Ile ponownie tapicerować krzesło: 8 popularnych typów krzeseł

Krzesła mogą być zabytkowymi elementami, które chciałbyś ponownie obić zamiast wymieniać, dlatego w tym artykule porozmawiamy o tym, ile należy ponownie obić krzesła. Następnie omówimy, ile wydasz, czynniki, które musisz wziąć pod uwagę, i wiele więcej!

Czy jesteś zaintrygowany? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Ile ponownie tapicerować krzesło: 8 popularnych typów krzeseł

Przedział cenowy tapicerki krzeseł

Oczekuje się, że na ponowne obicie krzesła wydasz średnio od 50 do 2000 USD. Koszt tkaniny wynosi około 50 do 70 USD za jard, podczas gdy koszty pracy wynoszą około 40 do 100 USD za godzinę. Wybór materiału do ponownego tapicerowania może zwiększyć koszt o 10-20%, a dodatkowe funkcje mogą zwiększyć całkowity koszt o 20-30%.

Czynniki, które musisz wziąć pod uwagę

Najpierw musisz sprawdzić, czy krzesło nadal jest w dobrym stanie. Sprawdź dolną ramę krzesła, czy jest z wysokiej jakości materiału.

Sprawdź również, czy krzesło ma stabilną konstrukcję i nienaruszone wsporniki narożne. Oczywiście sprawdź, czy nie ma nieodwracalnych uszkodzeń.

Następnie zastanów się, jaki rodzaj krzesła planujesz wymienić. Różne rodzaje krzeseł wiążą się z różnymi kosztami. Oto kilka przykładów krzeseł, które można ponownie tapicerować:

 • Fotel
 • Skóra
 • La-Z-Boy
 • Stołek barowy
 • Krzesło
 • Wyżywienie
 • Odbicie
 • Biuro itp.
 • Musisz zająć się innymi czynnikami: jakością i ceną tkaniny, wyborem materiałów, odbiorem i dostawą, naprawą ramy i innymi dodatkowymi funkcjami.

  Tkaniny do tapicerki

  Nie ma jednego idealnego materiału do ponownego obicia krzesła. Musisz jednak wziąć pod uwagę poziom użytkowania, preferencje i tym podobne.

  W przypadku krzeseł, które są używane codziennie, naturalnie potrzebujesz wytrzymałej tkaniny. W przypadku krzeseł w przestrzeniach prywatnych możesz wybrać coś mniej stabilnego.

  Rodzaje tkanin

  Do tapicerowania można użyć dwóch kategorii tkanin. Są to rodzaje tkanin naturalnych i syntetycznych. Naturalne rodzaje tkanin pochodzą z włókien roślinnych i produktów zwierzęcych.

  W ramach tego typu masz bawełnę, skórę, mieszankę bawełny, len, winyl i jedwab.

  Mieszanki bawełny i bawełny są wytrzymałymi tkaninami i mogą być używane we wspólnych przestrzeniach. Tymczasem len i jedwab nie są tak wytrzymałe i łatwo się gniotą. Dlatego są lepiej wykorzystywane w obszarach prywatnych.

  Skóra to kolejny wytrzymały materiał, który jest również łatwy do czyszczenia. Winyl jest podobny do skóry, ale jest tańszy i łatwiejszy w zarządzaniu.

  Po rodzajach tkanin naturalnych mamy rodzaje tkanin syntetycznych. W tej kategorii mamy octan, mikrofibra, akryl, nylon, sztuczny jedwab, poliester i olefinę.

  Większość z tych rodzajów tkanin nadaje się do intensywnego użytkowania. Przykładami są akryl, mikrofibra, nylon, olefina i poliester.

  Octan imituje jedwab, ale jest bardziej sprężysty. Jednak nadal marszczy się i blaknie, dlatego nie można go stosować w ruchliwych miejscach.

  Natomiast sztuczny jedwab jest alternatywą dla lnu, bawełny i jedwabiu. Jest trwalszy niż jego naturalne odpowiedniki, ale nadal się marszczy.

  Kiedy należy ponownie tapicerować krzesła?

  Tapicerowanie krzeseł to opcja przyjazna dla środowiska, ale czasami kosztuje więcej niż tylko zakup nowych mebli. Lepiej najpierw zastanowić się, dlaczego ponownie tapicerujesz swoje krzesło.

  Zastanów się, czy jest to pamiątka, którą chcesz zachować, jeśli jesteś do niej przywiązany i wystarczająco wytrzymały, aby można ją było łatwo ponownie tapicerować. Może być również dostosowany, dlatego nie chcesz go odpuścić. Istnieje wiele powodów, zarówno praktycznych, jak i sentymentalnych, przemawiających za ponownym tapicerowaniem krzeseł.

  Z drugiej strony, jeśli meble są taniej jakości od samego początku, lepiej wymienić je na nowe. Możesz również wymienić krzesło, jeśli nie pasuje do Twojej estetyki, na przykład, jeśli jest za duże lub rzuca się w oczy w Twoim pokoju. Ponadto, jeśli potrzebujesz nowego krzesła w krótkim czasie i masz ograniczony budżet, zdecyduj się na zakup nowego.

  Czy możesz to zrobić sam?

  Do pewnego momentu tak. Na przykład w sytuacjach, w których rama krzesła nie jest uszkodzona, można majsterkować. Jeśli chcesz wymienić tkaninę, możesz również zrobić to samodzielnie.

  Pamiętaj jednak, aby przed zakupem materiałów zdjąć tkaninę z krzesła, które zamierzasz ponownie obić. Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile materiału potrzebujesz. Zaleca się również zakup dodatkowych trzech metrów materiału, na wszelki wypadek.

  Powinieneś także być przygotowany na rozerwanie krzesła do samego rdzenia. Oznacza to, że musisz usunąć tkaninę i wyściółkę.

  Wyściółka z pewnością będzie brudna, ale to część pracy. Następnie musisz sprawdzić ramę krzesła, czy nie wymaga naprawy. Jeśli nie masz pewności, że zrobisz to sam, zawsze możesz poprosić o pomoc profesjonalistę.

  Wniosek

  Podsumowując, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu, ile należy ponownie obić krzesła. Oczywiście trzeba też zastanowić się, czy warto wydać na wymianę tapicerki, czy zdecydować się na zakup nowych mebli.

  Jednak wybór tapicerki jest odpowiedzialnym wyborem dla środowiska. Ponadto, jeśli jest to pamiątka, twoi rodzice podziękują ci za jej zachowanie.