Jaki rozmiar ma poduszka na ciało? Najlepszy kompletny przewodnik

Jeśli ciekawi Cię rozmiar poduszki na całe ciało, będzie to zależeć od rodzaju poduszki. Pamiętaj, że istnieją różne zastosowania poduszek do ciała, co oznacza, że ​​ich projekty i kształty również będą się różnić. Poduszki na ciało mogą mieć różne rozmiary, od typowych długich po niepowtarzalne kształty liter.

Przydatne będzie zapoznanie się z różnymi rozmiarami poduszek na ciało, aby pomóc Ci wybrać najlepszy dla siebie. Być może już spoglądasz na konkretny rodzaj poduszki, ale musisz też wziąć pod uwagę, czy jej rozmiar pasuje do Twojego typu ciała. Dowiedz się więcej o wymiarach poduszek na ciało tutaj.

Jaki rozmiar ma poduszka na ciało? Najlepszy kompletny przewodnik

Jakie są rozmiary poduszek na ciało?

Ze względu na różne zastosowania poduszek do ciała, nie możesz oczekiwać żadnej określonej formy dla tej poduszki. Różne kształty poduszek mogą mieć różne rozmiary, w zależności od producenta i materiału. Możesz jednak spodziewać się standardowych wymiarów dla każdej figury.

Klasyczne prostokątne poduszki do ciała

Na przykład typowa poduszka na ciało jest długa i duża, zwykle mierzy 20 cali szerokości i 76 cali długości. Niektóre marki mają nawet poduszkę do ciała w rozmiarze king o podobnym rozmiarze, ale mają również 8 cali wysokości. A co z innymi rodzajami poduszek na ciało?

Poduszki do ciała w kształcie litery C, U, L i J

Inną znaną poduszką na ciało jest wariant w kształcie litery C, który ma 28 cali szerokości, 57 cali długości i 7 cali wysokości. Z drugiej strony można oczekiwać, że poduszki w kształcie litery U będą miały wymiary 27 cali szerokości, 55 cali długości i 6 cali wysokości. I wreszcie poduszka na ciało w kształcie litery L ma 14 cali szerokości, 54 cale długości i 5 cali wysokości, podczas gdy odpowiednik w kształcie litery J ma 28 cali szerokości, 63 cale długości i 7 cali wysokości.

Rodzaje poduszek na ciało

Prostokątne

Najpopularniejszym rodzajem poduszek na ciało jest wariant prostokątny i prosty. Te poduszki mają na celu podparcie całego ciała ze względu na ich duży rozmiar, który obejmuje głowę, szyję, plecy, kolana i nogi. Może to jednak być wadą, jeśli masz ograniczoną przestrzeń na łóżku.

Jeśli chodzi o materiały, w klasycznych poduszkach do ciała zastosowano poliwęglan i piankę z pamięcią kształtu. Możesz jednak znaleźć również inne materiały, które będą pasować do każdego rodzaju podkładów. Na przykład ci, którzy chcą czegoś mocnego, mogą użyć łusek gryki, a śpiący, którzy wolą przytulanie się miękką poduszką, mogą wybrać produkty puchowe.

w kształcie litery U

Innym ulubionym wśród śpiących jest poduszka na ciało w kształcie litery U. Wyjątkowy kształt oznacza, że ​​otrzymujesz dwie proste poduszki do ciała z krzywizną. Poduszka na ciało w kształcie litery U również będzie potrzebować miejsca w łóżku, ale zmniejszenie nacisku i komfort, jaki zapewnia, mogą być warte kompromisu.

W szczególności kobiety w ciąży najbardziej korzystają z tego kształtu. Mogą korzystać z tej poduszki, śpiąc na boku, a wygięcie będzie również wspierać ich głowę i szyję. Większość dostępnych na rynku poduszek do ciała w kształcie litery U jest nawet plastyczna i można je dowolnie skręcać, aby dostosować się do swoich potrzeb.

W kształcie litery C

Oprócz poduszek do ciała w kształcie litery U, innym zakrzywionym typem, który może Ci się spodobać, są warianty w kształcie litery C. Stanowią dobrą alternatywę dla osób z ograniczoną przestrzenią w łóżku, a także można je złożyć zgodnie z potrzebą podparcia. Możesz nawet oprzeć się na poduszkach w kształcie litery C do siedzenia.

Podczas snu nadal możesz uzyskać podparcie dla głowy i ramion za pomocą poduszki w kształcie litery C. W zależności od rozmiaru i sposobu ułożenia, dzięki tej poduszce możesz odciążyć biodra i kolana. Jeśli nie, możesz po prostu użyć go do podniesienia określonego obszaru ciała.

W kształcie litery L

Poduszka na ciało, którą łatwo umieścić między kolanami a nogami to typ w kształcie litery L. W ten sposób utrzymujesz biodra na dobrym poziomie, aby zapobiec odchyleniom w pozycji do spania. Zapobiegnie również bólom w dolnej części pleców, ponieważ biodra nie będą się zbytnio rozciągać.

Oprócz zapewniania podparcia kolan, nadal możesz używać poduszki w kształcie litery L jako poduszki do ciała, aby zachować neutralny kręgosłup. Użyj go, aby podeprzeć głowę i szyję, aby zapobiec bólowi szyi. Niektóre warianty na rynku mają nawet rozmiar, w którym jedna strona jest dłuższa.

J-kształt

Jeśli chcesz czegoś bardziej zakrzywionego niż poduszka w kształcie litery L, rozważ poduszkę w kształcie litery J. Możesz go używać, aby zapewnić komfort na całym ciele lub celować w określoną część ciała, taką jak szyja lub głowa. Chociaż istnieją poduszki w kształcie litery L o różnej długości, ten wymiar jest bardziej powszechny w przypadku poduszek w kształcie litery J.

Możesz również użyć poduszki w kształcie litery J, aby zmniejszyć nacisk na biodra i kolana ze względu na krzywiznę. Niektórzy producenci mają nawet ten typ poduszki jako poduszkę podtrzymującą karmienie, której można również używać do podtrzymywania brzucha i pleców dziecka. A ponieważ jest mniejszy niż poduszka w kształcie litery U, nie będzie przeszkadzał Twojemu partnerowi.

Wniosek

Poza poduszkami, na których kładziemy głowy; musisz również rozważyć zakup poduszki na ciało, która będzie towarzyszyć ci w nocy. Ale jaki rozmiar ma poduszka na ciało? Istnieją różne warianty tej ładnej poduszki, a jej rozmiar zależy od kształtu.

Typowy prostokątny typ ma 20 cali szerokości i 76 cali długości, podczas gdy inna ulubiona poduszka w kształcie litery U ma 27 cali szerokości i 55 cali długości. Możesz spodziewać się, że wymiary będą się różnić w przypadku innych poduszek do ciała, takich jak warianty C, L i J. Co więcej, sam producent może mieć zupełnie inny rozmiar.