Kiedy zarezerwować fotografa ślubnego

Odpowiedź na to, kiedy zarezerwować fotografa ślubnego, może być już z 12-miesięcznym wyprzedzeniem. Porozmawiamy o tym, dlaczego ten harmonogram jest idealny i jakie korzyści przynosi unikanie stresu.

Ale co, jeśli sam jesteś fotografem i nie wiesz, w co się ubrać? Napisaliśmy pomocny przewodnik po etykiecie, w jaki sposób się ubrać jako fotograf ślubny.

Kiedy zarezerwować fotografa ślubnego

Pamiętaj, że nawet jeśli zostaniesz zatrudniony, powinieneś upewnić się, że zachowasz szacunek podczas tej wyjątkowej okazji.

Kiedy należy zarezerwować fotografa ślubnego

Idealny czas na rezerwację fotografa ślubnego to co najmniej 12 miesięcy przed dniem ślubu. Niektóre pary rezerwują nawet fotografa już 18 miesięcy od ślubu.

Jest to szczególnie korzystne, jeśli dzień ślubu przypada w szczycie sezonu lub miesiącach od kwietnia do listopada. W przeciwnym razie ryzykujesz, że preferowany fotograf nie będzie dostępny w dniu ślubu.

Innym sposobem, aby dowiedzieć się, kiedy zarezerwować fotografa ślubnego, jest już potwierdzone miejsce na wesele. Następnie, po zabezpieczeniu miejsca, można skontaktować się z fotografem, aby wszystko było już gotowe bez możliwości zmiany daty.

Niemniej jednak nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na najlepszy czas na rezerwację fotografa ślubnego, ponieważ czynniki różnią się dla każdego ślubu. Byłoby po prostu świetnym pomysłem, aby wcześniej potwierdzić te istotne elementy ślubu, aby uniknąć stresu, gdy data się zbliża.

Na przykład, czy wiesz, kiedy zamówić tort weselny? Idealnie jest również zrobić to z wyprzedzeniem, aby uniknąć potencjalnej rywalizacji z innymi parami i pogodzenia się z czymś, czego możesz nie chcieć.

Jaka jest rozsądna kwota do zapłaty za fotografa ślubnego?

Rozsądne powinno być zapłacenie 2000 dolarów za fotografa ślubnego. Jednak zatrudnienie fotografa ślubnego może kosztować średnio od tysiąca dolarów do trzykrotności tej kwoty, w zależności od różnych czynników.

Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, przygotuj co najmniej 2000 USD, gdy planujesz mieć fotografa ślubnego. Ale najpierw sprawdźmy bardziej szczegółowo, dlaczego fotografowie ślubni kosztują tyle:

Personel

W zależności od Twoich próśb i wybranego pakietu, fotograf ślubny może potrzebować asystentów lub nawet innego strzelca na wydarzenie. Oczywiście podniesie to oczekiwaną opłatę dla fotografa.

Edycja i drukowanie

Edycja i drukowanie zdjęć zostaną uwzględnione w ogólnej wypłacie fotografowi ślubnemu. Wyprodukowanie zdjęć ślubnych, które odpowiadają preferencjom klienta, wymaga czasu i wysiłku, a fotograf może pobierać opłaty za to, w jaki sposób przekaże zdjęcia, czy to w postaci fizycznych obrazów, czy też kopii cyfrowych.

Czas i lokalizacja

Większość fotografów ślubnych pobiera opłaty za czas spędzony na weselu. Nieograniczony zasięg będzie kosztował więcej, a fotograf może również uwzględnić wydatki, które poniesie, aby dotrzeć do miejsca ślubu, jeśli jest daleko.

Dodatki

Możesz również chcieć, aby fotograf kręcił inne wydarzenia poza pakietem ślubnym. Na przykład zamawianie portretów ślubnych i kolacji będzie kosztować więcej.

Czy dajesz napiwki fotografowi ślubnemu?

Wybór należy do pary, jeśli chcą dać napiwek swojemu fotografowi ślubnemu. Napiwki nie są wliczone w honorarium fotografa, ale nie są również obowiązkowe, jeśli nie masz ochoty na dawanie lub nie masz wystarczającej liczby dodatków ze względu na wydatki na ślub.

Ale jeśli chcesz im dać napiwek, ile powinieneś dać fotografowi ślubnemu? Rozważ danie napiwku w wysokości około 10% stawki fotografa lub minimum stu dolarów.

Jeśli fotograf przywiózł również inny personel, napiwek w wysokości 50 dolarów dla każdej osoby powinien być w dobrym guście. Wręcz przeciwnie, ci, którzy nie mogą udzielić wskazówek, zawsze mogą podziękować fotografowi i dać mu dobrą recenzję, jeśli mają stronę internetową.

Ile powinien kosztować pierwszy fotograf ślubny?

Trudno wymienić konkretną płatność odpowiednią dla fotografa ślubnego po raz pierwszy. Jednak najniższa cena może być nawet bezpłatna, ponieważ niektórzy nowicjusze lub ci, którzy dopiero rozpoczęli działalność związaną z fotografią ślubną, są skłonni fotografować w celu ekspozycji.

Niektórzy mogą budować swoje portfolio na fotografię ślubną, aby pierwsi klienci mogli zapłacić mniej niż oczekiwano. Jednak możliwe jest również zapłacenie 1000 USD nawet za pierwszego fotografa ślubnego.

Pamiętaj, aby być rozsądnym, zwłaszcza gdy fotograf ślubny ma umiejętności i zdjęcia, aby udowodnić swoje możliwości. Aby uniknąć nieporozumień, bądź bezpośredni w stosunku do swoich oczekiwań i oczekuj usługi, której chcesz, w zależności od tego, ile jesteś w stanie zapłacić.

Jak zaplanować zdjęcie ślubne?

  • Rozważ poproszenie bliskiego przyjaciela lub członka rodziny, który może być zainteresowany robieniem zdjęć ślubnych
  • Zarezerwuj fotografa ślubnego tylko na ceremonię i wyznacz innego nieprofesjonalnego fotografa na inne momenty dnia
  • Zdecyduj, jakie elementy chcesz w pakiecie (np. czy naprawdę potrzebujesz albumu lub kopii cyfrowych?)
  • Zapytaj fotografa, czy jest skłonny zaakceptować częściową wymianę, aby zaoszczędzić trochę na całkowitej płatności

Kto płaci za fotografa ślubnego?

Nie ma konkretnej reguły, ale zazwyczaj od rodziny panny młodej oczekuje się zapłaty za fotografa ślubnego.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Właśnie rozmawialiśmy, kiedy zarezerwować fotografa ślubnego i dowiedzieliśmy się, że możesz to zrobić już na 12 miesięcy przed ślubem.

Pomoże Ci to zabezpieczyć rezerwację, nawet jeśli jest to szczyt sezonu. Jednak niektóre pary znajdują fotografa dopiero po zarezerwowaniu miejsca na wesele.