Jaki jest proces dawstwa nasienia? 6 zaskakujących rzeczy do rozważenia!

Próbujesz dowiedzieć się, jak wygląda proces dawstwa nasienia? Więc przestań próbować, nie, nie w depresyjny sposób; mamy na myśli, że właśnie wylądowałeś na idealnym artykule. Odpowiemy więc na Twoje pytanie, a także udzielimy Ci wielu innych informacji na ten temat.

Oddawanie nasienia jest tym, o czym najpierw porozmawiamy — a następnie, dlaczego to się robi. Chodzi o to, że dawstwo nasienia to procedura, w której mężczyzna (dawca) decyduje się oddać nasienie (płyn lub gęsty płyn zawierający plemniki, który jest uwalniany podczas wytrysku) kobiecie (biorcy), aby pomóc jej w poczęciu.
Bez wątpienia odgrywa ogromną rolę w pomocy tym, którzy nie mogą począć z powodów osobistych. Na przykład samotna kobieta, która nie ma partnera, ale chce zajść w ciążę, może zdecydować się na dawstwo nasienia. Drugim przykładem może być para, która chce zajść w ciążę, ale mężczyzna doświadcza męskiej niepłodności. Dawstwo nasienia jest opcją dla tych osób. Przyjrzymy się procedurze i innym ważnym informacjom. Jeśli więc chcesz być o tym wszystkim informowany, czytaj dalej!

Jaki jest proces dawstwa nasienia? 6 zaskakujących rzeczy do rozważenia!

Jak dawca nasienia powinien się przygotować psychicznie?

W tym akapicie porozmawiamy o tym, jak dawca nasienia powinien przygotować się psychicznie do tej decyzji. Cóż, dawca musi spojrzeć na swoją decyzję z różnych perspektyw. A potem oceń, czy to dla niego właściwa decyzja. Oto kilka rzeczy, które powinien rozważyć:

  • Czy jest gotów zostać biologicznym ojcem dziecka lub wielu dzieci?
  • Czy jest gotowy, aby być może nigdy nie spotkać dziecka/dzieci poczętych z jego spermą?
  • Czy zgodzi się, jeśli pewnego dnia dzieci poczęte z jego spermą będą chciały się z nim spotkać?
  • Na koniec, czy zamierza poinformować swoją przyszłą lub obecną rodzinę o swojej decyzji oddania nasienia?

Dowiedz się więcej o procedurze dawstwa nasienia.

Rozważania w procesie dawstwa nasienia

Tutaj zaczynamy odpowiadać na twoje pytanie; jak wygląda proces dawstwa nasienia? Cóż, na darowiznę. Na początku musimy najpierw znaleźć dawcę, a oto proces selekcji dawcy. Oto seanse, które należy ukończyć:

#1. Wiek

Banki nasienia ustaliły określoną granicę wieku dla dawców nasienia, w wieku od 18 do 39 lat. Żaden mężczyzna młodszy lub starszy nie jest odpowiedni. Jednak granica wieku może się nieznacznie różnić w zależności od banku nasienia.

#2. Egzamin fizyczny

Podczas tego egzaminu pobierane są próbki krwi i moczu wnioskodawcy w celu zbadania ich pod kątem wszelkich chorób zakaźnych, takich jak HIV. Co więcej, jeśli zda wszystkie egzaminy i zostanie regularnym dawcą nasienia, będzie musiał wykonywać te badania fizyczne co sześć miesięcy.

#3. Badanie nasienia

Wnioskodawca jest zobowiązany do dostarczenia kilku próbek swojego nasienia. Przed dostarczeniem każdej próbki najprawdopodobniej zostanie poproszony o powstrzymanie się od wytrysku przez co najmniej czterdzieści osiem do siedemdziesięciu dwóch godzin. Próbki są następnie analizowane pod względem ilości i jakości.

#4. Historia medyczna rodziny

Wnioskodawca ma obowiązek przedstawić historię medyczną rodziny co najmniej dwóch poprzednich pokoleń. Jakakolwiek choroba dziedziczna obserwowana w historii medycznej dyskwalifikuje ich od zostania dawcą.

#5. Ocena psychologiczna

Zadasz pytania aplikacyjne, takie jak; czy obawiasz się ujawnienia swojej tożsamości swoim biologicznym dzieciom. Czy chciałbyś w przyszłości skontaktować się ze swoimi biologicznymi dziećmi i takimi rzeczami, jak znasz odbiorcę? Jeśli tak, to jakie są Twoje relacje z odbiorcą?

#6. Historia osobista i seksualna

Wnioskodawca musi podać szczegółową historię dotyczącą takich rzeczy, jak aktywność seksualna, dane osobowe, zażywanie narkotyków i wiele innych, aby upewnić się, że nie ma ryzyka wystąpienia choroby zakaźnej. Jeśli kandydat przejdzie ten test przesiewowy, musi podpisać formularz zgody. W tym formularzu zgody stwierdza się, że jako dawca zaprzeczasz posiadaniu czynników ryzyka jakiejkolwiek choroby zakaźnej lub schorzeń genetycznych.

Rzeczywisty proces dawstwa nasienia

Przed faktycznym oddaniem nasienia dawca jest ponownie proszony o powstrzymanie się od wytrysku przez co najmniej dwa do trzech dni. Następnie po tych dwóch lub trzech dniach dawca musi stawić się w banku nasienia i dostarczyć próbki nasienia.

Po oddaniu nasienia

Gdy dawca jest dawcą, próbki jego nasienia są zamrażane (kriokonserwowane). Próbki są następnie poddawane kwarantannie przez całe sześć miesięcy. Następnie dawca jest ponownie testowany pod kątem chorób zakaźnych. Jeśli jego wyniki testu są negatywne, jego zamrożona próbka nasienia zostanie ponownie przetestowana w celu sprawdzenia jakości, ilości i ruchu. Wreszcie, jeśli próbki nasienia dawcy spełniają normę jakości, zostaje on oficjalnie wybrany. Teraz pobrane plemniki zostaną umieszczone w narządach rodnych biorcy. I tu kończy się proces dawstwa nasienia.

To okładka!

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na twoje pytanie; jak wygląda proces dawstwa nasienia? Mamy nadzieję, że było to łatwe do odczytania! Możesz również przeczytać o tym, jak długo trwa proces dawstwa jaj i jak działa dawstwo jaj.