Jaki rozmiar powinienem kupić biustonosz ciążowy? Ostateczny przewodnik

Jaki rozmiar powinienem kupić biustonosz ciążowy? Jest to pytanie, które w pewnym momencie zadaje sobie wiele kobiet. Większość sklepów z bielizną nie oferuje biustonoszy w większych rozmiarach, a to, co oferują, jest często zbyt drogie. Jeśli szukasz tańszego rozwiązania, ten przewodnik pomoże Ci znaleźć odpowiednie dopasowanie!

Jak zmierzyć rozmiar biustonosza:

Pierwszym krokiem jest określenie, jaki jest Twój obecny rozmiar biustonosza. Pomoże Ci to znaleźć odpowiednie i wygodne biustonosze ciążowe, a także biustonosz do karmienia po ciąży. Natomiast kobiety mogą mierzyć biust za pomocą miękkiej taśmy mierniczej i tego kalkulatora.

Jaki rozmiar powinienem kupić biustonosz ciążowy? Ostateczny przewodnik

istnieją jednak specjalne narzędzia służące do określania rozmiarów miseczek i pasków, które nosisz – można je znaleźć w większości domów towarowych lub sprzedawców internetowych, takich jak Amazon. Pamiętaj, gdy masz wątpliwości, zawsze wybieraj większe niż mniejsze!

Wprowadzając zmiany, nie zapomnij o wpływie różnych materiałów na wymiarowanie (np. drut vs bez drutu). Na przykład, jeśli przechodzisz od stylu bez podszewki/miseczki do stylu z fiszbinami, Twój rozmiar prawdopodobnie się zmieni (ogólnie na lepsze).

Co jest wymagane przez pracodawcę członka mojej rodziny przed wzięciem 12 tygodni urlopu w ramach FMLA?

Składając wniosek o urlop ze swoim przełożonym, musi on/ona wyjaśnić powód urlopu i podać wystarczające informacje na poparcie wniosku. Pod warunkiem, że jest to konieczne z medycznego punktu widzenia, pracodawca nie może prosić o więcej dokumentów niż byłyby potrzebne, gdyby członek Twojej rodziny ubiegał się o krótkoterminowe świadczenia z tytułu niezdolności do pracy.

– Jeśli zmagasz się z poważnym stanem zdrowia, który wymaga czasu wolnego od pracy, aby odzyskać zdrowie lub otrzymać opiekę (niezwiązaną z ciążą), przepisy FMLA wymagają co najmniej 12 tygodni bezpłatnego urlopu w ciągu dowolnych 12 miesięcy, jeśli Twój szef ma 50 pracowników w promieniu 75 mil gdzie on/ona pracuje.

Co się stanie, jeśli przejrzę moje FMLA?

Jeśli wykorzystasz cały swój czas w ramach FMLA, nie będą oni już chronieni żadnym rodzajem urlopu z gwarancją zatrudnienia. Mogą zostać zwolnieni bez obawy o regres ze strony swoich pracodawców, ponieważ nie narusza to żadnych stanowych ani federalnych przepisów, które chronią przed rozwiązaniem stosunku pracy z powodu przemocy domowej lub napaści na tle seksualnym.

W tym miejscu w grę wchodzą płatne zwolnienia chorobowe, zgodnie z artykułem napisanym przez Huffington Post, w którym stwierdza się, że „siedmiu na dziesięciu pracowników w ogóle nie otrzymuje płatnych dni chorobowych, a najmniejsze prawdopodobieństwo ich posiadania przez osoby o niskich zarobkach.

Na ten temat toczy się wiele debat, ponieważ FMLA nie jest przeznaczony dla ofiar przemocy domowej/napaści na tle seksualnym. Na przykład, jeśli ofiara została napadnięta przez współmałżonka w obecności dziecka i wraca do domu ze swoimi dziećmi, trudno będzie udowodnić, że przyczyną nieobecności w pracy był akt przemocy domowej lub napaść, gdy byłeś obecny ze swoimi dziećmi.

Poza tym tylko około połowa amerykańskich pracowników korzysta z jakiegokolwiek urlopu z gwarancją zatrudnienia. Dodatkowo Twoja firma musi zatrudniać 50 lub więcej pracowników w ciągu 20 tygodni ubiegłego roku.

Czy mój pracodawca może odliczyć czas wolny z powodu ciąży do 1250 godzin wymaganych do wykorzystania urlopu?

Nie. Jedynie schorzenia wymagające przerywanego lub skróconego urlopu mogą być wliczane do wymogu 1250 godzin i tylko wtedy, gdy jest to związane z poważnym stanem zdrowia, jak określono w Zwolnieniu Ciążowym z Niepełnosprawności (PDL). Jeśli kwalifikujesz się do świadczeń PDL, Twoja firma musi przestrzegać zarówno przepisów stanowych, jak i federalnych dotyczących tego rodzaju urlopu.

Dlaczego FMLA miałoby zostać odrzucone?

Istnieje wiele powodów, dla których można odmówić FMLA. Pracownik musi spełnić trzy wymagania, aby kwalifikować się do tego typu urlopu:

Jeśli nie można spełnić wszystkich tych warunków, nie będziesz mógł wziąć FMLA jako ważnego powodu swojej nieobecności w pracy. Ponadto nie ma gwarancji, że jeśli Twój wniosek zostanie zatwierdzony, nie obejmie tylko 12 tygodni zamiast pełnych 26 dozwolonych przez prawo.

W związku z tym, mimo że możliwe jest ubieganie się i otrzymywanie świadczeń w ramach FMLA, pracownicy powinni rozważyć inne opcje przed podjęciem decyzji, jak postępować z ich sytuacją medyczną lub niepełnosprawnością w pracy .

Czy operacja jest uważana za chorobę w świetle FMLA?

Nie, muszą być związane z krótkotrwałymi lub długotrwałymi chorobami psychicznymi. Będziesz potrzebować dokumentacji od lekarza, która stwierdza, że ​​zdiagnozowano u Ciebie tę chorobę, a Twoje objawy spełniają kryteria diagnostyczne, aby można było je uwzględnić jako część wymaganego 1250 godzin przed skorzystaniem z bezpłatnego urlopu przyznanego przez FMLA. Tak, wszystko, co jest związane z pracą i dostawą, może być liczone jako część twojego zapotrzebowania na 1250 godzin.

Ile płacisz podczas urlopu macierzyńskiego?

Otrzymujesz 55% swoich regularnych tygodniowych zarobków lub minimalną kwotę określoną przez prawo prowincji, w zależności od tego, która z tych kwot jest wyższa przez pierwsze sześć tygodni urlopu macierzyńskiego. Po tym okresie masz prawo do otrzymywania świadczeń z ubezpieczenia pracowniczego (EI) przez kolejne 15 tygodni.

W tym okresie stawki zasiłku EI mogą zostać obniżone, jeśli nie było wystarczającej liczby godzin podlegających ubezpieczeniu od 1 stycznia ubiegłego roku i/lub ponieważ dochód uzyskany z zatrudnienia przekroczy pewien poziom w ciągu 12 miesięcy przed datą rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego. Maksymalne roczne zarobki podlegające obowiązkowi składkowemu użyte do obliczenia tych świadczeń zostały zwiększone z 39 000 USD do 50 000 USD w roku podatkowym 2012.