życiem.

Czy goście powinni płacić za wieczór panieński?

Nie jest dobrą etykietą proszenie gości o zapłacenie za weselny prysznic. Jako gospodarz zaprosiłeś gości i oczekuje się, że będziesz odpowiedzialny za wydatki na imprezę.

Jeśli koszty są zbyt wysokie dla ciebie jako druhny, zawsze możesz poprosić inne druhny i ​​dobrze zaplanować prysznic. Następnie podzielcie między siebie obowiązki i wydatki, upewniając się, że wszyscy są zadowoleni z ich wkładu.

Za co rodzice pana młodego płacą?

Dowiedzieliśmy się, czyje nazwisko widnieje jako pierwsze na zaproszeniu ślubnym i jest to panna młoda. Można to przypisać, ponieważ jej rodzina płaci za większość ślubu.

Jednak rodzice pana młodego tradycyjnie płacą za pierścionki, przyjęcie zaręczynowe, akt małżeństwa, opłatę urzędową, bukiet panny młodej, strój pana młodego, kolację próbną, opłatę za przyjęcie i miesiąc miodowy.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Dowiedzieliśmy się, kto płaci za prysznic weselny i to kto jest gospodarzem wydarzenia.

Ponieważ jest to prysznic dla Pary Młodej, tradycyjnie już za niego płaci drużba i drużba. Jednak inni uczestnicy wesela również mogą się wtrącić.

Daj nam znać w komentarzach, kto Twoim zdaniem powinien zapłacić za przyjęcie weselne.