Jak ustawić długie stoły na wesele?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak ustawić długie stoły na wesele, wybierz jeden z trzech najlepszych układów, które omówimy poniżej. Omówimy również wskazówki, jak skutecznie zaprojektować aranżację przyjęcia weselnego, aby jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, możesz chcieć poznać ustawienia miejsc siedzących na wesele. Dowiedz się więcej, czytając o tym, kto gdzie siedzi na ceremonii ślubnej.

Jak ustawić długie stoły na wesele?

Jak ustawić długie stoły na wesele

Stoły bankietowe

Najprostszą konfiguracją do wypróbowania, jeśli będziesz mieć długie stoły, ponieważ wybrany typ stołu bankietowego to układ stołu bankietowego. Jeśli chcesz przyjęcia, na którym goście rozdają jedzenie, zwłaszcza na małych weselach, ustawisz swoje długie stoły w stylu bankietowym.

Pierwszą opcją jest ustawienie stołu bankietowego na przyjęcie weselne z nowożeńcami na jednym końcu, a następnie pozostałe długie stoły zostaną ustawione w rzędach. Pomyśl o ustawieniu siedzeń w amfiteatrze.

Najlepiej byłoby, gdybyś również zapoznał się z wielkością długich stołów i ilu gości może zasiąść w jednym. Na przykład stół o długości 6 stóp może pomieścić od 6 do 8 osób, podczas gdy stół o długości 8 stóp jest idealny dla 8 do 10 osób.

Mieszany układ stołu weselnego

Jeśli posiadanie czysto długich stołów w recepcji nie jest praktyczne ze względu na ograniczenia przestrzeni, stwórz konfigurację, w której mieszasz stoły okrągłe ze stołami prostokątnymi. Jest to idealne rozwiązanie dla mniejszych grup siedzących, zamiast zmuszać kilka osób, które mogą się nie znać, do dzielenia się ustawieniem w stylu bankietowym.

Aby mieszać okrągłe i długie stoły na przyjęciu weselnym, upewnij się, że maksymalizujesz powierzchnię podłogi, aby było miejsce na ruch, a przestrzeń wyglądała na uporządkowaną. Na przykład para i ich przyjęcie weselne zajmą długi środkowy stół; Następnie boki zapełnią okrągłe stoły dla gości.

Możesz także ustawić cztery długie stoły równolegle z miejscem pośrodku na parkiet i scenę na jednym końcu. Drugim końcem będą okrągłe stoły dla grup przyjaciół i rodzin.

Pojedynczy długi stół

Inną opcją ustawienia długich prostokątnych stołów na weselu jest ustawienie ich w jednej linii. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz ozdobić swoje długie stoły girlandą na środku lub jeśli rozważasz miejsca weselne, w których masz ograniczoną przestrzeń, takie jak ogrody na świeżym powietrzu lub pod namiotem.

Niektóre lokale weselne mogą ograniczać przestrzeń do spożywania posiłków ze względu na drzewa lub inne elementy w okolicy. Jeśli jednak organizujesz wesele na plaży, ta konfiguracja stołu również będzie wyglądać romantycznie, szczególnie wieczorem przy świecach i światłach.

Jedyną potencjalną kwestią jest bliskość twoich gości do siebie. Warto również wziąć pod uwagę komfort, zwłaszcza jeśli ludzie mogą chcieć wyjść wcześniej, ale nie chcą, aby było to zauważalne.

Jak ustawić długi stół na weselu?

  • Długie stoły w układzie bankietowym lub jednorzędowym będą wyglądać najlepiej z pojedynczą girlandą biegnącą pośrodku
  • Jeśli stoły znajdują się pod namiotem, rozważ powieszenie instalacji z kwiatów lub tkaniny
  • Użyj pasujących zastaw stołowych i sztućców
  • Udekoruj obrusem lub bieżnikiem, który pasuje do tekstury i kolorów recepcji
  • Upewnij się, że używasz tych samych dekorów na jednym długim stole
  • Nie używaj wysokich elementów środkowych, które będą blokować widok osoby na osobę przed nią

Aby uzyskać budżet, przeczytaj o tym, ile kosztują dekoracje ślubne.

Jak się nazywają długie stoły weselne?

Stoły bankietowe

Długie stoły widywane na większości wesel są zwykle nazywane stołami bankietowymi. Są najczęstszym rodzajem długich stołów, ponieważ występują w różnych rozmiarach, a niektóre można złożyć dla wygody.

Możesz także zmaksymalizować pojemność stołu bankietowego, wykorzystując jego końce do siedzenia, zwykle dla pary. W zależności od tego, gdzie je wynajmujesz, możesz poprosić o ich poszerzenie, umieszczając stół w klasie do typowej szerokości 30 cali.

Stół do winnicy

Innym rodzajem długiego stołu oferowanego w salach weselnych jest stół do winnic. Ma zwykle 6 stóp długości i 36 cali szerokości i jest czasami nazywany stołem rolniczym.

Chociaż stół do winnicy jest droższy do wynajęcia niż zwykły stół bankietowy, nie wymagałby wiele dekoracji, ponieważ jest wykończony z myślą o estetyce. Ponadto możesz zaoszczędzić na kosztach dekoracji, ponieważ nie potrzebujesz do tego obrusu ani bieżnika.

Stół królewski

Jeśli potrzebujesz dość szerokiego i luksusowego stołu, szczególnie na stół na głowę podczas przyjęcia weselnego, idealnym długim stołem jest stół królewski lub stół konferencyjny. Mają 42 cale szerokości i około 8 stóp długości, idealne do siedzenia gości po obu stronach.

Ze względu na jego szerokość, możesz również obficie postawić na centralne elementy, a mimo to pozostanie wygodna przestrzeń do spożywania posiłków. Pamiętaj jednak, aby nadal uwzględniać przestrzeń lokalu.

Wniosek

Czy ten przewodnik po układzie był pomocny? Aby przypomnieć, jak ustawić długie stoły na wesele, rozważ styl bankietowy, ustaw je w jednej linii lub połącz prostokątne stoły ze stołami okrągłymi.

Weźmiesz pod uwagę wielkość sali i grupy siedzące, aby upewnić się, że Twoje długie stoły będą efektowne i stylowe na wesele. Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś!