Kto kroi ciasto na weselu: tradycje i nie tylko

Jeśli chcesz wiedzieć, kto kroi tort na weselu, para tradycyjnie to zrobi. Porozmawiamy jednak również o etykiecie i oczekiwaniach dotyczących tej praktyki oraz o tym, jak należy podawać tort weselny swoim gościom.

Skoro o tym mowa, czy już zabezpieczyłeś harmonogram swojego ciasta? Przeczytaj, kiedy zamówić tort weselny, aby poznać najlepszy czas i uniknąć kłopotów, zwłaszcza jeśli ślub odbywa się w szczycie sezonu.

Kto kroi ciasto na weselu: tradycje i nie tylko

Kto kroi ciasto na weselu i dlaczego

Tradycyjnie podczas wesela nowożeńcy najpierw kroją tort weselny. Podzielą się również tym pierwszym kawałkiem ciasta, a niektórzy nawet nakarmią się nawzajem, gdy Twoi goście będą się gromadzić.

Jednak obowiązkiem Pary Młodej nie jest krojenie pozostałego tortu i serwowanie gościom. Zamiast tego, po podzieleniu się kawałkiem ze swoim partnerem, zespół cateringu weselnego odbierze od ciebie nóż i zrobi krojenie, aby obsłużyć gości.

Jeśli ciasto jest kupowane z innego miejsca, zwykle po przybyciu na przyjęcie porozmawiają z kelnerami w sprawie strategii krojenia ciasta. Pamiętaj, że zaplanowałeś liczbę kawałków ciasta, które potrzebujesz, aby podać gościom.

Czy jesteś również odpowiedzialny za zrobienie ciasta i przyniesienie go na przyjęcie? Oto kilka pomocnych wskazówek, jak bezpiecznie przetransportować tort weselny.

Co symbolizuje krojenie ciasta na weselu?

Krojenie tortu to jedna z najczęstszych tradycji ślubnych praktykowanych w USA i na całym świecie. Ta część przyjęcia jest wręcz niezbędna, aby została uchwycona przez fotografa ślubnego.

Dlaczego jednak para młoda kroi ciasto razem? Krojenie ciasta to pierwsza czynność nowożeńców jako męża i żony.

Dzielenie ciasta razem może być nawet postrzegane jako zobowiązanie pary do siebie teraz, gdy są małżeństwem. Ale dawniej tylko panna młoda odcina pierwszy kawałek tortu weselnego, aby symbolizować utratę dziewictwa.

Dlaczego pary karmią się nawzajem tortem weselnym?

Po pokrojeniu ciasta i pobraniu pierwszego kawałka, w następnej części para nakarmi się nawzajem ciastem. Ten zwyczaj ma również symbolizować ich zaangażowanie i miłość do siebie nawzajem, ponieważ gest jest sam w sobie romantyczny.

Dlaczego państwo młodzi rozbijają sobie tort w twarz?

W dzisiejszych czasach niektóre pary zastępują karmienie się nawzajem tortem weselnym rozwalaniem mu twarzy. Ten psotny czyn jest czymś, co para młoda powinna przedyskutować wcześniej, aby upewnić się, że obie strony wyrażą na to zgodę.

Za rozbiciem tortu weselnego nie ma żadnych konkretnych znaczeń, ale niektórzy uważają, że nowożeńcy przyjmują ideę, że kłopoty są możliwe. Z jednej strony może to po prostu udowodnić, że w ich małżeństwie jest humor i zabawa.

Czy kroisz ciasto przed czy po kolacji?

Tort weselny kroimy częściej pod koniec kolacji lub przed rozpoczęciem tanecznej części wesela. Jest to nawet uważane za ostatnie wydarzenie, zanim goście będą mogli się spotkać i bawić.

Kiedyś krojenie ciasta odbywało się w ostatniej chwili, tuż przed tym, jak goście mieli wracać do domu. Warto jednak zauważyć, że para decyduje, kiedy chcą zrobić krojenie ciasta.

Jak panna młoda i pan młody kroją ciasto?

Panna młoda ustawi się blisko tortu, a pan młody za nią. Następnie obie ręce pary trzymają nóż do cięcia i powoli robią kawałek ciasta.

Wykończ klin innym cięciem i użyj noża do ciasta, aby zdjąć kawałek ciasta. Jeśli plasterek jest za duży, lepiej użyć noża do ciasta niż łopatki do serwowania.

Kto zazwyczaj podaje tort na weselu?

Za podanie tortu gościom odpowiada catering weselny. W zależności od konfiguracji mogą kroić po parze lub zabrać ciasto do kuchni, aby przygotować się do serwowania gościom.

Na niektórych weselach para wręcza gościom tort do zabrania do domu lub wysyła kromki tym, którzy nie mogą uczestniczyć. Niemniej jednak każdy, kto kroi i podaje ciasto, musi wiedzieć, ile kawałków ma dostarczyć, aby goście dostali swoje.

Czy wszyscy jedzą ciasto na weselu?

Możesz założyć, że nie każdy z Twoich gości zje tort weselny. Niektórzy ludzie mogą nie lubić smaku lub po prostu nie lubią ciasta.

Mając to na uwadze, jak obliczyć, ile ciasta zamówić? Najpierw oblicz od 75 do 85% całkowitej liczby gości, aby wiedzieć, ile kawałków ma służyć Twojemu ciastu.

Możesz również zaoferować inne rodzaje deserów weselnych, aby pomieścić dodatkowych gości. W ten sposób możesz nawet zaoszczędzić więcej niż zamawianie wielu warstw ciasta.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie rozmawialiśmy o tym, kto kroi tort na weselu, a pierwszy kawałek jest tradycyjnie robiony przez parę.

Oboje będą trzymać nóż i pokroić ciasto, którym w końcu będą się wzajemnie karmić, aby symbolizować zaangażowanie i początek ich życia jako nowożeńców. Stamtąd personel cateringowy pokroi i obsłuży gości.

Mamy nadzieję, że wiele się nauczyłeś o etykiecie krojenia ciasta; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.