Jaki rozmiar zbiornika wyrównawczego na 50 galonów wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Zastanawiasz się, jaki rozmiar zbiornika wyrównawczego na 50 galonów wody? W przypadku podgrzewacza wody o pojemności 50 galonów wymagany jest zbiornik wyrównawczy o pojemności 2 galonów. Jednak może być konieczne uaktualnienie do 4,5-galonowego zbiornika wyrównawczego, który zależy całkowicie od ciśnienia wody. Nad podgrzewaczem wody znajduje się mały zbiornik zwany zbiornikiem wyrównawczym; pełni istotną funkcję w zaopatrywaniu domu w wodę. Ze względu na swój unikalny rozmiar i konstrukcję, różne podgrzewacze wody wymagają różnych zbiorników wyrównawczych. Duży zbiornik wyrównawczy jest przeznaczony dla większego podgrzewacza wody i odwrotnie.

Wybierając zbiornik wyrównawczy, należy pamiętać tylko o dwóch rzeczach, o wielkości podgrzewacza wody i poziomie ciśnienia wody. Omówimy, dlaczego tego potrzebujesz, jak wybrać odpowiedni zbiornik wyrównawczy i ile kosztuje jego instalacja? Więcej szczegółów w tym artykule. Niezależnie od tego, czy mieszkasz na wsi, czy w mieście, zbiorniki wyrównawcze do podgrzewaczy wody oszczędzają również czas i pieniądze, zapobiegając konieczności wymiany lub naprawy systemu ciepłej wody. Zacznijmy!

Jaki rozmiar zbiornika wyrównawczego na 50 galonów wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Rozmiary zbiorników wyrównawczych

Dostępne są dwa rozmiary zbiorników rozprężnych, znanych również jako zbiorniki rozprężania termicznego: 2-galon i 4,5-galon. To, jaki rozmiar chcesz, zależy od rozmiaru podgrzewacza wody i ciśnienia wody, jakie uzyskuje. Woda rozszerza się, gdy robi się gorąca w systemie ciepłej wody. Do opisania tych zbiorników użyto terminu „zbiorniki rozszerzalności cieplnej”. Wraz ze wzrostem temperatury rozszerza się z 50 galonów do 52 galonów z reguły.

Nadal zastanawiasz się, jaki rozmiar zbiornika wyrównawczego na 50 galonów wody? Przestań się tym martwić; oto kompletny przewodnik. Podgrzewacz wody o pojemności 50 galonów można ogólnie obsługiwać za pomocą zbiornika wyrównawczego o pojemności 2 galonów. Ilekroć się zastanawiasz, zazwyczaj lepiej jest zwiększyć rozmiar zbiornika wyrównawczego niż zmniejszyć. Używanie zbyt dużego zbiornika nie stanowi problemu; jednak zapewnienie takiego, który jest za mały, może być. Możesz być również zainteresowany wielkością zbiornika wyrównawczego.

Ile kosztuje zbiornik wyrównawczy?

Termiczny zbiornik wyrównawczy może kosztować około 250 do 500 USD. Koszt zbiornika wyrównawczego i ilość czasu potrzebnego na jego instalację są również brane pod uwagę przy obliczaniu kosztów całkowitych. Wielu inżynierów pobiera od 70 do 150 USD za każdą godzinę, ponieważ czasami konfiguracja zbiornika wyrównawczego zajmuje od jednej do dwóch godzin, w zależności od trudności. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad kosztami instalacji zbiornika wyrównawczego podgrzewacza wody? Zbiornik wyrównawczy prawdopodobnie kosztuje od 40 do 200 USD; oczywiście zależy to od marki i rozmiaru.

Większy zbiornik wyrównawczy, taki jak zbiornik o pojemności 5 galonów, jest znacznie droższy niż zbiornik o małych rozmiarach (2 galony) i znane marki, takie jak Amtrol i AO. Smith będzie droższy. Czołgi, które są tańsze w zakupie, będą tańsze w konfiguracji, ale na dłuższą metę mogą kosztować dużo pieniędzy. Zbiorniki wyrównawcze złej jakości są bardziej podatne na pękanie i awarię niż zbiorniki wyższej jakości. Wadliwy zbiornik wyrównawczy może spowodować konieczność jego wymiany znacznie wcześniej niż oczekiwano, a nawet awarię zbiornika ciepłej wody.

Kiedy potrzebuję zbiornika wyrównawczego?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego potrzebujesz zbiornika wyrównawczego do swojego podgrzewacza wody? Naczynia wzbiorcze są niezbędne we wszystkich systemach grzewczych; oczywiście zależy to od stanu lub miasta. Ale to nie zawsze była prawda, aw niektórych regionach zbiorniki wyrównawcze nie są wymagane. Zbiornik wyrównawczy jest zalecany, jeśli masz izolowany system wodny, niezależnie od tego, czy wymaga tego kodeks, czy nie. Każdy rodzaj zaworu regulującego ciśnienie wody lub zaworu sterującego umieszczonego w instalacji wodociągowej jest określany jako system wodny z obiegiem zamkniętym.

Tak więc, gdy ciśnienie wody w twoim domu wynosi około 40 – 80 psi, te zawory są wymagane. Chociaż zbiornik wyrównawczy nigdy nie zmniejszy przepływu wody pod ciśnieniem, konieczne jest zapobieganie akumulacji ciepła spowodowanej przez zawór T&P. Bez zbiornika wyrównawczego ciśnienie ciepła w systemie zamkniętej pętli ma gdziekolwiek się poruszać. Kiedy zbiornik ciepłej wody ulegnie awarii z powodu rozszerzalności cieplnej, wydaje się, że od wewnątrz nastąpiło rozerwanie, co prowadzi do nadmuchania ścian bocznych. Zbiorniki rozszerzalności cieplnej zapobiegają temu, zapewniając miejsce na ucieczkę ciśnienia.

Jaka jest średnia długość życia zbiornika wyrównawczego?

Żywotność zbiornika wyrównawczego jest bardzo zmienna i zależna od różnych elementów. Wpływ na to mogą mieć różne elementy, takie jak jakość zbiornika, prawidłowe napełnienie zbiornika, jakość wody, omówione tylko częściowo. Chociaż w niektórych sytuacjach zbiorniki wyrównawcze zawaliły się w ciągu zaledwie 2 lat, większość z nich została zaprojektowana tak, aby przetrwać od 8 do 10 lat. Ponadto w dużej mierze zależy to od marki, a zbiorniki wyrównawcze są zazwyczaj objęte gwarancją od roku do pięciu lat.

To okładka!

Cieszymy się, że odpowiedzieliśmy, jaki rozmiar zbiornika wyrównawczego na 50 galonów wody. Bezpośrednio omówiliśmy ten artykuł i mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jakie są rozmiary zbiorników wyrównawczych. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj, jak zainstalować zbiornik wyrównawczy na podgrzewaczu wody i jak wymienić zbiornik wyrównawczy na podgrzewaczu wody. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!