Jak wysoka powinna być twoja poduszka? Najlepszy przewodnik dotyczący snu

Jeśli zastanawiasz się, jak wysoka powinna być twoja poduszka, ma ona około czterech do sześciu cali. Istnieją jednak różnice w tej wysokości, a ten artykuł pomoże Ci znaleźć to, co jest dla Ciebie idealne. Aby dać Ci szybki przegląd tego, czego się spodziewać, każda pozycja do spania będzie miała określoną wysokość poduszki.

Pamiętasz, że musisz zapoznać się ze spaniem na poduszce z pianki memory? Niektóre podobne koncepcje zostaną omówione poniżej, ale Twoim celem jest zapewnienie ogólnego podparcia głowy i szyi. Wysokość lub wysokość poduszki ma znaczenie, ponieważ wpływa na twoją pozycję do spania.

Jak wysoka powinna być twoja poduszka? Najlepszy przewodnik dotyczący snu

Jak wysoka powinna być poduszka

Wybór odpowiedniej wysokości poduszki lub poddasza będzie zależał od pozycji do spania. W ten sposób możesz zagwarantować, że śpisz w dobrej pozycji, niezależnie od tego, czy śpisz na plecach, boku czy brzuchu. Poniższy obszerny przewodnik powinien nauczyć Cię właściwej wysokości poduszki dla każdej pozycji, ale jeśli musisz znać konkretną liczbę, idealny zakres wynosi od 4 do 6 cali.

Jak wysoko powinna być poduszka do spania na plecach

Spanie na plecach jest prawdopodobnie najbardziej powszechną i zalecaną pozycją, ponieważ jest najbliższa naturalnej postawie. W przypadku osób śpiących na plecach chcesz użyć poduszki o wysokości od 4 do 5 cali. Ten strych wystarczy, aby utrzymać głowę i szyję na poziomie reszty ciała, aby zapobiec bólowi szyi.

Jak wysoko powinna być poduszka do spania na boku

A jeśli wolisz spać na boku? Spanie na boku to również dobra pozycja, szczególnie dla osób z refluksem kwaśnym, problemami z oddychaniem, a nawet kobiet w ciąży, które nie powinny spać na plecach. Jeśli tak śpisz, użyj poduszki z poddaszem od 5 do 7 cali.

Jak zauważyłeś, poduszka do spania na boku jest wyższa niż ta, której będziesz używać, śpiąc na plecach. Dzieje się tak, ponieważ chcesz wypełnić lukę między szyją a ramionami, aby uniknąć odchyleń kręgosłupa. Wyższe osoby powinny uzyskać maksymalny wzrost 7 cali, aby ich kręgosłup znajdował się w neutralnej pozycji.

Jak wysoko powinna być poduszka do spania na brzuchu

Pracownicy służby zdrowia nie zalecają spania na brzuchu, ponieważ ta pozycja jest najbardziej nienaturalna dla kręgosłupa i szyi. Jednak niektórzy ludzie mają warunki, które uniemożliwiają im spanie w innych orientacjach. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, chcesz użyć poduszki od 4 do 5 cali lub nawet bardziej płaskiej.

Dlaczego używać płaskich poduszek do spania na brzuchu? Używanie wysokiej poduszki podczas snu na brzuchu obciąża szyję. Niektórzy nawet spłaszczyliby poduszkę lub zgubili poduszkę pod głowę i zamiast tego umieszczali ją w okolicy miednicy.

A co z podkładami kombinowanymi?

Ci, którzy są winni częstego ruchu w nocy, są uważani za śpiących kombinowanych. Możesz spać w określonej pozycji, ale obudzić się w innej orientacji. Najlepsza wysokość poduszki dla Ciebie powinna być zgodna z zaleceniami dotyczącymi pozycji dominującej.

Jeśli znajdziesz się w określonej pozycji bardziej, musisz uzyskać wysokość poduszki dla tej pozycji. Najlepiej byłoby, gdybyś pomyślał również o poduszkach, które owijają się wokół ciała. W ten sposób podpora pozostaje na miejscu, niezależnie od Twojej orientacji.

Jak znaleźć odpowiednią wysokość poduszki dla siebie?

Oprócz określenia swojej pozycji do spania, możesz również wybrać idealną dla siebie wysokość poduszki za pomocą ręczników. Ułóż cztery ręczniki złożone w kwadraty. Następnie oprzyj głowę na nich i zdejmij ręcznik, aż uszy, ramiona i biodra będą wyrównane.

Po osiągnięciu neutralnej postawy możesz zmierzyć stosy ręczników. Warto też wybrać poduszkę z regulowaną wysokością, aby można było po prostu wyjąć lub dodać wypełnienie. Twoja poduszka musi pasować do ciała i pozycji do spania.

Co to jest Pillow Loft?

Poduszka loft może być wymienna z wysokością poduszki, ponieważ jest to grubość poduszki. Kupując poduszki, zauważysz, że producenci używają etykiet na poddaszu ich produktów. Niska poduszka loftowa ma zwykle 3 cale i mniej, a następnie środkowa loft około 5 cali, a najwyższa, która jest wysokim poddaszem, jest wyższa niż 5 cali.

Jak wspomniano wcześniej, jeśli śpisz na brzuchu, chcesz wybrać niskie poddasze. Wręcz przeciwnie, śpiwory boczne będą wygodne na poduszkach na wysokim poddaszu. I wreszcie, podkłady pod plecy są najlepsze z poduszkami na poddaszu.

Wniosek

Jeśli robisz zakupy lub robisz nową poduszkę, powinna być najlepiej dopasowana do Twojego typu ciała i nawyków związanych ze snem. Dlatego zadaj sobie pytanie, jak wysoka powinna być twoja poduszka? Zakres od 4 do 6 cali to dobra wysokość, ale musisz także znać swoją pozycję do spania.

Generalnie osoby śpiące na plecach mogą korzystać z poduszek średniej wysokości, natomiast osoby śpiące na boku powinny używać poduszek z wysokim poddaszem. Jeśli chodzi o śpiący na brzuchu, wybierz niską lub płaską poduszkę, aby uniknąć bólu szyi. Jeśli nie masz pewności, po prostu połóż się na stosie ręczników i zmierz ich wysokość do miejsca, w którym kręgosłup jest neutralny.

W przeciwnym razie zdecyduj się na regulowane poduszki, w których możesz dodać lub usunąć ich wypełnienie. Aby to osiągnąć, możesz założyć zamek błyskawiczny na tworzoną poduszkę.