Dlaczego mój podgrzewacz wody nie działa? 5 szokujących powodów!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego mój podgrzewacz wody nie działa? Koniec z obawami, że dotarłeś we właściwe miejsce. Luźny zawór w linii, uszkodzony element grzewczy lub uszkodzony zawór nadmiarowy są główną przyczyną nieprawidłowego działania podgrzewacza wody.

Wadliwy zawór w linii jest typowym źródłem nieszczelności zbiornika wody. Jest to dźwignia umieszczona tuż u góry zbiornika i dlatego jest przeznaczona do włączania lub wyłączania przepływu wody. Będziesz musiał dokręcić śrubę, która utrzymuje łożyska wałeczkowe lub wbudowany kran na miejscu, aby rozwiązać problem, a także zakłóca prawidłowe działanie zaworu.

Jeśli korzystałeś z grzałki elektrycznej, uszkodzenie źródła ciepła jest najczęstszą przyczyną braku ciepłej wody. Kiedy źródło ciepła ulegnie awarii, prawie nie będziesz mieć podgrzewanej wody do kąpieli, prania i wykonywania prac domowych. Pozostań w kontakcie, aby dowiedzieć się więcej!

Powody, dla których mój podgrzewacz wody nie działa

Podgrzewacz wody jest niezbędnym wyposażeniem każdego domu zimą, kąpiel, pranie ubrań i inne prace domowe, w których konieczne jest użycie wody, stają się trudne, jeśli Twój podgrzewacz wody nie działał prawidłowo, jest wiele powodów, które omówimy poniżej aby ci pomóc, dlaczego mój podgrzewacz wody nie działa?

#1. Wycieki zbiornika wody

Aby podgrzewacz wody działał prawidłowo, zbiornik wody musi być napełniony. Zbiornik na wodę jest prawdopodobnie nieszczelny, jeśli nie masz ciepłej wody. Jeśli twój zbiornik na wodę jest pusty, staje się to poważnym problemem, który marnuje dużo energii. Zbadaj rurociągi i złącza między urządzeniem a jego pokrętłami. Sprawdź komorę zbiornika, czy są one szczelne. Prawdopodobnie lepiej ulepszyć swój sprzęt, jeśli w pomieszczeniu wciąż jest woda. Oto jak naprawić gazowy podgrzewacz wody.

#2. Wadliwy zawór gazowy

Jeśli korzystasz z grzejnika gazowego i nie masz ciepłej wody, sprawdź trasę dostawy. Sprawdź przewód gazowy, jeśli nie ma wystarczającego wycieku. Musi być bezpieczny i we właściwym miejscu. Upewnij się, że gazowy podgrzewacz wody jest włączony. Jeśli przewód gazowy działa prawidłowo, spójrz na lampkę kontrolną. Być może będziesz musiał wielokrotnie podgrzewać pilota. Musi być lekki. Jeśli tak się nie stanie, można winić przewód gazowy, który blokuje przepływ gazu.

Spontaniczny wyciek gazu z podgrzewacza wody jest zarówno denerwujący, jak i niebezpieczny. Jeśli uważasz, że gaz ucieka, natychmiast skontaktuj się ze swoim dostawcą gazu. Ekspert z firmy energetycznej jest kompetentny, ale jego głównym celem nie jest naprawa podgrzewacza wody. Jego ocena sprzętu określi kolejne etapy. W przypadku wycieku gazu ziemnego dostawca gazu zajmie się problemem w ramach swojej jurysdykcji.

#3. Problem temperatury wody

Mamy temperaturę wody, która jest jednym z najczęstszych problemów związanych z nieprawidłowym działaniem podgrzewaczy wody. Może to być spowodowane tym, że woda nie nagrzewa się wystarczająco szybko lub staje się zbyt ciepła. W większości sytuacji wystarczy sprawdzić zbiornik na wodę i ustawić tam termostat. Możliwe, że zdarzyło się uderzyć, powodując zmianę temperatury. W sezonie letnim typowe jest również obniżanie temperatury zbiornika wody w celu oszczędzania energii elektrycznej. Zwiększenie temperatury na termostacie w chłodniejszych miesiącach może zaspokoić Twoje potrzeby. Jeśli rzeczywiście woda nie nagrzewa się, gdy temperatura jest podwyższona, możesz mieć uszkodzony termostat. Jako środek zaradczy należy wymienić termostat.

#4. Ciśnienie wody jest niskie

Zepsuty podgrzewacz wody niekoniecznie jest źródłem niskiego ciśnienia wody. Przepływ wody zostanie zatrzymany, zanim dotrze do naszej łazienki lub powierzchni kuchennej, jeśli mieszkasz w istniejącym domu, korzystając z krótszych sieci wodociągowych. Podłączenie 2/4 rur świeżej wody do systemu to jedyny sposób na rozwiązanie problemu podgrzewacza ciepłej wody. Kolejną kwestią, która może negatywnie wpłynąć na ciśnienie wody, są beleczki w sieci wodociągowej. Woda gromadzi się w pobliżu urządzenia i potencjalnie może wyciekać z urządzenia lub z podłączonych do niego rurociągów, wskazując na nieszczelność. W przypadku wadliwych kranów możesz je po prostu zastąpić lub naprawić, jeśli są luźne. Jeśli Twój zbiornik na wodę jest zardzewiały, musisz go wymienić.

#5. Przebarwienia wody

Jeśli przyczyną jest przebarwienie wody, to najprawdopodobniej jest to spowodowane nadmiernym stężeniem metali, takich jak miedź i żelazo, które prowadzą do korozji rurociągów. Woda w Vancouver jest klasyfikowana jako „twarda”, ponieważ zawiera znaczne ilości wapnia i magnezu, które pochodzą z Gór Skalistych. Instalowanie systemu zmiękczania wody w domu jest częstą opcją. Chociaż nie jest to szkodliwe dla twojego długoterminowego zdrowia, może powodować problemy z systemem odwadniającym, co może zagrozić funkcjonowaniu twojego sprzętu. Wiedz, kiedy wymienić podgrzewacz wody.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, dlaczego mój podgrzewacz wody nie działa? Czytając wszystkie wymienione powyżej powody, teraz łatwo wykryjesz problem z podgrzewaczem wody. Niektóre problemy możesz rozwiązać samodzielnie, ale jeśli wystąpią problemy, takie jak wyciek gazu lub wyciek wody, musisz zadzwonić do eksperta. Dziękujemy, przyjaciele, za utrzymywanie z nami kontaktu! Oto 7 powodów, dla których Twój podgrzewacz wody nie działa.