Kto jest odpowiedzialny za zwalczanie szkodników w wynajmowanej nieruchomości?

Niezależnie od tego, czy chodzi o przestrzeń biznesową, czy osobistą, trzeba wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za zwalczanie szkodników w wynajmowanej nieruchomości.

Czy nam się to podoba, czy nie, szkodniki są możliwe. Ich inwazja może nastąpić w momencie, gdy nie jesteś na to przygotowany, więc przeczytaj kilka wskazówek, które są przydatne, nawet jeśli w tej chwili nie masz inwazji.

Kto jest odpowiedzialny za zwalczanie szkodników w wynajmowanej nieruchomości?

Szkodniki zwykle zaczynają się od pojedynczego bycia chodzącego dookoła, próbującego zbadać i odkryć nowe miejsca do przetrwania.

Po tym, jak wędrują do nowego obszaru, który niestety może być twoją posiadłością, i znajdą coś do jedzenia lub schronienia, ci zwiadowcy prawdopodobnie zadzwonią do pozostałych. Przy wystarczającej liczbie masz teraz stałą populację, która zakłóca twój spokój.

Zwykle rozwiązanie tych problemów wymaga jedynie rozmowy z ekspertami. Jednak zdecydowanie zalecamy przeczytanie następnej sekcji przed naciśnięciem tego przycisku.

Jak się dowiedzieć, kto może zadzwonić do zwalczania szkodników w celu wypożyczenia

Nie trzeba dodawać, że jeśli to dom pod twoim imieniem, nie musisz czekać, aż szkodniki się rozmnażają i powodują dalsze problemy, zanim wezwiesz do eksterminacji. Oczywiście przed faktycznym procesem zwalczania szkodników nadal należy podjąć pewne kroki, ale w każdej chwili możesz skontaktować się ze specjalnymi służbami.

Jednak jest to prawie odwrotnie, jeśli nie jesteś właścicielem budynku. Nawet jeśli w jakiś sposób jesteś właścicielem jednostki w kompleksie lub kondominium na wieżowcu, nie możesz na własną rękę wzywać do zwalczania szkodników.

Wynika to z zakresu, jaki może obejmować dana operacja oczyszczania, co powoduje znaczne zakłócenia, zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa innych pasażerów. Oto, w jaki sposób możesz wiedzieć, z kim porozmawiać, jeśli odkryłeś szkodniki wędrujące w Twojej przestrzeni.

1. Główną osobą jest właściciel

Niezależnie od tego, czy wynajmujesz tylko pokój, czy cały budynek, osobą, która ma władzę nad miejscem, w którym mieszkasz, jest właściciel. Więc niezależnie od tego, czy jest to czynsz, media, czy w tym przypadku nietypowa usługa konserwacji, właściciel ma ostatnie słowo w kwestii, czy są one dozwolone.

Ta decyzja jest szczególnie istotna, gdy w budynku, w którym się znajdujesz i okolicy mieszkają dzieci lub starsi mieszkańcy, a także osoby z niepełnosprawnością lub chorobami przewlekłymi. Na przykład fumigacja stwarza dla nich ryzykowne środowisko, dlatego ich rodziny muszą uzgodnić usługi na dużą skalę.

Sprawdź ten artykuł o tym, jak powstrzymać ptaki przed budowaniem gniazd pod wiatą, jeśli z tym problemem masz teraz do czynienia.

Twoi sąsiedzi mogą również potrzebować opuścić swój obszar w celu wyeliminowania szkodników lub podjąć środki, aby infekcja nie przeniosła się na nich. Kto inny mógłby ich lepiej poinformować niż właściciel tego miejsca, prawda?

2. Sekretarz, kierownik lub osoba odpowiedzialna

Szkodniki, bez względu na to, czy zauważyłeś tylko jednego, czy kolonie, należy jak najszybciej zająć się. Nie trzeba się jednak denerwować i wywoływać zbyt dużego zamieszania, ale wciąż informowanie władz o natychmiastowych działaniach jest nadal najlepszą reakcją.

Jeśli właściciel nie mieszka w tym samym budynku lub w pobliżu, zwykle pozostaje osoba odpowiedzialna za pilne problemy w okolicy. W przypadku nieobecności właściciela możesz spróbować przekazać całą sytuację tej osobie, która albo zadzwoni, pozwoli ci, albo najpierw skontaktuje się z właścicielem.

3. Funkcjonariusz ds. użyteczności

Jeśli nie ma nikogo, do kogo mógłby się zwrócić lub zadzwonić w tej sprawie, możesz najpierw spróbować porozmawiać z funkcjonariuszem ds. mediów. Zajmują się praktyczną obsługą miejsca, więc powinni wiedzieć, jak działa witryna.

Mogą ci pomóc w określeniu konkretnych okoliczności lub zasad obowiązujących w nieruchomości oraz środków ostrożności, które należy zastosować w stosunku do wszystkich mieszkańców. Mogą również pomóc w dotarciu do właściciela lokalu w mgnieniu oka.

Chociaż możesz już być zdenerwowany, bardzo zestresowany i zmęczony samymi szkodnikami, nadal najlepiej jest zastosować odpowiednią procedurę, gdy masz do czynienia z taką aktywnością. Może wydawać się, że jest to niewielka skala, ale ponosisz odpowiedzialność nie tylko za swoje miejsce, ale także za wspólne środowisko, które masz z sąsiadami.

Przeczytaj ten artykuł o tym, jak pozbyć się gąsienic namiotowych, które są powszechnym zjawiskiem nękającym.

Kiedy możesz osobiście dzwonić do służb zwalczania szkodników?

Różne wynajmy działają na różnych zasadach, więc to, co może dotyczyć Twoich poprzednich miejsc, może nie mieć już zastosowania do Twojej nowej powierzchni. Podczas gdy większość właścicieli wymagałaby najpierw uzyskania ich zgody przed uzyskaniem pełnowymiarowych usług zwalczania szkodników, mogą istnieć wyjątki od zasad.

Tutaj są niektóre z nich:

 • W umowie określono, że możesz skorzystać z takich usług z własnej woli
 • Wynajmujesz cały budynek
 • Sąsiedzi są dość daleko od Twojego miejsca
 • Masz pełne wsparcie i zgodę otoczenia
 • Te okoliczności to te, w których możesz zadzwonić do służb. Pamiętaj, że nadal oczekuje się od Ciebie wcześniejszego poinformowania właścicieli.

  Musisz również upewnić się, że Ty i Twoi sąsiedzi wiedzą, jak przygotować się do usługi zwalczania szkodników.

  Wniosek

  Jak w przypadku każdego nietypowego wydarzenia na dużą skalę, pierwsze pytanie, które musisz zadać, dotyczy tego, kto jest odpowiedzialny za zwalczanie szkodników w wynajmowanej nieruchomości lub cokolwiek, nad czym nie masz władzy. W końcu byłoby strasznie, że gdy już uporasz się z pełzającymi rzeczami, będziesz obciążony skargami lub ostrzeżeniami o eksmisji.