Ile watów zużywa 3-tonowy klimatyzator? 2 niesamowite typy!

Będziesz musiał wiedzieć o tonach i watach pracujących klimatyzatorów, więc ile watów zużywa 3-tonowy klimatyzator? 3-tonowy klimatyzator potrzebowałby około 14 kilowatów lub łącznie 14000 watów; ponieważ jeden kilowat (kW) jest równy 1000 watów. Klimatyzatory pracują na prąd i często wiąże się to z wieloma jednostkami pomiarowymi.

Jednym z nich jest wat lub kilowat używany do pomiaru ilości energii elektrycznej potrzebnej do tego, aby urządzenie działało jak klimatyzator. Jest o wiele więcej rzeczy, które powinieneś wiedzieć na ten temat, więc po prostu czytaj dalej!

Ile watów zużywa 3-tonowy klimatyzator? 2 niesamowite typy!

Liczba watów zużywanych przez klimatyzator 3 ton

Ile watów zużywa 3-tonowy klimatyzator? Kiedy kupujemy klimatyzatory, wiemy, ile ma tona lub waga. Ale potem musimy wiedzieć inne rzeczy, takie jak wat użyty do tego, aby to zadziałało. Każda tona ma swoją konwersję, którą można przekształcić w BTU lub brytyjską jednostkę termiczną. Dzięki temu konwersja może być lepsza.

Pomożemy Ci dowiedzieć się więcej o tym, jak powinieneś pokryć każdą i odpowiednią kwotę na podjednostkę. 3-tonowy klimatyzator zużywa różną ilość watów w zależności od typu używanego klimatyzatora. Istnieją trzy rodzaje tego i upewnimy się, że każdy z nich zostanie uwzględniony i wyjaśniony. Oto trzy różne typy 3-tonowych klimatyzatorów oraz ich specyfikacje i zużycie watów.

Wpisz #1. 3-tonowy klimatyzator centralny

Jednostka ta porusza się w 36 000 BTU na godzinę pod względem ciepła. Jest wystarczająco duży, aby schłodzić gospodarstwo domowe o powierzchni do 1800 stóp kwadratowych. Ale oczywiście dzieje się tak tylko z tymi, którzy mieszkają w najbardziej wysuniętych na południe obszarach lub stanach. Ten typ 3-tonowego klimatyzatora zużywa około 3500 watów na godzinę do pracy i zapewnienia dobrej obsługi.

Z drugiej strony jest zalecany dla gospodarstw domowych na Środkowym Zachodzie iw północno-wschodniej części kraju. Te 3-tonowe jednostki są zalecane dla 1 600 – 2 100 stóp kwadratowych.

Nie jest źle, jeśli chcesz czegoś, co wytrzyma duże przestrzenie, ponieważ może ci to pomóc. Wiedząc, że ma najwyższą potrzebną moc, można go uznać za najbardziej znaczące i szybkie chłodzenie wśród typów 3-tonowego klimatyzatora.

Wpisz 2. Jednostka okienna 12000 BTU

Niektóre z nich są uważane za tonę. Ale są takie rodzaje, które mogą osiągnąć 3 tony w zależności od materiałów. Cóż, ten rodzaj klimatyzatora jest uważany za klimatyzator średniej wielkości. Jeden, który mógłbyś uznać za mniejszy niż pierwszy. Wiedząc, że ma mniejszy rozmiar i BTU, który wynosi około 12000, rzeczywiście jest trochę od pierwszego.

Możesz tego użyć do chłodzenia mniejszych pomieszczeń, zwłaszcza jednoprzestrzennych pomieszczeń w twoich domach. Dwanaście tysięcy jednostek okiennych najlepiej sprawdza się w całych chłodnych mieszkaniach i większych pomieszczeniach, o ile jest to sypialnia. Nie można go używać w salach funkcyjnych, ponieważ nie może utrzymać obszaru i jego szerokości.

Dla twojej informacji, te 12 tys. jednostek może sprawić, że pokoje o powierzchni 400 stóp kwadratowych będą chłodne, biorąc pod uwagę niski poziom i około 600 stóp kwadratowych, jeśli jest to wysokiej klasy. Te 12 000 jednostek zużywa tylko około 1200 watów na godzinę. To jest jak połowa pierwszego typu, który mieliśmy. Wygląda o wiele taniej, ale pierwsza opcja jest lepsza do większych pomieszczeń niż do mniejszych pomieszczeń, ta by wystarczyła.

Ilość watów na generatorach, aby utrzymać ten 3-tonowy klimatyzator

Wszyscy wiemy, że nie zawsze istnieje moc, która pomaga nam w prowadzeniu komfortowego życia, dostarczając energię elektryczną do naszych klimatyzatorów. Przenośne klimatyzatory są również znane i dobrze znane na całym świecie ze względu na łatwiejszy dostęp i narzędzie przyjazne w podróży. Tak więc, aby wszystko było warte swojej ceny, musisz kupić generator, który może przenosić BTU Twojego klimatyzatora.

W przypadku klimatyzatora o wadze 3 ton potrzebujesz jednego generatora o mocy co najmniej 6500 watów, aby zapewnić zasilanie klimatyzatora. Nie trzeba kupować generatora, który jest opcjonalny, ponieważ narzędzia te mogą być kosztowne. Poza tym musisz go konserwować i upewnić się, że od czasu do czasu działa.

Ile kosztowałby 3-tonowy klimatyzator?

Ponieważ mówimy o klimatyzatorach 3-tonowych, możesz pomyśleć o zakupie jednego, a my Cię uprzedzimy. Czy wiesz, że kosztowałoby to około 3500 USD jako najmniejszą wartość instalacji? To zależy od marki Twojego klimatyzatora. W przypadku klimatyzatorów o wyższej jakości 3 ton może być wyższy. Kiedy mówimy, że wyższe, będzie to wynosić od 5000 USD lub więcej. Ale to od Ciebie zależy, czy wybierzesz jakość, czy ilość.

Wniosek

Ile watów zużywa 3-tonowy klimatyzator? To pytanie nurtuje wiele osób podczas zakupów. Znajomość watów zużywanych przez Twoje urządzenia lub może pomóc Ci dowiedzieć się, czy jest to mądry zakup, czy nie. Im wyższy wat, tym większa opłata, którą trzeba zapłacić. Czy chcesz przeczytać więcej artykułów związanych z watami klimatyzatora? Przeczytaj, ile watów zużywa klimatyzator na godzinę!