Jak czyścić komin pieca na pellet? 7 niesamowitych wskazówek!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić komin pieca na pellet? Wtedy jesteś we właściwym miejscu; w tym artykule omówię wskazówki, które z pewnością są łatwe do wykonania.

Dopóki używasz czegoś do gotowania, upewnij się, że jest czyste. To ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, aby wirus się pojawił. Nawiasem mówiąc, kto może mieszkać w brudnych rzeczach? Przypuszczam, że jesteś tutaj, ponieważ chcesz, aby komin Twojego pieca na pellet był czysty. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i czytaj dalej ten artykuł, aby lepiej poznać kilka podstawowych wskazówek dotyczących czyszczenia. Zacznijmy!

Jak czyścić komin pieca na pellet? 7 niesamowitych wskazówek!

Wskazówki dotyczące czyszczenia komina pieca na pelet

Jak więc wyczyścić komin pieca na pellet? Oto następujące wskazówki, których powinieneś przestrzegać:

#1. Czyszczenie wszystko w cenie

Więc mam ten codzienny rytuał sprzątania. Nie mogę zaprzeczyć, że jestem schludnym dziwakiem, który nienawidzi mieć wszędzie popiół; Myślę, że to wyjaśnia, dlaczego to robię. Tak więc, kiedy czyszczę piec na drewno, oczywiście czyszczę też grill. Po prostu użyłem pędzla dołączonego do podpałki, aby dokończyć pracę. Potem zamiatam popiół do wiadra.

#2. Dodanie koloru i światła do zewnętrznego komina poprawi jego atmosferę

Jeśli myślisz o wypróbowaniu tej metody, wymaga to szerokiego zakresu środków ostrożności. Na przykład kominy zewnętrzne są często wyposażone w dach. Z tego powodu będziesz potrzebować drabiny.

Dobrym pomysłem jest pójście z kimś, kogo znasz. Nie daj się zejść z drabiny i złamać nogi. W każdym razie kto by chciał?

Następnie musisz zdjąć pokrywę komina. Zastosowanie drucianych szczotek kominowych pozwala na dokładne i głębokie czyszczenie. Aby rozbić fałdę w zewnętrznym kominie, postępuj zgodnie z tym procesem. W rezultacie spali się w Twoim piecu na drewno, zamiast blokować komin. Po spełnieniu tego możesz zejść z dachu.

#3. Wyczyść wlot powietrza skrzynki iskrowej, wyjmując go i wycierając.

Być może masz taką samą sytuację jak nasza. Do naszego komina dołączona jest skrzynka iskrowa. Chroni nasz dach przed zapaleniem się, jeśli przelatują przez niego niesforne iskry z komina. W przeciwieństwie do tego, nasza skrzynka iskrowa jest wiecznie zablokowana, co wymaga regularnego czyszczenia.

W ramach procesu czyszczenia dbamy o opróżnienie pieca na drewno. Więc używamy drucianej szczotki kominowej do czyszczenia zewnętrznych otworów wentylacyjnych skrzynki iskrowej, gdy ktoś tam jest. To usuwa całą maź z otworów wentylacyjnych. W rezultacie może być więcej tlenu zamiast palić z powodu zatkanych otworów wentylacyjnych. Chociaż ten proces czyszczenia może wydawać się na pierwszy rzut oka prosty, musisz go często powtarzać, aby zapewnić sprawne spalanie ognia.

#4. Złóż ponownie puzzle

Teraz, gdy wykonałeś wszystkie poprzednie kroki, nadszedł czas na ponowne ułożenie puzzli. Najpierw należy ponownie założyć pokrywę komina i ostrożnie schodzić. Następnie złóż komin od wewnątrz, składając go ponownie. Ponadto oznaczyłeś, dokąd trafia każda śruba i jak początkowo zbudowałeś komin.

#5. Od teraz wszystko powinno być dla ciebie o wiele mniej stresujące

Usuń cały popiół drzewny do swojego ogrodu i dokładnie wyczyść pojemnik na popiół przed ponownym użyciem. Teraz dobrym pomysłem jest również ponowne naoliwienie akcesoriów kominkowych. No cóż, w moim przypadku, żeby posmarować patelnię, podgrzewam słoninę lub soloną wołowinę.

Możesz jednak użyć dowolnego oleju. Następnie pozwól mu wyschnąć przed ogniem. Zestaw będzie świecił tak długo, jak go używasz. Nie zapominaj, że jeśli Twój zestaw jest żelazny, wystarczy go nasmarować. Jeśli używałeś czajnika kuchennego, aby utrzymać wilgotne powietrze, teraz nadszedł czas, aby go uzupełnić.

#6. Oczyść podłogę i dodaj więcej drewna do kominka

Przed ponownym rozpaleniem kuchenki upewnij się, że wszystko jest bez skazy. Zbyt wiele towarów w pobliżu pieca może być niebezpiecznie, więc trzymaj je z dala od niego. Zamieść obszar pieca szufelką i szczotką, aby usunąć zabłąkany popiół. Upewnij się, że obszar wokół pieca jest wolny od wszystkiego, co może powodować problemy.

Drewniany pierścień wypełnij po brzegi na samym końcu. No cóż, upewniam się, że mamy pod ręką mnóstwo rozpałki, drewna i podpałki w chłodniejsze miesiące, aby było nam ciepło i wygodnie. Nie zapomnij upewnić się, że źródło ognia działa poprawnie. Zamiataj obszar wokół pierścienia z drewnem opałowym, gdy jesteś na nim.

Jedyną wadą wykorzystania drewna do ogrzewania domu jest wynikający z tego bałagan. Co więcej, nie powinieneś się martwić, że będzie krążył po domu. Jak można się spodziewać, to napawa mnie radością, serio. Dobrym pomysłem może być przeczytanie, jak ogrzać dom za pomocą samego pieca opalanego drewnem.

#7. Kiedy się pali, miej go na oku

Po wyczyszczeniu rozpal nowy ogień w swoim piecu na drewno. Wydajność czystego pieca na drewno jest niższa niż nieczystego. Ponadto, ponieważ na dole nie ma żadnych węgli, start jest nieco bardziej skomplikowany. Więc kiedy zapalasz zapałkę, zachowaj spokój i bądź cierpliwy. Dzięki temu będziesz wiedział, czy Twój piec jest gotowy na nadchodzący sezon. Możesz przeczytać, jak piec opalany drewnem przez całą noc.

To okładka!

Na tym kończy się nasz przewodnik dotyczący czyszczenia komina pieca na pelet. Nie ma tak dużo, jak się wydaje. Czyszczenie od góry do dołu powinno zająć od godziny do dwóch godzin, w zależności od prędkości. Pamiętaj, jak ważne jest utrzymywanie komina w piecu na pellet w czystości. Przeczytaj jak odpowietrza się piec na pelety i jak zainstalować piec na pelety przez komin.