Jaka jest maksymalna temperatura podgrzewacza ciepłej wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Zastanawiasz się, jaka jest maksymalna temperatura podgrzewacza wody? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł. Według Departamentu Energii USA i American Water Heater Association maksymalna temperatura podgrzewaczy wody powinna wynosić 125 stopni.

Ustaw maksymalną temperaturę na 125 stopni Fahrenheita, aby uniknąć poparzenia skóry. Woda o temperaturze 150 stopni może chwilowo spowodować poważne oparzenia.

Jaka jest maksymalna temperatura podgrzewacza ciepłej wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Woda o temperaturze 125 stopni może spalić skórę w znacznie krótszym czasie. Minerałom krzemianowym w rurach można zapobiec, stosując nieco chłodniejszą wodę. Dzięki temu woda płynie bez powodowania problemów, takich jak twarda woda. Obniżenie temperatury do około 15 stopni może obniżyć koszty; może zaoszczędzić do 55 USD rocznie na rachunku za energię. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej niesamowitych rzeczy.

Jaka maksymalna temperatura jest lepsza, 125 stopni czy 150 stopni?

Jaka jest więc maksymalna temperatura podgrzewacza ciepłej wody? Ustaw maksymalną temperaturę na 125 stopni Fahrenheita, aby uniknąć przypalenia skóry. Woda o temperaturze 150 stopni może chwilowo spowodować poważne oparzenia. Woda o temperaturze 125 stopni może uszkodzić ludzką skórę w mniej niż 2 minuty.

Minom w rurach można zapobiec, używając nieco chłodniejszej wody. Utrzyma bieżącą wodę, nie powodując żadnych problemów. Obniżenie temperatury zbiornika podgrzewacza wody do 125 stopni również zaoszczędzi ludziom pieniądze; w rzeczywistości może zaoszczędzić do 55 USD rocznie na kosztach energii elektrycznej.

Wreszcie obniżając temperaturę zużywa się mniej energii, co jest korzystne dla środowiska. Woda jest podgrzewana energią elektryczną, a jej oszczędzanie zapewni, że nie trafi ona do kosza. Chociaż 150 stopni jest upalnie gorąco, wiele administracji BHP zaleca przechowywanie podgrzewaczy wody. Ich głównym uzasadnieniem byłoby to, że gorąca woda o temperaturze 145 stopni może zabić określony rodzaj bakterii.

Większość niebezpiecznych bakterii może zostać zabita w temperaturze 125 stopni Fahrenheita, podczas gdy woda o temperaturze 150 stopni Fahrenheita może zniszczyć zupełnie odrębny szczep zwany bakterią legionistów. Za każdym razem, gdy te zarazki dostaną się do organizmu, mogą spowodować poważne zapalenie płuc. Starzejące się systemy wodne, skorodowane rurociągi i podgrzewacze wody lub procesy magazynowania, które pomagają wodzie przebywać na zewnątrz przez dłuższy czas, sprzyjają rozwojowi tego szczepu bakterii.

To jedyny powód, aby ustawić maksymalną temperaturę wody na 150 stopni, co może pomóc ludziom zachować zdrowie. Z drugiej strony ci, którzy używają kranu, muszą być bardzo ostrożni. Musisz dowiedzieć się, jak zmienić temperaturę, gdy zdecydujesz, która będzie najlepsza dla domu. Na początek oceń aktualną temperaturę wody.

Umożliwia przepływ podgrzanej wody przez kran, nalewanie filiżanki i sprawdzanie temperatury termometrem kuchennym są wymagane na tym etapie. Jeśli potrzebujesz zmienić temperaturę, zapoznaj się z instrukcją podgrzewacza wody, aby określić, gdzie znajduje się regulacja temperatury. W pewnych okolicznościach za ekranami może być ukrytych wiele elementów sterujących.

Bakterie a temperatury wody

Bakterie często mają większe trudności z rozwojem w cieplejszej wodzie. Na liczbę bakterii znajdujących się w wodzie wpływa temperatura wody. Bakterie giną natychmiast w temperaturach powyżej 160 stopni Fahrenheita. Przy nieco obniżonej temperaturze do 150 stopni Fahrenheita zarazki znikają po około dwóch minutach. Bakterie mogą żyć, ale nie rozmnażać się w temperaturach od 119 do 125 stopni Fahrenheita. Wreszcie bakterie rozwijają się w temperaturach od 95 do 110 stopni Fahrenheita. Chyba warto poczytać o czujniku temperatury grzałki c.w.u.

Parzenie a temperatury wody

Chociaż gotowanie wody w celu zabicia bakterii ma kluczowe znaczenie, równie ważne jest, aby jej nie przegrzewać. Jeśli tego nie zrobisz, możesz się poparzyć podgrzaną wodą. W zależności od tego, jak długo ludzie byli narażeni na działanie wody, temperatura powoduje oparzenia. Oparzenia mogą wystąpić po ponad pięciu minutach ekspozycji w temperaturach przekraczających 125 stopni Fahrenheita. Oparzenia mogą wystąpić w ciągu trzydziestu sekund w temperaturze 132 stopni Fahrenheita. Możesz się poparzyć w około 5 sekund w temperaturze 150 stopni Fahrenheita. Oparzenia powstają w temperaturze 152 stopni Fahrenheita w około 2 sekundy. Aby uniknąć oparzeń, należy utrzymywać temperaturę ciepłej wody poniżej 120 stopni Fahrenheita.

Jak zabezpieczyć zbiornik podgrzewacza wody przed bakteriami?

Użyj wzmacniacza podgrzewanej wody, jeśli obawiasz się zarazków w gorącej wodzie i wrzącej wodzie. To zatrzymuje wodę w zbiorniku o temperaturze 150 stopni i miesza ją z zimną wodą, zanim trafi do kranu, obniżając temperaturę do 125 stopni. System obiegu ciepłej wody może pomóc, jeśli mieszkasz w dużym domu, w którym dostęp do kranu zajmuje bardzo dużo czasu. System ten powoli krąży gorącą wodą przez rury, aby nie wystygła przed uderzeniem w kran.

To okładka!

Po przeczytaniu tego artykułu dobrze wiesz, jaka jest maksymalna temperatura podgrzewacza wody. Regulacja temperatury gorącej wody ma kluczowe znaczenie, ponieważ może spowodować poważne uszkodzenia skóry, zwłaszcza u dzieci. Radzimy upewnić się, że temperatura wody w zbiorniku ciepłej wody nie przekracza 125 stopni. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć jak wymienić elementy w podgrzewaczu wody i jak sprawdzić podgrzewacz wody. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.