Jak zresetować suszarkę Whirlpool? 8 prostych kroków!

Szukasz sposobu na zresetowanie suszarki Whirlpool? Masz problem z uruchomieniem suszarki Whirlpool? Dostępne są różne proste poprawki, takie jak ponowne uruchomienie. Jeśli chodzi o suszenie ubrań, możesz odkryć, że skuteczność Twojej suszarki jest wysoce niezadowalająca. Może to być spowodowane tym, że nie wykonujesz rutynowej konserwacji sprzętu. Na przykład wiedza o tym, jak zresetować suszarkę, może być korzystna.

Naciskając i ściskając przycisk zasilania przez kilka sekund, możesz ponownie uruchomić suszarkę Whirlpool. Powinno to zainicjować cały proces resetowania. Jeśli tak się nie stanie, być może będziesz musiał przejść przez oddzielne fazy danego cyklu, zanim ostatecznie sam się zresetuje.

Jak zresetować suszarkę Whirlpool? 8 prostych kroków!

Suszarka Whirlpool, podobnie jak wiele innych, ma trudny przycisk resetowania. Możesz to osiągnąć, wyłączając prąd na kilka minut i ponownie go podłączając. Możesz najpierw odłączyć pralkę od ściany, jeśli masz dostęp do gniazdka. Alternatywnie musisz wyłączyć instalacje elektryczne i pozostawić je wyłączone przez kilka chwil. Pozwól, aby ponownie się uruchomił po całkowitym ponownym podłączeniu zasilania, a procedura resetowania jest zakończona. Jeśli problem będzie się powtarzał, możesz spróbować odłączyć suszarkę na około godzinę lub dłużej. Umożliwi to całkowite rozproszenie energii z suszarki, co umożliwi zakończenie procedury resetowania.

Kroki resetowania suszarki Whirlpool

Tutaj poznasz proste i łatwe kroki, jak zresetować suszarkę Whirlpool.

Krok 1. Odetnij zasilanie i prawdopodobnie poczekaj 3 minuty, aż będziesz kontynuować

Na początek wyłącz prąd u źródła. Teraz zatrzymaj się na co najmniej trzy minuty, zanim przejdziesz dalej.

Krok 2. Wyłącz urządzenie

Odczep urządzenie i najpierw odłącz przewód zasilający od gniazdka elektrycznego (jeśli to konieczne).

Krok 3. Poczekaj 30 sekund przed kontynuowaniem

Poświęć 30 sekund przed kontynuowaniem. Umożliwia to regenerację bezpiecznika termoelektrycznego po uruchomieniu przez przeciążenie elektryczne spowodowane odłączeniem urządzenia.

Krok 4. Spróbuj ponownie uruchomić suszarkę

Sprawdź, czy Twoja suszarka nadal się nie uruchamia; jeśli tak, powtórz kroki 2 i 3.

Krok 5. Odłącz wszystkie kable zasilające i sprawdź je pod kątem uszkodzeń

Usuń wszelkie kable zasilające i sprawdź, czy nie są popękane. Zmień na nowy, jeśli jest uszkodzony. Sprawdź, czy większość okablowania elektrycznego jest prawidłowo połączona ze sobą. Dlatego tak wiele suszarek nie uruchomi się nawet po odłączeniu ich od zasilania elektrycznego.

Krok 6. Sprawdź bezpiecznik termiczny

Jeśli jakimś cudem bezpiecznik pozostał dobry i był przepalony to wina leży po twojej suszarce. Bezpiecznik termiczny to mechanizm zabezpieczający, który zapobiega przegrzaniu suszarki z powodu problemów elektrycznych. Pozostaje zresetowany po wyzwoleniu przez krótki przepływ prądu elektrycznego. Oto jak ominąć bezpiecznik termiczny w suszarce elektrycznej.

Krok 7. Sprawdź swój termostat

Sprawdź termometr, jeśli suszarka nie uruchamia się. Jeśli działa prawidłowo, problem dotyczy suszarki. Termostat posiada wskaźnik temperatury, który oblicza idealną temperaturę suszarki.

Krok 8. Otwórz i zamknij suszarkę, aby sprawdzić, czy działa, czy nie

Jeśli suszarka nie chce się uruchomić, otwórz i zamknij pokrywę, aby sprawdzić, czy działa. Będzie to potwierdzenie, że drzwi suszarki są nadal otwarte. Jeśli drzwiczki są zamknięte, suszarka może nie nagrzewać się skutecznie. Jeśli jest pusta, oznacza to, że Twoja suszarka jest uszkodzona lub działa nieprawidłowo.

Czy suszarka Whirlpool ma przycisk resetowania?

Przycisk resetowania zwykle znajduje się na panelu sterowania z przodu, należy sprawdzić w zależności od modelu, czy Twoja suszarka ma przycisk resetowania, czy nie. Jeśli ma przycisk resetowania, możesz spróbować zresetować suszarkę jednym kliknięciem . Ale jeśli nadal się nie resetuje, nadszedł czas, aby sprawdzić bezpiecznik termiczny suszarki. Nie zapomnij wyłączyć zasilania suszarki przed wykonaniem takich operacji.

To okładka!

Teraz, gdy nauczyłeś się resetować suszarkę Whirlpool, możesz zrobić to sam w swoim domu. Do tej pracy nie trzeba wzywać elektryka. Tutaj na pewno należy się zastanowić, czy pojawi się kod błędu. Możesz usunąć powiadomienie o błędzie, przełączając zasilanie, ale prawie na pewno wystąpi ponownie.

Ale jeśli w jakiś sposób suszarka nie działa poprawnie i wyświetla kod błędu, powinieneś poszukać problemu w podręczniku użytkownika lub poszukać go w Internecie. Te usterki są często związane z czymś konkretnym, co należy poprawić. Podczas badania wszelkich komunikatów o problemach należy sprawdzić żądany system. Czasami odnoszą się bezpośrednio do suszarki Whirlpool; kilka kodów błędów może być unikalnych.

Suszarki Whirlpool są doskonałe i trwałe. Są znani z tego, że są szybcy w swojej pracy i wydajności. Ale jeśli chodzi o konserwację suszarki, nigdy nie powinieneś być ospały i zaniedbywać, że masz gwarancję na swoje urządzenie. Jeśli więc odkryjesz, że Twoja suszarka ma awarię, wypróbuj kilka wskazówek wymienionych powyżej, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak to naprawić. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak zresetować podkładkę Maytag i jak zresetować podkładkę Kenmore.