Jaka jest różnica między Dreamcloud a Puffy Materac?

Dowiedzenie się, jaka jest różnica między materacem Dreamcloud i Puffy, będzie znacznie łatwiejsze, jeśli zobaczysz ich cechy obok siebie. A ponieważ Dreamcloud jest hybrydą, porównamy go również do Puffy Lux i Puffy Royal. Spodziewaj się więc, że do końca tego artykułu dowiesz się, jaki model kupić.

Ale poza konkretną marką możesz być również ciekawy, jak materac Puffy wypada w porównaniu z materacem typu pillowtop. Sprawdź naszą osobną recenzję na ich temat, aby dowiedzieć się więcej.

Jaka jest różnica między Dreamcloud a Puffy Materac?

Dreamcloud Vs Puffy Materac

Materac Dreamcloud

Warstwy

Górna powłoka materaca Dreamcloud to połączenie kaszmiru i pikowanej pianki, która jest miękka w dotyku. Następnie wykorzystuje warstwę żelowej pianki z pamięcią kształtu o dużej gęstości, a następnie kolejną warstwę pianki, aby zminimalizować przenoszenie ruchu. A ponieważ jest to hybryda, otrzymasz wsparcie krawędzi dzięki wytrzymałemu miernikowi i indywidualnie zakrytemu systemowi cewek oraz piankowej warstwie bazowej.

Spójność

Materac Dreamcloud to luksusowe twarde łóżko z oceną 6,5 w skali twardości. Dlatego będzie pasować do większości łóżek w porównaniu do innych łóżek, które są zbyt miękkie lub zbyt twarde. Nie można go jednak odwrócić, więc będziesz mieć tylko jedną powierzchnię do spania.

Wsparcie

Materac Dreamcloud to wspierające łóżko hybrydowe, ponieważ wykorzystuje warstwę pianki bazowej pod indywidualnie owiniętymi zwojami. Dzięki temu nie zagłębisz się zbyt głęboko, aby ułatwić utrzymanie neutralnego kręgosłupa. Co więcej, osoby dzielące łóżko nie będą odczuwać ruchów partnera.

Odciążenie

Bycie firmą luksusową oznacza, że ​​Dreamcloud zapewnia odpowiednią miękkość, aby złagodzić napięcie w punktach nacisku. Ponadto dopasuje się do ciężkich obszarów, aby zapobiec powszechnemu bólowi ciała. I pomimo tego, że jest pianką z pamięcią kształtu, materac Dreamcloud pozostanie chłodny, aby jeszcze bardziej pomóc w zmniejszeniu nacisku.

Puffy materac

Warstwy

Materac Puffy jest pokryty od góry pokrowcem Cloud, który jest odporny na plamy i hipoalergiczny. Następnie ma podobną warstwę żelowej pianki z pamięcią kształtu, jak hybrydowy materac Dreamcloud. Wreszcie wykorzystuje markową piankę Climate Comfort i piankę Firm Core Support, aby pomóc w kształtowaniu i stabilności łóżka.

Jeśli uważasz, że materac Puffy jest gorący, mamy samouczek na temat chłodzenia materaca Puffy. Niemniej jednak spodziewaj się, że to łóżko z pianki z pamięcią kształtu nie jest tak gorące jak tradycyjne łóżko ze względu na materiały Puffy’ego.

Spójność

Materac Puffy jest średnio twardy w porównaniu z luksusową firmą Dreamcloud. Jednak ich ocena jędrności nadal się pokrywa, ponieważ Puffy jest oceniany od 6 do 8 w skali jędrności. Mogą z niego korzystać wszyscy śpiący, ale nie jest też obracany jak materac Dreamcloud.

Wsparcie

Dzięki warstwie pianki o dużej gęstości możesz oczekiwać utrzymania neutralnego kręgosłupa dzięki materacowi Puffy. Nie zwisa, gdy się położysz, a nawet nie będzie się przesuwać dzięki osłonie podstawy uchwytu na dole. Co więcej, nawet osoby śpiące na brzuchu mogą korzystać z tego materaca w porównaniu z bardziej miękkimi hybrydami, takimi jak Dreamcloud.

Odciążenie

Ponieważ materac Puffy jest również średnio twardy i wykorzystuje piankę z pamięcią kształtu, dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała. W rezultacie możesz złagodzić ucisk na stawy i obciążone obszary ciała podatne na napięcie. Puffy ma nawet dedykowaną warstwę łagodzącą nacisk, która również zapewni Ci chłód, jak ta w Dreamcloud.

Dreamcloud kontra Puffy Lux

Materac Dreamcloud wykorzystuje pokrowiec z mieszanki kaszmiru, który zapewnia miękkość, podczas gdy materac Puffy Lux to opatentowana hipoalergiczna i odporna na plamy górna i chwytna pokrywa. Jednak obie hybrydy używają pianki żelowej, która pomaga w regulacji temperatury. Puffy Lux wykorzystuje również tak zwaną piankę mocną Core Support Foam + Contour-Adapt Coils firmy Puffy, podczas gdy Dreamcloud jest wspierany przez indywidualnie pokryte cewki sprężynowe i piankową podstawę.

Dreamcloud kontra Puffy Royal

Puffy Royal jest dość podobny do Puffy Lux, ponieważ ma osłonę Cloud, osłonę podstawy uchwytu i piankę podtrzymującą twardy rdzeń + cewki dopasowujące kontury. Ale w porównaniu do Dreamcloud, wykorzystuje odporną na wilgoć piankę o nazwie Climate Comfort i strefowe wsparcie pianki Cloud Air Technology. Docelowe wsparcie jest możliwe tylko w Dreamcloud ze względu na system cewek.

Czy Puffy to dobra marka materacy?

Puffy to dobra marka materacy, ponieważ są one produkowane w USA, a materiały posiadają certyfikaty CertiPUR-US i Oeko-Tex Standard 100 dotyczące jakości i bezpieczeństwa. Możesz również czuć się bezpiecznie dzięki dożywotniej gwarancji firmy. Puffy przekazuje nawet zwrócone materace organizacjom charytatywnym, zamiast je odsprzedawać.

Czy Dreamcloud to dobra marka materacy

Nectar Sleep jest właścicielem Dreamcloud, więc masz już pojęcie o niezawodności marki. Ponadto pianki posiadają certyfikat CertiPUR-US, który gwarantuje, że są wolne od niebezpiecznych chemikaliów. I tak jak Puffy, na materac Dreamcloud będziesz cieszyć się dożywotnią gwarancją.

Wniosek

I to wszystko! Podsumowując, jaka jest różnica między materacem Dreamcloud a Puffy, patrzysz na łóżko hybrydowe i piankowe. Niezależnie od tego, oba są średnie w skali jędrności, ponieważ pierwsza wynosi 6,5, a druga 6 do 8.

Marki zaprojektowały również te łóżka z pianki z pamięcią kształtu z myślą o regulacji temperatury. A co najważniejsze, otrzymasz je z dożywotnią gwarancją. Ogólnie rzecz biorąc, zdobycie jednego z nich jest tego warte, a wybór będzie zależeć tylko od twoich preferencji.