Kiedy wyjmować dziecko z fotelika samochodowego? Zobacz!

Kiedy wyjmować dziecko z fotelika samochodowego? To pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców, gdy szukają odpowiedzi. Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedzi jest przeczytanie tego wpisu na blogu.

Kiedy wyjąć dziecko z fotelika samochodowego

Powszechnie wiadomo, że niemowlęta i małe dzieci powinny pozostać w foteliku samochodowym zwróconym tyłem do kierunku jazdy, dopóki nie osiągną limitu wzrostu lub wagi swojego dziecięcego fotelika samochodowego.

Kiedy wyjmować dziecko z fotelika samochodowego? Zobacz!

Dziecko może być za duże dla nosidełka, jeśli osiągnie: górną wysokość ramion ponad jeden cal (od 25 do 50 centymetrów) powyżej najniższej pozycji uprzęży; lub podany przez producenta limit wagi do użytku przodem do kierunku jazdy, który waha się od 22 funtów do 40 funtów w zależności od używanego modelu.

Czy roczniak może zmieścić się w foteliku samochodowym dla niemowląt?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, niemowlę może zmieścić się w foteliku samochodowym dla niemowląt. Maksymalna waga fotelika różni się w zależności od marki i modelu, ale powinieneś być w stanie znaleźć ją na swoim produkcie lub pudełku dołączonym do fotelika.

Nie chcesz, aby dziecko siedziało w foteliku dłużej niż to konieczne, ponieważ jest ono sprzeczne z naturalnym wzorcem wzrostu, co może powodować problemy w przyszłości.

Niemowlęta w wieku zaledwie jednego miesiąca mogą ważyć do 20 funtów (w zależności od wzrostu), zanim będą potrzebować innego typu kabrioletu / fotelika dla niemowląt, przeznaczonego specjalnie dla dzieci powyżej 22 funtów.

Jednak większość dzieci w wieku około 18 miesięcy wyrośnie z niemowlęcia o co najmniej 15 funtów, jeśli nie więcej. Tak więc, gdy Twoje dziecko osiągnie tę wagę lub zbliża się do niej, powinieneś zacząć szukać fotelika dla niemowląt z możliwością konwersji, stworzonego specjalnie dla dzieci powyżej 22 funtów.

Jaki jest limit wzrostu i wagi fotelika samochodowego dla niemowląt?

Limit wzrostu i wagi dla fotelika samochodowego dla niemowląt można znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu. Definiuje się ją jako maksymalne dopuszczalne obciążenie, na którym urządzenie przytrzymujące dla dzieci (CRS) może się zablokować, gdy jest zainstalowane tyłem do kierunku jazdy.

Ta liczba będzie zależeć zarówno od posiadanego modelu CRS, jak i od konkretnej marki i modelu pojazdu.

Na przykład, określona marka lub typ fotelika samochodowego dla niemowląt może lepiej pasować do jednego typu pojazdu niż do innego; to naprawdę zależy od tego, co każdy z rodziców ma do dyspozycji w danym momencie!

Co najlepiej zrobić, jeśli chcesz użyć składanego fotelika samochodowego skierowanego przodem do kierunku jazdy? Upewnij się, że z przodu nie siedzi już ktoś, kto potrzebuje więcej miejsca na nogi – na przykład wysoki lub inny duży dorosły.

Jak długo niemowlę może bezpiecznie siedzieć w foteliku samochodowym?

Niemowlę powinno jak najdłużej siedzieć w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy. Według Baby Center jest to najbezpieczniejsza pozycja, w której może siedzieć i podróżować niemowlę. Małe dziecko może lepiej pasować tyłem do kierunku jazdy; jednak ważne jest, aby były dobrze zabezpieczone za pomocą odpowiedniego pasa bezpieczeństwa lub systemu uprzęży.

Jeśli Twoje dziecko wyrośnie ze swojego nosidełka, zanim osiągnie maksymalny wzrost i wagę dozwoloną przez producenta fotelika samochodowego, trzymaj się kursu: zmień kierunek z przodu na tył, gdy będzie gotowe (co może się różnić).

A jeśli Twój pojazd nie ma dolnych zaczepów lub górnych pasów dostępnych na każdym miejscu siedzącym, w którym zainstalowany jest kabriolet montowany przodem lub tyłem do kierunku jazdy – co może nie mieć miejsca w niektórych pełnowymiarowych SUV-ach lub minivanach – rozważ fotelik samochodowy, który pasuje pojazd jadąc tyłem do kierunku jazdy, a następnie można go przełączyć na jazdę przodem do kierunku jazdy.

Jakiego fotelika potrzebuje 18-miesięczny?

Jeśli Twoje dziecko ma 18 miesięcy, może z łatwością korzystać z rozkładanego fotelika samochodowego. Są to najbezpieczniejsze foteliki dla dzieci poniżej 40 funtów i zwykle są wyposażone w paski, które pomogą zabezpieczyć dziecko w miejscu, dopóki nie osiągną maksymalnego limitu wagi.

Dobrą opcją może być fotelik samochodowy Evenflo Tribute Convertible, który jest wyposażony w dwa uchwyty na kubki, funkcje ochrony przed uderzeniem bocznym i spełnia wszystkie federalne normy bezpieczeństwa, w tym posiada certyfikat JPMA.

Jak długo noworodek może być w foteliku samochodowym 2021?

Po urodzeniu dziecka należy jak najszybciej umieścić je w foteliku samochodowym. Pomoże im to szybciej się przystosować i poczuć się bezpiecznie w nowym środowisku.

Istnieją jednak pewne wytyczne dotyczące tego, jak długo noworodek może bezpiecznie siedzieć w samolocie lub w podróży, zanim stanie się to uciążliwe dla was obojga – ponownie w zależności od indywidualnej sytuacji.

Eksperci ds. bezpieczeństwa i większość producentów samochodów zalecają, aby niemowlęta nie siedziały w foteliku samochodowym dłużej niż 2 godziny i powinny być często wyprowadzane.

W jakim wieku kończy się 2-godzinna zasada dotycząca fotelika samochodowego?

Wiek dziecka nie ma znaczenia przy korzystaniu z fotelika samochodowego. Prawo stanowi, że musisz z niego korzystać, dopóki Twoje dziecko nie ukończy ośmiu lat.

Niektórzy rodzice mogą uważać, że ich dzieci są gotowe na to przejście wcześniej niż inni, ale nie ma ustalonego przedziału czasowego, w którym będą mogli bez problemu zakończyć tę zmianę.

Wyjątek można również zrobić, jeśli inny środek transportu (np. autobus) jest regularnie używany, a rodzic uważa, że ​​byłoby to bardziej sensowne dla niego lub członków jego rodziny. Może to obejmować dowolną formę transportu publicznego, w tym autobusy, pociągi itp.

Podczas gdy niektóre rodziny odnoszą sukcesy we wprowadzaniu tych zmian na wczesnym etapie, bez wynikających z nich problemów, inne stwierdziły, że najlepszym sposobem jest stopniowe przechodzenie między metodami transportu.